Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet DJ'ing......TELOS ? Dyskoloi kairoi gia ...Dj prigkipes.. ...Leme ...ton pono mas edo !! - Page: 8

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

O foyrnos einai sthn kypselhs ekei poy htan to diskadiko meta thn fwkiwnos.
 

Posté Fri 10 Apr 09 @ 7:23 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
paidia den antexo allo!
oloi exoun ginei eidikoi kai ta kseroun ola.
o kathenas leei oti tou katebei!

akouste.
paliotera eixa doulepsei se mia kafeteria alla gia pollous logous eixa fygei.
to eixa grapseis sto mpla-mpla, opoios thelei as diabasei.
http://www.virtualdj.com/forums/10598/Greek_Forum/Chill_out_room_______(mpla__mpla__mpla___).html?page=39

http://www.virtualdj.com/forums/10598/Greek_Forum/Chill_out_room_______(mpla__mpla__mpla___).html?page=41

tora teleutaia eida oti zitaei pali dj. logo oikonomikis krisi eipa na ksanadokimaso gnorizontas sto periopou ti katastasi apo palia.
pao ekei kai itan enas "synedelfos" kai afou milisa me ta afentika eida oti o ypeuthinos eixe fygei kai irthe allos.
o dj mou eipe oti:
edo file theloume pio poly house... apofeugo ta rnb,hip-hop,pop,latin,rock kai paparies! house!!!!
istera apo to egkefaiko pou epatha tou eipa gia ta palia kai iksere oti o palios ypeuthninos itan malakas alla o kainourgios thelei pio poly house...

dokimasa na paikso ligo kai ebala ta klasika pou akougontai pop kai ton eida ton ypeuthino na tsinaei...
molis mpike to house san ksanagenthike!

kai fantastite oti sto idio magazi me ta idia afentika alla diaforetiko ypeuthino, epaiza palia house kai mou kanane paratirisi oloi!

o synadelfos epaize me cd kai 3 balitses ton 500cd.
kameni periptosi.... nomize oti krataei olo to kosmo sto xeri tou afou epaize house me 2 pionner cdj500 (arxaia) kai ekane les kai epaize se concert me 80.000 kosmo!

molis eide oti paizo me vdj mou leei oti einai gamato to vdj kai to kalytero ap'ola alla de mporei na to xrisimopoiisei giati exei synithisei ta cd.


tin exoun psonisei oloi akoma kai ta afentika kai nomizoun oti exoun kanena megalo club..... ti na po!

eixe xari pou exo anagki....

peite mou, autoi oi anthropoi de theloun doulema?
kai meta akouo pou lene oloi oti merikoi pernoun ti douleia apo tous epaggelmaties dj kai pane kai paizoune paidakia.
em bebaia! mono paidakia tha pigenan na paiksoun etsi opos theloun, oxi kanenas epaggelmatias.

a kai apo beatmatch?? o synadelfos ta ebaze opos nanai.... alla einai empiros dj 6 xronia!

e re doulema pou exoun na fane apo mena.... me nonstop cd's tha pigeno!
 

Posté Fri 10 Apr 09 @ 8:24 pm
Poy einai ayth h kafeteria?
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 5:03 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nea filadelfeia...
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 6:42 am
aledjo wrote :
paidia den antexo allo!
oloi exoun ginei eidikoi kai ta kseroun ola.
o kathenas leei oti tou katebei!

akouste.
paliotera eixa doulepsei se mia kafeteria alla gia pollous logous eixa fygei.
to eixa grapseis sto mpla-mpla, opoios thelei as diabasei.
http://www.virtualdj.com/forums/10598/Greek_Forum/Chill_out_room_______(mpla__mpla__mpla___).html?page=39

http://www.virtualdj.com/forums/10598/Greek_Forum/Chill_out_room_______(mpla__mpla__mpla___).html?page=41

tora teleutaia eida oti zitaei pali dj. logo oikonomikis krisi eipa na ksanadokimaso gnorizontas sto periopou ti katastasi apo palia.
pao ekei kai itan enas "synedelfos" kai afou milisa me ta afentika eida oti o ypeuthinos eixe fygei kai irthe allos.
o dj mou eipe oti:
edo file theloume pio poly house... apofeugo ta rnb,hip-hop,pop,latin,rock kai paparies! house!!!!
istera apo to egkefaiko pou epatha tou eipa gia ta palia kai iksere oti o palios ypeuthninos itan malakas alla o kainourgios thelei pio poly house...

dokimasa na paikso ligo kai ebala ta klasika pou akougontai pop kai ton eida ton ypeuthino na tsinaei...
molis mpike to house san ksanagenthike!

kai fantastite oti sto idio magazi me ta idia afentika alla diaforetiko ypeuthino, epaiza palia house kai mou kanane paratirisi oloi!

o synadelfos epaize me cd kai 3 balitses ton 500cd.
kameni periptosi.... nomize oti krataei olo to kosmo sto xeri tou afou epaize house me 2 pionner cdj500 (arxaia) kai ekane les kai epaize se concert me 80.000 kosmo!

molis eide oti paizo me vdj mou leei oti einai gamato to vdj kai to kalytero ap'ola alla de mporei na to xrisimopoiisei giati exei synithisei ta cd.


tin exoun psonisei oloi akoma kai ta afentika kai nomizoun oti exoun kanena megalo club..... ti na po!

eixe xari pou exo anagki....

peite mou, autoi oi anthropoi de theloun doulema?
kai meta akouo pou lene oloi oti merikoi pernoun ti douleia apo tous epaggelmaties dj kai pane kai paizoune paidakia.
em bebaia! mono paidakia tha pigenan na paiksoun etsi opos theloun, oxi kanenas epaggelmatias.

a kai apo beatmatch?? o synadelfos ta ebaze opos nanai.... alla einai empiros dj 6 xronia!

e re doulema pou exoun na fane apo mena.... me nonstop cd's tha pigeno!


to paralogo stin oli istoria pou einai??

sto oti to magazi thelei house?

H sto oti o dj den mixare kala?
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 7:23 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
1) to parakseno einai oti otan ego tous ebaza ligo house, mou petagane ntomates. kai tora to zitane apegnosmena.

2) den diafono gia ti house mousiki, alla den yparxei mono i house mousiki.... ego proteimo na paikso ap'ola ta eidi mainstream.

m'aresei house alla os ena simeio.
einai bareto na akous i na paizeis house mono... kai gia to kosmo.

ego imoun panta tis apopsis oti sti kafeteria de xreiazontai dance-house komatia. o allos paei gia kafe kai akouei mousiki apo piso xalara...
dance mono kanena sabbato etsi gia ginetai to kefi.

diladi leo oti kalytera stis kafeteries na paizontai komatia opos
Winehouse - black black
Tanya Stephens - Its A Pitty
duffy - mercy
Marquess - You And Not Tokio(Feat.S.A.M.)
stefani - THE SWEET ESCAPE
All Saints - Rock Steady

para
The Guru Josh Project-Infinity 2008
house_shoes_-_energy_(disco_deejays_club_mix)
alex_gaudino_feat._shena-watch_out
david_guetta-love_is_gone
ktl ktl

ektos apo kanena sabbato brady gia kefi...

allios de legetai kafeteria alla bar-club.


btw sti kafeteries poses ores douleuetai eseis synithos?
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 8:42 am
ama to styl tou magaziou einai house....einai house......

tou kathe magaziou eite cafe eite bar eite club

apo tin stigmi diladi pou ena magazi exei ena mousiko yfos exei k ton analogo kosmo

esy tha tou allakseis styl?afou thelei o anthropos na to doulepsei etsi?

kai esy piges se housadiko na paikseis mainstream?eleos re aledjo.....edo se cafe paizoun skyloellinika kai tetoies malakies ta house se peiraksan?

yparxoun kommatia house pou einai gia cafe..........

to an i house mousiki einai vareti apo ena simeio k meta asto kalytera.......pigaine se kana house party na deis poso diaskedazoun......den einai katholou monotoni file mou kai makari k ego na evriska ena magazi pou na epaize mono house

kai oxi ayti tin savourosalata tou mainstream....

emporika xitakia...........ellinikes malakies.....disco....hip hop......mono stin ellada ginontai ayta.......o dj paizei apo tiesto mexri sfakianaki....
gia ayto o kosmos den diaskedazei giati den xerei ti tha akousei ekei pou vgainei.........
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 10:42 am
Swsta, se ena cafe to na paizei house styl infinity kai love is gone einai asxeto kai den paei.
Ayto to mainstream pia ahdia exei katanthsei. Opoy kai na pas ta idia akoys!
Mporeis na paikseis poiotika housakia omws, dhl jazz house, cool house,latin house klp.
px kommatia opws
HER MAJESTY'S SOUND - Last dance
LAIDBACK - Beautiful day
ALESSANDRA - Unorganized crime
KIKO NAVARRO - Sonando Contigo
ANTHONY ROMERO - I won't let you go
INSPIRO & ORNELLA VANONI - Perduto
kai polla alla.
Ta infinity klp gia kanena savvato einai.
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 11:22 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
AKYROOOOOOO

paidia molis gyrisa kai aisthanomai poly kala kai omorfa!

epesa sti pagida.....
piga simera kai parakolouthisa ton dj pou thelei na fygei ti epaize.

ena tha sas po.
ora 23:30
tsalikis - mazi sou kai sti kolasi
Xaris Kwstopoulos - Vreite Mou Kapoia

fantazomai de xreiazetai na sas po ti synexeia me gonidi ktl ktl

goustaroooo
auto tha pei parakmi!

telika einai asxetoi apo house, aplos otan epaikse exthes o allos tous arese...

einai apo autous pou lene "thelo tragoudia me beat"
beat gia beat!

aporo pos epesa sti pagida kai pistepsa oti to magazi auto apektise epipedo.



aurio ksekinao!

PENGUIN na sou kliso ena trapezi na ertheis na me akouseis? xaxaxaxa
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 7:21 pm
Ki egw thelw na se akoysw!
Tha erthoyme mazi me ton penguin moy fainetai!

Meta tha se pame emeis se ena magazi me epipedo.
Eipa ki egw...nea filadelfeia kai house?
Kai pws ginetai na toys arese aytos poy opws les pyrovolage kai na theloyn house kai thn allh mera na paizoyn kwstopoylo apo tis 11.30?
Hmarton!
Zhtw h parakmh!
 

Posté Sat 11 Apr 09 @ 10:58 pm
aledjo ama theleis kleise mou trapezi na ertho me ton sonath....pes mou pos legetai k to magazi mipos to ksero.....kai meta tha se pame sta dika mas magazia na deis pou doulevoume
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 12:32 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
proxthes den eixa katsei mexri arga.
eixa paei gia 1-2 ores noris.
tote ebale house etsi gia na ksilobaraei.
oxi oti katalabenoun ti einai house apla theloun na akoune auto xtypima gia na niothoun europaioi.
beat gia beat!

exthes omos ta katalaba ola!

ontos nea filadelfeia kai house? de paei! gi'auto mou fanike parakseno proxthes.
toulaxiston otan imoun sto n.hrakleio, ekei epeza ligaki poio kali mousiki, kai tous arese.
ypirxan kai meres omos pou ebaza to skyladiko poly poly arga etsi giati plaka kai tous arese poly.

tora omos tha peso tha bathia! apo kostopoulo mexri thodi!

m'aresei omos giati de to paizo poiotikos epaggelmatias dj, apla eimai enas pou bazei mousiki
gia diaskedazei kai na gelaei o kosmos me "parakmiaki" kai gelia tragoudia!
ki'omos pernaei pio grigora kai euxarista i ora etsi, na blepeis to kosmo na gelaei kai to basikotero na kanei katanalosi...


plaka plaka thelo na ertho na akouso esas giati opou kai na pao den akouo poiotiki mousiki.
pantou ta idia akouo....
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 4:58 am
Paidia ki ego mesa na pame ston aledjo....
djpenguin sorry gia tin paraskeyi....ksereis esy.....Mou etixe ektaktos douleia .....kai apo ameleia den se eidopoiisa kiolas kai ksero poly kala pos einai na perimeneis kapoion stin konsola kai na min erxetai...kai pali sorry.
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 5:38 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
thelo kai go na pao ston djpenguin!

re paidia mexri kai sti kifisia pou exo paei, pali skyladika akouo....
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 6:54 am
se poia stin kifissia pas?
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 8:33 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
eixa perasei gia bolta persy apo to envy sti kifisia kai epaize oti nanai.
apo skyladika mexri 80's
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 8:36 am
sto envy skyladika den paizei.........analogos kai ti ennoeis skyladiko giati esy ores ores mas koufaineis me tis theories sou!!

filika :))))))))
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 9:19 am
yiannis64 wrote :
Paidia ki ego mesa na pame ston aledjo....
djpenguin sorry gia tin paraskeyi....ksereis esy.....Mou etixe ektaktos douleia .....kai apo ameleia den se eidopoiisa kiolas kai ksero poly kala pos einai na perimeneis kapoion stin konsola kai na min erxetai...kai pali sorry.


an einai dynaton den yparxei kanena provlima kai den xreiazotan na me eidopoihseis!tha vrethoume emeis standard kai tha ta poume dont worry!!!!!!!
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 9:20 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
@DJ-PENGUIN

oxi, isos esy me exeis parasirei me ola auta pou les kai ta leo skyladika gia na katalaeis ti enoo.

gia paradeigma

Panos Kiamos - 8a bgainw, 8a pinw
Thanos Petrelhs - Adior8wth
Glossa Epikoinonias - Giannis Tassios
Giwrgos Mais - Apapradekti
Xaris Kwstopoulos - Vreite Mou Kapoia
Fani Drakopoulou - thelo na ta pio

auta einai merika deigmata pou an de kano lathos esy kai oi perissoteroi ta lete skyladika!

e kati tetoia akousa ekei pou leo.... anamesa sta ypoloipa fysika
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 10:44 am
To envy epaize skyladika ontws!
Kai kathe kyriakh ekane ellhnikes vradyes.
Alla se logika plaisia nomizw, den phga na akoysw kai olo to programma, oti akoyga ki egw otan pernaga apo eksw.
 

Posté Sun 12 Apr 09 @ 11:06 am
21%