Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Πρόβλημα με ήχο στα ακουστικά !

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Καλησπέρα . Ελπίζω να μη σας κουράσω η΄να σπαταλήσω άδικα το χρόνο σας απλά χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα ... Θέλω να παίξω σε ένα πάρτυ μουσική με λαπ τοπ . Χρησιμοποιεί πρόγραμμα Virtual DJ Pro V6.0.2 κάρτα ήχου Sound Blaster και μίκτη Pionner DJM-700 ... Πως θα έχω ήχο στα ακουστικά μου ώστε να κάνω σωστες αλλαγές ? Παρακαλώ απαντηστε άμεσα , υπάρχει ανάγκη !
 

Posté Tue 30 Apr 13 @ 10:44 am
Ποιος τα χρησιμοποιεί όλα αυτά;;;
Και πως τα έχει συνδέσει;;;

Θεωρητικά πάντως η απάντηση στην ερώτηση σου είναι απλούστατη:
Συνδέεις τα ακουστικά στον μίκτη!
 

Posté Wed 01 May 13 @ 12:30 am
Είναι σε ένα ροκ μαγαζάκι που κάνω που και που βραδιές αλλά οι περισσότεροι εκεί παίζουν με cd και το vdj δεν ήταν σεταρισμλενο . Λοιπόν η κάρτα ήχου είναι μικρούλα σε μέγεθος usb-φλασακι , πάνω της είναι συνδεδεμένο ένα καλώδιο που καταλίγει σε 1 από τις 4 φέτες του μίκτη . Τα ακουστικά είναι στο μίκτη . Θέλω την ώρα που θα παίζει το κομμάτι και θα το ακούει ο κόσμος να μπορώ να ακούω το επόμενο στα ακουστικά μου . Αυτο γίνεται πάνω δεξιά από το confing μέσα απο το vdj αλλά δε ξέρω πως , αυτό ψάχνω !!!
 

Posté Wed 01 May 13 @ 3:16 am
Αν υποθέσουμε οτι το πρόγραμμα είναι γνήσιο (που αμφιβάλω) τότε υπάρχουν δύο τρόποι να γίνει αυτό:

1) Συνδέεις και δεύτερο καλώδιο από το laptop στο μίκτη και βάζεις τα ακουστικά στον μίκτη.
Το δεύτερο καλώδιο το βάζεις στην κάρτα ήχου του laptop και οι ρυθμίσεις θα πρέπει να είναι:
Inputs->None
Output->External Mixer
Soundcard->2 Cards
και απο δίπλα επιλέγεις τις κάρτες. Μία την κάρτα ήχου του laptop και μία την soundblaster
Στην περίπτωση αυτή τις αλλαγές θα τις κάνεις απ' τον μίκτη.

2) Βάζεις τα ακουστικά απ' ευθείας πάνω στην κάρτα ήχου του laptop
Οι ρυθμίσεις θα πρέπει να είναι
Inputs->None
Output->Headphones
Soundcard->2 Cards
και απο δίπλα επιλέγεις τις κάρτες. Μία την κάρτα ήχου του laptop και μία την soundblaster
Στην περίπτωση αυτή τις αλλαγές θα τις με το ποντίκι χρησιμοποιώντας τον μίκτη του προγράμματος στην οθόνη.
 

Posté Wed 01 May 13 @ 4:02 am
Κάνω το 2ο και ο ήχος βγαίνει από το λαπ τοπ !!! Δε μου δινει καθόλου ήχο στα ακουστικά !!!
 

Posté Wed 01 May 13 @ 4:18 am
djadamxControlleristMember since 2006
Αν έχεις κάνει το δεύτερο που σου είπε ο phantom πως γίνεται να βγαίνει ο ήχος από το laptop αφού εκεί έχεις βάλει ακουστικά? Εκεί εννοεί στην υποδοχή ακουστικών που έχει το laptop από κατασκευής, αν έχεις βύσμα εκεί δεν βγαίνει ήχος από τα ηχεία του laptop.
 

Posté Thu 02 May 13 @ 4:38 am
Γεια σας εχω το virtual dj pro και εχω ενα προβλημα με τα ακουστικα δηλαδη οταν παιζω μουσικη στο πρωτο deck θελω να ακουω στα ακουστικα το αλλο deck για να μπορω να κανω σωστη αλλαγη.Δεν εχω μεικτη μονο ηχεια
 

Posté Mon 03 Jun 13 @ 10:35 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posté Mon 03 Jun 13 @ 1:14 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)