Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Διακοπες Ηχου στο mac - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

3 ατομα διαφοερετικα με διαφορετικες κονσολες και διαφορετικα macbook εχουμε πορβλημα με διακοπες στον ηχο σε ανυποπτα σημεια!
διακοπες 2 η 3 δευτερολπετων με την κυματομορφη να προχωραει κανονικα!
Εχουμε κανει ολα τα κλασικα ... latency κλπ.
Ποιος μπορει να μας πει μια λυση...κατι!
 

Posté Fri 21 Apr 17 @ 12:14 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Στον ίδιο χώρο ?
Ποιες είναι αυτές οι κονσόλες ?
Οι κονσόλες είναι με εξωτερική τροφοδοσία ή USB powered ?

Δοκιμάστε το ExclusiveAudioAccess στο Yes (από VirtualDJ Settings->OPTIONS)
 

Posté Fri 21 Apr 17 @ 5:35 am
Σημείωση:

Το να προχωράει η κυμματομορφή κανονικά και να μην "κολλάει" σημαίνει οτι ΔΕΝ υπάρχει αποσύνδεση της κάρτας ήχου.

Μήπως οι κάρτες ήχου / controllers που χρησιμοποιείτε είναι της Native Instruments ?
 

Posté Fri 21 Apr 17 @ 6:40 am
η μια ειναι sx2 η αλλη ειναι καρτα ηχου audio6 με cdieres η αλλη ειναι η Τ1 , εχει γινει και με ddj ergo και με sx
Εχω βαλει midilog ενεργο. θα μπορουσε να το στειλε καπου να δοουμε ισως καποιο σφαλμα;
 

Posté Fri 21 Apr 17 @ 8:38 pm
οσο για το exclusive audio access το εχω ηδη ενεργο!
 

Posté Fri 21 Apr 17 @ 8:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Είναι στον ίδιο χώρο, υπάρχει περίπτωση να οφείλονται σε κάποια μικρή πτώση τάσης πχ από κάποιο μεγάλο φορτίο που τραβήχτηκε δεδομένη στιγμή (πχ μεγάλες ρομποτικές κεφαλές, μηχανή καπνού, A/C κλπ) ?
 

Posté Fri 21 Apr 17 @ 9:41 pm
Oχι δεν ειναι στον ιδιο χωρο. Ειναι σε διαφορα μαγαζια. δεν δουλευει κανενας απο εμας καπου σταθερα! Υπαρχει καποια εξηγηση?? το ψαχνουμε τοσο καιρο το θεμα...δεν μπορει να μην υπαρχει λυση!
 

Posté Sat 22 Apr 17 @ 9:04 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Με τον controller συνδεδεμένο, βεβαιώσου ότι η κάρτα ήχου του ΔΕΝ είναι η προ-επιλεγμένη καρτα αναπαραγωγης και ηχογραφηφης του Mac (Utilities->Audio Midi Setup)
Τι λειτουργικό τρέχουν τα Μac ?

Όταν παίζεις και βάλεις το ποντίκι πάνω από το CPU Meter, τι τιμές παίρνεις για το Audio και Audio Peak στο Tooltip ?
 

Posté Sun 23 Apr 17 @ 12:55 pm
Oxi δεν εχω την καρτα της κονσολας προεπιλεγμενη για το mac!
Tρεχω λογισμικο el capitan (και φυσικα τα αλλα παιδια που εχουν ακριβως τ ιδιο προβλημα τρεχουν διαφορετικα λογισμικα...ειχα το ιδιο προβλημα και με mavericks!)
Στο cpu to audio ειναι 2.0 με 2.5 και το peak audio 7.1
 

Posté Sun 23 Apr 17 @ 8:46 pm
δεν μπορω ακομα μετα απο τοσους μηνες να βρω μια λογικη εξηγηση , και απο οτι βλεπω δεν υπαρχει και απο εδω μεσα καποια εξηγηση!
 

Posté Tue 25 Apr 17 @ 10:46 am
Οσο για το midilog υπαρχει περιπτωση να βοηθησει καπου?
 

Posté Tue 25 Apr 17 @ 10:46 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Πια εκδοση του VDJ δουλευεις?

Δοκιμασε να πας μια built πισω
 

Posté Wed 26 Apr 17 @ 5:48 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Παίδες καλησπέρα...να καταθέσω κι εγώ δεδομένα!
Με Sierra και πότε με controller HERCULES RMX2 BLACK & GOLD και πότε με DENON DN MC6000 MK2 δεν έχω κανένα πρόβλημα σε 6ώρο-8ώρο djset και δουλεύοντας σχεδόν κάθε ΣΚ.
Όπως επίσης και με EL CAPITAN που είχα πριν.
Έχετε δοκιμάσει τους controllers με άλλο laptop?
 

Posté Wed 26 Apr 17 @ 6:51 pm
Ξαναδιτυπωνω.
Ειμαστε 3 διαφορετικα ατομα και εχουμε αυτο το προβλημα 1 χρονο τωρα!
3 διαφορετικα macbook
με διαφορετικα κοντρολλερσ διαφορετικες εκδοσεις και διαφορετικες καρτες ηχου σε διαφορετικα μαγαζια κατα καιρους!

 

Posté Thu 27 Apr 17 @ 10:03 pm
μου το εχει κανει και σε προηγουμενες εκδοσεις


 

Posté Thu 27 Apr 17 @ 10:05 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To Bluetooth to exeis apenergopoiimeno ?

Mporeis na dwseis ena screenshot apo MIDI Studio ? (Utlilities->Audio MIDI Setup--> apo menu sto panw meros ->Show Midi Studio)

PS. Pira to arxeio, to koitaw. Me mia prwti matia fainetai na yparxoun para polla re-connections.
 

Posté Thu 27 Apr 17 @ 11:13 pm
oxi απενεργοποιημενο το εχω.
 

Posté Fri 28 Apr 17 @ 6:52 pm
oxi απενεργοποιημενο το εχω.
 

Posté Fri 28 Apr 17 @ 6:52 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Me diplo klik sto Network eikonidio mesa apo to MIDI Studio, to parathyro pou sou anoigei den exei kati energopoiimeno, einai adeio, etsi ?

Den mporw na katalavw ti mporei na pigainei strava. San teleutaia lysi tha itan mia anavathmisi se Siera kai na peraseis ksana tous teleutaious drivers tis konsolas
 

Posté Sat 29 Apr 17 @ 9:37 am
Δεν υπαρχουν drivers για την sx2 για mac.
Θα περασω τα Siera αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα το λογισμικο αφου ειχα προβλημα και με αλλα λογισμικα. ειναι πργαματικα ανεξηγητο!
Υπαρχει περιπτωση να φταιει κανα αρχειο Database?
 

Posté Sat 29 Apr 17 @ 8:49 pm
57%