Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Δεν δουλευει το REC

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

djpap63PRO InfinityMember since 2010
Εχω παρατηρήσει εδώ και κάποιες εκδόσεις τοι δεν μπορω να κανω εγγραφή μεσα από το πρόγραμμα.

Δηλαδή πατώ να ξεκινήσει η εγγραφή αλλα ο χρονος μενει στο μηδεν και απλα δημιουργεί το αρχειο στην διαδρομή εγγραφής που εχω δωσει.

Δεν με ειχε πολύ προβληματίσει γιατι λεω σε καποια επομενη έκδοση μπρει να στρώσει

Εχω την τελευταία early update σε Macbook high sierra

Ευχαριστώ
 

Posté Tue 11 Dec 18 @ 9:24 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
djpap63 wrote :
Εχω παρατηρήσει εδώ και κάποιες εκδόσεις τοι δεν μπορω να κανω εγγραφή μεσα από το πρόγραμμα.

Δηλαδή πατώ να ξεκινήσει η εγγραφή αλλα ο χρονος μενει στο μηδεν και απλα δημιουργεί το αρχειο στην διαδρομή εγγραφής που εχω δωσει.

Δεν με ειχε πολύ προβληματίσει γιατι λεω σε καποια επομενη έκδοση μπoρει να στρώσει

Εχω την τελευταία early update σε Macbook high sierra

Ευχαριστώ


 

Posté Tue 11 Dec 18 @ 9:29 am
1. ΠΟΥ προσπαθείς να κάνεις εγγραφή; Προσπάθησε να κάνεις εγγραφή μέσα στο φάκελο Documents ή σε κάποιο φάκελο σε εξωτερικό δίσκο (και τα MAC και τα Windows απαγορεύουν την πρόσβαση σε κάποιους ειδικούς φακέλους)

2. Πως κάνεις εγγραφή; Με κονσόλα; Ποια κονσόλα; Έχεις πειράξει τις ρυθμίσεις ήχου της κονσόλας σου;

3. Στο VirtualDJ υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις "waitForSound" για την εγγραφή. Αν αυτή η ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη, τότε η εγγραφή δεν ξεκινάει παρά μόνο όταν παίξεις κάποιο τραγούδι στον αέρα (ή αν χρησιμοποιείς record loopback παρά μόνο όταν γίνει ανίχνευση ήχου στο loopback)

4. Η εγγραφή σταματάει (ή δεν ξεκινάει) όταν παίζεις κομμάτια από on-line πηγές (μέσω του προγράμματος) γιατί αυτά είναι προστατευμένα με DRM.
 

Posté Tue 11 Dec 18 @ 12:03 pm
djpap63PRO InfinityMember since 2010
1.Κάνω την εγγραφή στο Desktop αλλα και στον δευτερο εσωτερικο σκληρο.

2.Mε την sx2.Οχι δεν εχω πειράξει κατι

3.Ναι το γνωρίζω ετσι πάντα γράφω και όταν πατώ το play ξεκάνει και η εγγραφή.

4.Oλα τα τραγούδια που δοκίμασα δεν είναι online
 

Posté Tue 11 Dec 18 @ 12:15 pm
Με ποια build δοκιμάζεις, και σε τι format ?
Δοκίμασες άλλο format ?
 

Posté Tue 11 Dec 18 @ 4:56 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
μηπως εχεις κακη ρυθμιση στο loop out? και γω στην rx στην αρχη ειχα ζοριστει λιγο..
 

Posté Tue 11 Dec 18 @ 11:46 pm
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Σε ολα τα τελευταια 4 update το κανει.

Εχω δοκιμασει και wav και mp3
 

Posté Wed 12 Dec 18 @ 6:24 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Το ίδιο συμβαίνει και χωρίς την SX2 ?
Μπορείς να μας δώσεις ενα screenshot με το Audio Setup του VirtualDJ ?
 

Posté Wed 12 Dec 18 @ 3:24 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)