Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Stems ! - Page: 3

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

djsadimPRO InfinityMember since 2006
kokkinoskoufitsos wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
ερωτηση
εαν καποιος εχει την 32αρα εκδοση και τρεξει και την 64 προκειμενου να εχει τα στεμς θα εχει 2 εκδοσεις vdj η μια?

αυτο?

μπορείς να έχεις και τις δυο εκδόσεις στον υπολογιστή
 

Posté Tue 23 Jun 20 @ 7:18 pm
stlvs wrote :
djdad wrote :
@Theios Giorgos
Tα 5sec ειναι ΟΚ, εξάλου το γεγονός ότι φτάνει στο 100% η CPU, αυτό δεν επηρεάζει τον ήχο ή αλλη σημαντική λειτπυργία. Οι "σοβαρές" εφαρμογές μπορούν και στέλνουν τα σημαντικά σε cpu threads που βρίσκουν ελεύθερα και διαχειρίζονται λειτουργίες με προτεραιότητες.

Μία επιλογή (για instant loading) είνσι βέβαια ενα gaming laptop, αλλά αν περιμένεις λίγο, έρχεται το offline precomputing stems, που θα σου δίνει την δυνατότητα να αναλυσεις τα κομματια σου σε stems, αλλά και πιάνοντας χώρο στον δίσκο.


Οσον αφορα αυτο το τελευταιο future που ερχεται,θα χρειαζεται να κανεις αναλυση καθε φορα πριν παιξεις μουσικη ή μια φορα,οπως το κλασικο analyze και μετα θα φορτωνονται αμεσα;


Μία φορά. Αλλά τα αποτελέσματα της ανάλυσης (τα stems δηλαδή) αποθηκεύονται στο σκληρό σου δίσκο, καταλαμβάνοντας ένα κάποιο χώρο, πολλαπλάσιο του αρχικού αρχείου! Οπότε αν θες να χρησιμοποιήσεις το precompute θα χρειαστείς αρκετό χώρο στο δίσκο σου.
 

Posté Tue 23 Jun 20 @ 10:22 pm
εγω επελεξα να τρεξει το προγραμμα με την ιντελ παρολο που εχει και την gtx 850 την αγνοησα και το προγραμμα δουλευει μια χαρα χωρις να κανω τπτ αλλο!!
γυρω στα 5 σεκ να φορτωσουν τα στεμς και η cpu μεχρι 20% στα πικ μια γραμμη δειχνει μονιμα
το λαπτοπ μου ειναι gaming μαλλον εχει την σημασια του απ οτι διαβαζω
νομιζω μια χαρα ειναι δεν το πειραζω καθολου
 

Posté Wed 24 Jun 20 @ 12:35 pm
ενα bug (?) που ειδα ειναι οτι δεν μου κραταει το σκιν που διαλεγω και γυρναει στο προεπιλεγμενο και παρασυρει και την 32-εκδοση στην αλλαγη
αυτο βεβαια οταν το κλεινει ςκαι το ξανα ανοιγεις
αυτο δεν ξερω αν το κανει μονο σε μενα
 

Posté Wed 24 Jun 20 @ 1:57 pm
Theios Giorgos wrote :
Το PC (όχι το laptop) που χρησιμοποιώ, έχει:

CPU: Intel i5 9500 @ 3,00GHz
RAM: 32GB
GRAPHICS: Intel UHD Graphics 630 (integrated) - Λόγω ενσωματωμένης κάρτας γραφικών, δεν υποστηρίζεται η mathEngine, οπότε η ρύθμιση είναι η default (CPU)...
STORAGE: NVMe M.2 Samsung 970 Pro (512GB)

Κάνω loading κομμάτι μεγέθους 11.39MB, το οποίο (loading) διαρκεί 5 sec (!) και η CPU στο 100% καθ' όλη την διάρκεια του loading. Λίγο "αχόρταγη" η τελευταία έκδοση του VDj ή μου φαίνεται? Μονόδρομος για το VDj πλέον η αγορά Gaming Laptop ή μου φαίνεται? Χιλιαρικάκι και άνω για επώνυμο ή είναι η ιδέα μου? Χαλάλι...


Το laptop που χρησιμοποιώ, έχει:

CPU: Intel i5 5250U @ 1,60GHz
RAM: 8GB
GRAPHICS: Intel UHD Graphics 6000 (integrated) + nVidia GeForce 920M (2GB Ram) - Υποστηρίζεται η mathEngine, οπότε η ρύθμιση είναι: "GPU"...
STORAGE Primary + Secondary): Samsung SSD 860 Pro

Κάνω loading το ίδιο κομμάτι (μεγέθους 11.39MB), το οποίο (loading) διαρκεί 10 sec (!!!) και η CPU peak στο 70%. Αγχώθηκα... "Κοψίματα" στον ήχο βέβαια δεν έχω, αλλά η ροή στο Rhythmzone έχει λόξιγκα και ναυτία μαζί... :-)))
 

Posté Thu 25 Jun 20 @ 2:34 pm
Theios Giorgos wrote :
Theios Giorgos wrote :
Το PC (όχι το laptop) που χρησιμοποιώ, έχει:

CPU: Intel i5 9500 @ 3,00GHz
RAM: 32GB
GRAPHICS: Intel UHD Graphics 630 (integrated) - Λόγω ενσωματωμένης κάρτας γραφικών, δεν υποστηρίζεται η mathEngine, οπότε η ρύθμιση είναι η default (CPU)...
STORAGE: NVMe M.2 Samsung 970 Pro (512GB)

Κάνω loading κομμάτι μεγέθους 11.39MB, το οποίο (loading) διαρκεί 5 sec (!) και η CPU στο 100% καθ' όλη την διάρκεια του loading. Λίγο "αχόρταγη" η τελευταία έκδοση του VDj ή μου φαίνεται? Μονόδρομος για το VDj πλέον η αγορά Gaming Laptop ή μου φαίνεται? Χιλιαρικάκι και άνω για επώνυμο ή είναι η ιδέα μου? Χαλάλι...


Το laptop που χρησιμοποιώ, έχει:

CPU: Intel i5 5250U @ 1,60GHz
RAM: 8GB
GRAPHICS: Intel UHD Graphics 6000 (integrated) + nVidia GeForce 920M (2GB Ram) - Υποστηρίζεται η mathEngine, οπότε η ρύθμιση είναι: "GPU"...
STORAGE Primary + Secondary): Samsung SSD 860 Pro

Κάνω loading το ίδιο κομμάτι (μεγέθους 11.39MB), το οποίο (loading) διαρκεί 10 sec (!!!) και η CPU peak στο 70%. Αγχώθηκα... "Κοψίματα" στον ήχο βέβαια δεν έχω, αλλά η ροή στο Rhythmzone έχει λόξιγκα και ναυτία μαζί... :-)))


με την ιντελ δοκιμασες?
 

Posté Thu 25 Jun 20 @ 2:42 pm
Theios Giorgos wrote :
Theios Giorgos wrote :
Το PC (όχι το laptop) που χρησιμοποιώ, έχει:

CPU: Intel i5 9500 @ 3,00GHz
RAM: 32GB
GRAPHICS: Intel UHD Graphics 630 (integrated) - Λόγω ενσωματωμένης κάρτας γραφικών, δεν υποστηρίζεται η mathEngine, οπότε η ρύθμιση είναι η default (CPU)...
STORAGE: NVMe M.2 Samsung 970 Pro (512GB)

Κάνω loading κομμάτι μεγέθους 11.39MB, το οποίο (loading) διαρκεί 5 sec (!) και η CPU στο 100% καθ' όλη την διάρκεια του loading. Λίγο "αχόρταγη" η τελευταία έκδοση του VDj ή μου φαίνεται? Μονόδρομος για το VDj πλέον η αγορά Gaming Laptop ή μου φαίνεται? Χιλιαρικάκι και άνω για επώνυμο ή είναι η ιδέα μου? Χαλάλι...


Το laptop που χρησιμοποιώ, έχει:

CPU: Intel i5 5250U @ 1,60GHz
RAM: 8GB
GRAPHICS: Intel UHD Graphics 6000 (integrated) + nVidia GeForce 920M (2GB Ram) - Υποστηρίζεται η mathEngine, οπότε η ρύθμιση είναι: "GPU"...
STORAGE Primary + Secondary): Samsung SSD 860 Pro

Κάνω loading το ίδιο κομμάτι (μεγέθους 11.39MB), το οποίο (loading) διαρκεί 10 sec (!!!) και η CPU peak στο 70%. Αγχώθηκα... "Κοψίματα" στον ήχο βέβαια δεν έχω, αλλά η ροή στο Rhythmzone έχει λόξιγκα και ναυτία μαζί... :-)))


Τρεξε το προγραμμα με την shared και βαλε στα mathengine = GPU και θα εισαι οκ
 

Posté Thu 25 Jun 20 @ 3:29 pm
Λέτε να μην έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς? Απλά, το κομματάκι που έχω επιλέξει, προφανώς και είναι λίγο "απαιτητικό" (instruments, vocals, kicks, bass, hihats), για να "ζορίσω" λίγο το analyzing...
 

Posté Thu 25 Jun 20 @ 4:05 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Οι κάρτες γραφικών nVidia που υποστηρίζουν ανάλυση Stems από την GPU (σε περιβάλλον Windows 10 64bit) είναι αυτές που υπάρχουν στην λίστα αν κάνεται κλικ εκεί που λέει
CUDA-Enabled GeForce and TITAN Products αλλά μόνο αυτές που έχουν compute capability 3.0 και πάνω
https://developer.nvidia.com/cuda-gpus

Αν για κάποιο λόγο έχετε κάποια από αυτές τις κάρτες γραφικών αλλά παίρνετε κάποιο μύνημα λάθους με mathengine στο GPU, επισκεφτείτε το nvidia.com και ενημερώστε από εκεί τους drivers της κάρτας (μην αφεθείτε στο ότι ο Windows Device Manager σαςλέει ότι είναι ενημερωμένος)
Αλλοιώς αναφέρατε εδώ το πρόβλημά σας (κατά προτίμηση σε ξεχωριστό topic για να μην μπερδευόμαστε)

 

Posté Fri 26 Jun 20 @ 4:14 am
setting 'Mathengine' disable ? blink & setting 'Mathengine' cpu :setting 'Mathengine' eq_enable
ενεργοποιει και απενργοποιει επιτυχως τα στεμς αλλα δεν μου γυρναει στο κλασικο eq
ειναι σιγουρο οτι το εχω λαθος ας το συμπηρωσει καποιος σωστα
ευχαριστω
 

Posté Sun 28 Jun 20 @ 6:02 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
kokkinoskoufitsos wrote :
setting 'Mathengine' disable ? blink & setting 'Mathengine' cpu :setting 'Mathengine' eq_enable
ενεργοποιει και απενργοποιει επιτυχως τα στεμς αλλα δεν μου γυρναει στο κλασικο eq
ειναι σιγουρο οτι το εχω λαθος ας το συμπηρωσει καποιος σωστα
ευχαριστω

setting 'Mathengine' disable ? setting 'Mathengine' CPU & setting 'eqMode' EZRemix : setting 'Mathengine' disable & setting 'eqMode' frequency
 

Posté Mon 29 Jun 20 @ 2:25 pm
djsadim wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
setting 'Mathengine' disable ? blink & setting 'Mathengine' cpu :setting 'Mathengine' eq_enable
ενεργοποιει και απενργοποιει επιτυχως τα στεμς αλλα δεν μου γυρναει στο κλασικο eq
ειναι σιγουρο οτι το εχω λαθος ας το συμπηρωσει καποιος σωστα
ευχαριστω

setting 'Mathengine' disable ? setting 'Mathengine' CPU & setting 'eqMode' EZRemix : setting 'Mathengine' disable & setting 'eqMode' frequency

αφου ευχαριστησω να πω οτι πλεον εχω την ιντελ για να ανοιγει το προγραμμα και την gpu για Mathengine αυτη η παραμετρος μαλλον αλλαζει λιγο τον κωδικα ε? εκει που λεει cpu να βαλω automatic?
 

Posté Mon 29 Jun 20 @ 4:15 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
βαλτο!!!
 

Posté Mon 29 Jun 20 @ 8:27 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)