Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet help gia metafora arxeiwn & sizitisi: oi kaloi, oi kakoi, kai oi asximoi ... - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

den 3erw an exei apanth8ei h aporia moy alla se alla topics poy epsaxa den brhka lysh...
exw 2 pc sta opoia exw akribws toys idioys fakeloys me ta idia tragoydia.
sto ena pc ,poy einai monima anoixto ,kanw tis dokimes moy kai ftiaxnw tis playlist,cue points k.t.l.
to allo pc omws einai ayto poy xrhshmopoiw gia moysikh.
an 8elhsw loipon na metaferw ola ayta ta arxeia(playlist,cue points,comments) pws mporw na to kanw?
kai sta 2 pc exw thn ekdwsh 3.2, kai exw akribws ta idia tragoydia mesa..
 

Posté Tue 13 Dec 05 @ 11:33 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
pote prolavane re ta tsakalia kai kukloforisan tin 3.2 Cracked !!!

mia kai einai toso tsakalia den tous lene apo to Support team na tous ftiaksoun kai ta bugs?
 

Posté Tue 13 Dec 05 @ 11:37 pm
apo tis 20/11 thn exw..
poia bugs akribws?
 

Posté Tue 13 Dec 05 @ 11:42 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Djzanzak, den tha eimai ego autos pou tha sou pei oti prepei na agoraseis to software, alloste oi theseis mou exoun ginei gnostes se paliotera topics. Theoro omos oti tha prepei na katalaveis oti edo einai to episimo forum tis etaireias pou poulaei auto pou esy pires tsampa apo kapou.
Eixa tin entyposi oti mexri tora xrisimopoiuses tin Hercules Edition tou VDJ. Epesa ekso. Sorry pou ego prosopika den tha se voithiso sto "provlima" pou exeis, elpizo na min me pareksigeis, einai kathara themata prosopikis mou eusineidisias.
 

Posté Tue 13 Dec 05 @ 11:43 pm
kanena problhma file dad..
fysika kai exw thn hercules edition kai malista 2(exw agorasei kai thn palia hercules kai thn kainoyrgia)
den allazei omws o tropos metaforas twn arxeiwn eite einai h mia ekdosh eite h allh..o tropos einai idios.
katallabainw thn 8esh soy ,opws kai emena arxh moy einai na mhn dwsw pote frago gia kanena softwear,otan exw skasei panw apo 3500 euro gia hardwear(apo mini pc,hercules,enisxytes,hxeia).
Pragmatika den se parexhgw,alla h hercules edition einai poly ftwxh gia eimai ''nomimos'' kai sto forum exoyn logo na grafoyn osoi einai XRHSTES toy programmatos kai oxi mono osoi to exoyn agorasei.
To blakwdes 8a htan kapoios edw mesa na zhtaei crack kai serial numbers sto epishmo forum.
osoi exete agorasei to programma exete alla pronomia,asterakia,free updates k.t.l
kai mhn 3exnas oti exw boh8hsei polloys ''nomimoys'' xrhstes, ekei poy mporoysa kai hxera na dwsw apanthsh..
ayth einai h dikh moy apopsh kai soy xanalew oti den se parexhgw...
 

Posté Tue 13 Dec 05 @ 11:56 pm
ela ok den einai problhma na bohthisoume atoma poy exoun cracked version otan ta problhmata tous den ofeilontai sto crack. Sthn periptwsh sou (pou einai tetoiou eidous periptwsh) antegrapse to arxeio "VirtualDJ Database" apo to ena folder tou vdj tou statherou sou pc sto allo

to arxeio to briskeis sto c/program files/virtualdj

 

Posté Wed 14 Dec 05 @ 12:21 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
dad exeis kai esu ta dikia sou omos den einai panta etsi...
anyway o dimitris pali edwse tin lush..
 

Posté Wed 14 Dec 05 @ 1:03 pm
thanks my friends..8a to dokimasw..
b.t.w 3erete oti to [EDIT]Info Base & FAQ: Diabaste auto prin anoi3ete kainourio topic den doylevei se opera alla mono se internet explorer?..
[apopsis/giorgos]: se firefox poy doyleuo ego einai entaxi, opera ti problima exei ?
 

Posté Wed 14 Dec 05 @ 3:59 pm
ok twra dad?..phra kai asteraki..lol
 

Posté Wed 14 Dec 05 @ 4:23 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ante zanzak, mazepses oles tis konsoles ekei, pires kai asteraki.
----------------------------------------
Loipon na pw ti gnomi moy kai egw gia to kayto thema...
Gia mena einai kai thema symperiforas kai stasis.
Edo ligo poly kseroyme pioi einai "legal" kai pioi oxi.
An kapoios den enoxlei me to na to epidyknyei den yparxei problima.
Apo ti fasi ayti exo perasei kai ego, egrafa sto aggliko forum gia arketo kairo, omos pote den bgika na to "fonazw".
Thelei diakritikotita kai na sevomaste kai to forum kai ti douleia twn allwn.
Einai alitheia oti kapioi den sebontai tipota, kai ta theoroyn olla aytonoita kai "eykola"
Den milao mono gia to forum to blepo ayto kathimerina otan erxontai kai moy lene :
"grapse kanena cd me mp3" les kai einai straggalia ta mp3, i dose kanena programma, xoris kamia fora na kseroun oute ti kanei to programma.
Tetoious toys stelnw apo ekei poy irthan kai to idio tha kano kai edo...

To virtualdj to agorasa gia dyo logoys:
1. giati einai toso kalo poy aksizei ola ta lefta toy kai sou leei "buy me"
2. giati eimai sovaros stin douleia moy, kai to programma to doyleyo stin douleia moy kai bgazo lefta apo ayto.
Gia kapoia alla programmata poy den bgazo i den tha bgalo pote lefta den tha eixa typseis.
Oute kai gia ta leitourgika tou Bill Gates....
Omos mikres etairies poy ksepidoun apo to poythena kai kanoun ti diafora theloun ypostirixi.
An den itan aytes, tha ebgaine tora i pioneer kai to diko tis -metriotato- programma tha to poulouse oso ithele.. Tora omos tha to skeftei.

Loipon gia na kleiso, me ton gianni (zanzak) kai kapoious alloys edo den tha eixa kanena problima kai ego na boithisw.
Gia allous blepoume.


 

Posté Thu 15 Dec 05 @ 3:02 am
george..akyro telika einai merika link poy den doylevoyn genikotera,oyte ston explorer..
an agorasw kai thn behringer (otan kai an bgei)..lete na parw kai allo asteraki?..hehe
a..b.t.w...h ekdosh to vdj ths hercules einai h 3.1 kai moy ekane update sthn 3.2...lol..
 

Posté Thu 15 Dec 05 @ 3:26 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
gia na pw ki egw thn gnwmi mou sxetika me to "epimaxo " 8ema..
sumfwnw apoluta stis apopseis tou apopsis (wraia akougetai auto..!!)
8a mporousa polu eukola na agorasw to vdj..omws!
1. den eimai epaggelmatias...(dld den bgazw lefta ap auto k oute prokeitai na bgalw..)
2. to simantikotero..otan to "gnwrisa" kai asxoli8ika ligo mazi tou to prwto mou mellima htan na to xrisimopoiisw me ta tcv (opws kai ta agorasa) omws apo tin stigmi pou den kanei osa uposxetai (me ta vinyls) diladi den douleuei opws prepei (kai den kanoun kati na to veltiwsoun..soorry alla mexri na ftiaxtei den 8a parw...)
3. molis mou r8ei to dmc-1 pou perimenw kai leitourgei swsta twra 8a to skeftw kala (an k den htan o prwtarxikos mou stoxos autos) kai 8a to xtypisw
---8a mou peite twra kai ti kaneis sto episimo forum??
apla pernaw kala kai antallasoume gnwseis kai apopseis kai opoy mporw fusika voi8aw...
an twra auth mou h stash kai h kinisi enoxlei kapoious tote apla mporw na apoxwrisw.. just ask for it..
 

Posté Fri 16 Dec 05 @ 1:38 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katarxin na ksekatharisoume kati. OLOI einai euprosdektoi apo OLOUS sto forum. To forum den anikei se kanenan apo mas, alla se kapoious pou den tha tous gnorisoume isos pote sti zoi mas. Eimaste edo gia na voithaei o enas ton allon kai na antallazoume empeiries kai gnoseis.

Pantos auto gia to opoio anaferthika kai eimai antithetos (ennoo se no licence users), mou thymizei kapoion pou paei diakopes, exei kleisei GreKotel 5* souita, exei noikiasei Jeep Cherokee, foraei Armani kai vale, kai mpainei sto ploio tis grammis gia Mykono, xoris na exei plirosei eisitirio kai molis fonaksei o elegktis trexei toualeta mpas kai ti glitosei. Den ksero an to paradeigma einai kai to kalitero, alla otan kapios exei dosei pano apo 1000 euro gia PC, 200 gia mikti, mporei kai 2000 gia pikap, 200 gia Hercules, 400 gia dac..klp, nomizo oti 100 euro gia tin "kardia" tou systimatos den einai polla.
Tora gia to kata poso aksizei, tha elega to eksis. Best value for money !!! Se sxesi me ton antagonismo yperterei se auton ton tomea. Veltioseis, safos kai prepei na ginoun, omos gia na ginoun proypothetoun apo mas tin agora tou programmatos kai kat'epektasi tin stiriksi tou Development Team.

En katakleidi mporei o kathenas na kanei tis epiloges tou, alla theoro oti toulaxiston sto episimo site tis etaireias as eimaste pio sygkratimenoi, kai as afisoume na ennoeithei oti exoume tin demo i tin professional edition, kai pos i mousiki pou paizoume proerxetai apo agorasmena nomima CD. As min dialaloume to plithos twn mp3 pou diathetoume, i ton HD pou agorasame tigka sto mp3, kai as perioristoume sto dia tauta ... mousiki kai tropoi gia na tin perasoume ston kosmo kalitera. OK?

PS. Oute ego vgazo merokamato (toulaxiston kathimerino) an kai tha to ithela, alla akoma kai san erasitexnis vlepo auto pou kano eppagelmatika.
 

Posté Sat 17 Dec 05 @ 1:38 am
dad..to paradeigma soy einai toylaxiston ATYXES..tis diakopes moy tis PROplhrwnw ,mazi me to xenodoxeio ,mazi me to aytokinhto kai mazi fysika kai me ta eishthria
esy perigrafeis toys no license users san gyftoys...
afoy les kai monos soy oti oloi einai eyprosdektoi edw ,giati xrhshmopoieis tetoio paradeigma?
ekana egw kamia fygoura gia thn crack ekdosh poy exw ,'h mhpws to fwnazw?
an nai giati to phres xampari meta apo 2 peripoy xronia poy eimai sto forum?
1)to poy dia8etei o ka8enas ta lefta toy einai epilogh toy
2)h kardia twn systhmatwn moysikhs einai ta hardwear ,an den exeis mhxanhmata krata to cd me to vdj 'h to pcdj;'h to tractor kai balta korniza ston toixo..
3)gia na ginoyn beltiwseis sto programma boh8oyn me thn gnwmh toys OLOI oi users asxeta an einai nomimoi 'h oxi
4)to paradeigma soy me ta mp3 katariptei apo mono toy oloys toys ypoloipoys ysxirismoys soy..ektos an moy peis oti ola ta tragoydia poy exeis, ta exeis agorasei apo ta NOMIMA cd..
5)oyte egw vgazw merokamato apo to vdj kai na xereis oti oses fores paizw epaggelmatika POTE den empisteyomai mia crack version gia sobaro djing..giayto kai xrhshmopoiw thn nomimh home edition poy exw ..
 

Posté Sat 17 Dec 05 @ 8:54 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
symfwnw apoluta me ton zanzak...
to paradeigma sou sou htan apla asxeto!
episis den pisteyw oti xreiazontai tin diki mou stirixi twn 100 euro gia na ftiaxoun ta tcv..(paren8esi sto exofulo tous grafoun: oti douleuei me oles tis leitourgies tou prog opws beatlock klp...)den ta xw dei poter auta na leitourgoun btw.
an ontws prospa8ousan edw kai 2-2.5 pou "asxoloumai" me to s/w pisteyw oti 8a xan vrei tropo na ftiaxoun kati apo ta tcv h to timestretch omws anti gi autopleon veltiwnoun to video..
twra gi auto pou pes gia ta mp3 kai to susxetises me auto pou kaneis (estw erasitexnika) se pliroforw oti ta skaw se h/w giati auta xrisimopoiw otan tyxh na paixei kapou..an de me pisteyeis mporoume na dinoume ena rantevou 2 savatokuriaka to mina pou pigainw kai sikwnw to discobole me vinylia...telospantwn epeidh autes oi suzitiseis de kataligoun kapou...opws eipa kiolas kai nwritera an meinw eyxaristimenos apo to dmc1 pou perimenw tote pi8anotata 8a "enisxysw" ki egw tin atomix!!
 

Posté Sat 17 Dec 05 @ 8:39 pm
Na to 3ekatharisoume mia kai kalh

Bohthaei opoios thelei opws thelei opoion thelei.
Den mas endiaferei an o allos einai dhlwmenos registered sto forum san full member h oxi arkei h erwthsh tou na mhn afora to crack h problhmata pou exoun sxesh me to crack.Ekei apla tou leme oti ftaiei to crack kai einai sthn krish tou moderator an tha prepei na fugei apo to forum h oxi.Auth einai h politikh ths etairias

Den khnhgame autous pou katexoun cracked versions alloste oloi mas exoume kapoies cracked versions apo kapoia programata opws kai paranomo uliko pragma pou den uparxei logos na suzhtame gia to poios thn exei pio megalh....thn allhtia.
Epishs den koinhgame tous xrhstes twn cracked version giati h etairia den einai dikh mas kai an hthelan na pata3oun ta cracked tha to kanane eukola kai grhgora.believe me.

Kinhgame opoiondhpote dhmiourgei h moirazei cracked versions tou vdj mesw net.Yparxei eidikh omada gia auth th douleia pou mporoume na th bohthisoume an broume kanena site pou na moirazei cracked stous servers tous steilte mail an thelete sto e-service gia enhmerwsh.

Den nomizw oti xreiazete na filosofisoume allo gia to an tha prepei na agorasei kapoios to software h na empisteutei kapoia cracked version.Kai 3erw akribws ti lew alla den mporw na pw.

Opote einai sthn krish tou kathenos to ti tha agorasei o kathenas....kathoti o anamarthtos prwtos to litho baleto.
 

Posté Sat 17 Dec 05 @ 11:36 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To 8ema elikse, den 8a ginoume amerikanakia na karfwnoume o enas to allon, ala an kapoios kainourgios sto mellon "prokalesei" tou apantame katallila, i ton stelnoume na diabasei ayti ti sizitisi, i ton agnoume... kai auto mia apantisi einai.
Egw nomizw oti genika stin ellada den ma8ame na agorazoume programmata, einai pragmatika opws matheis. An to kaneis mia fora to ksanakaneis kai siga siga apoktas mia tetoia nootropia.
Oso gia ayto poy eipe o volis gia ta tcv, exei adiko poy gkriniazei.
H empeiria i dikia moy leei: pairneis kati epeidi sou kanei ti douleia simera kai oxi epeidi pi8anon tha stin kanei ayrio. Ta tcv san prosomiosi vinyl den einai to dynato simeio tou programmatos, giati yparxoun alla programmata poy einai kalytera se ayto to thema, giayto sou eipa panagioti an 8ymase mipos na epairnes to mixvibes, an to vinyl einai ayto poy 8eleis.
Exei omos (to vdj) kapoia alla poly dynata simeia, kai oson afora emena plisazei perissotero ston tropo poy egw douleyo, (database/search/loops, ...) aytos einai o logos poy douleyo me ayto kai oxi me to mixvibes i to traktor i to pcdj poy ta exo olla ayta... kai alla tosa.. (alla legal... kai alla oxi)
Apla zigizeis tis proteraiotites..
 

Posté Sun 18 Dec 05 @ 4:14 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
giwrgo kai dimitri sumfwnw apoluta mazi sas.
omws giwrgo...h suzhthsh gia to mixvibes pou xame kanei an 8umasai htan polu meta tin agora twn tcv...den me peirazei pou den doulevoun toso swsta oso to oti den ypirxe pote enimerwsi gi auto...diladi giati 8a prepe monoi mas na katalavoume ola auta ta provlimata tou viniliou..
fysika einai pws voleuei ton ka8ena sto pws doulevei..oso gia to mix vibes ..den to xw xehasei..
 

Posté Sun 18 Dec 05 @ 5:38 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
O logos poy "den ypirxe pote enimerosi" opws les, pera apo to profanes, oti kamia etairia den tha elege oti to proion tis den douleyei swsta, einai oti ta problimata tou tcv aforoun pragmatika poly ligous. Den einai oloi mastores sto scratch oute gyrnane oloi to disko poly arga gia na doun pws akougetai. Kai edw pou ta leme gia normal mix se dance mousiki einai mia
xara.
Egw poly spania tha ebaza sto pikap enan disko na ton akousw aplws (sto spiti) akoma kai tin epoxi tou pikap, panta ta pikap ta eixa san organa gia scratch kai gia kolpa, alla eipame den einai oloi etsi. 2-3 poy eimaste sto aggliko forum mono emeis gkriniazoume an prosekses.
Oloi oi alloi lene problima, poio problima ?
kai einai logiko etsi stin atomix na to exoun se xamili protereotita..
Pantws edw kai kairo sto vip forum trexei ena topic me protaseis gia tin 3.3 kai to mellon kai einai se swsti kateythinsi, tou stil ok to video alla asxolithite me ta bugs kai ton ixo..., kai tin paleyw kai egw ekei.. gia na doume..

@zanzak, epidi to topic ayto ksefyge to allaksa titlo ligo..
 

Posté Sun 18 Dec 05 @ 6:13 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
ego xero na po kati

tin stigmi pou prosfrerei to programa kai leei pro prepei 10 pragmata pou exei ofili na einai telia
px tcv prepei na einai teleia
ixos telios
liga kai kala
giati paei se video afou akoma einai misoteliomena ta alla
den exei ipostirixi se kartes ixou ktl
px opos pcdj ktl
exei kai etoime lisis pou fainonte poio profesional

tora lathos sosto ayti einai i gnomi moy
 

Posté Sun 18 Dec 05 @ 9:01 pm
71%