Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet 2 εντολες με κίνηση του fader?
winermeHome userMember since 2011
Καλησπέρα επειδή φίλος μου έχει πάρει την κονσόλα γιατί την χρειάστηκε για τη δουλειά του όταν ήταν ανοιχτά τα μαγαζιά εννοείται έχω μείνει μόνο με το virtual DJ το 2021 και αναρωτιέμαι αν είναι εφικτό μία και παίζω με ποντίκι τώρα όταν κινω το fader για να γίνει η μίξη των κομματιών να δυναμωνει το μπάσο (low) του ενός κομματιού που μιξαρω και να χαμηλωνει του αλλού που επαιζε αυτόματα ώστε να είναι ωραία η μίξη. Είναι εφικτή μία τέτοια εντολή κι αν ναι πώς?Ευχαριστώ
 

Posté Tue 13 Apr 21 @ 8:38 am
Με το ποντίκι, όχι, εκτός κι αν επέμβεις στο skin και αλλάξεις τις εντολές.
Αν επιλέξεις να επεξεργαστείς το skin τότε η πιο εύκολη λύση είναι να πειράξεις το crossfader και να βάλεις την εντολή crossfader & eq_crossfader_low
Αν δεν θες να χρησιμοποιείς το crossfader τότε οι εντολές γίνονται αρκετά πιο πολύπλοκες.
 

Posté Tue 13 Apr 21 @ 8:49 am
winermeHome userMember since 2011
Καλημέρα φίλε. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. ίσως δεν έγινα πολύ κατανοητός με το ποντίκι απλά χειρίζομαι το fader. επίσης έχω και επιλογή πληκτρολογίου να χειρίζομαι το fader, εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να γίνεται αυτό με το low. θα πειράξω το skin και θα δω θα απαντήσω εδώ. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει και αν επιτρέπεται αλλά έχω φτιάξει ένα mix με κομμάτια δεκαετία 70 80 90 σε house remixes και είναι πέντε ώρες αν σε ενδιαφέρει και επιτρέπεται να το ποστάρω εδω πες μου. Πάω να δοκιμάσω μπας και καταφερω αυτό που μου λες!
 

Posté Tue 13 Apr 21 @ 8:55 am
winermeHome userMember since 2011
δεν κατάφερα να βρω μέσα στο skin που πειράζω το crossfader μπορείς να με βοηθήσεις?
 

Posté Tue 13 Apr 21 @ 9:06 am