Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet RAP K.L.P

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Paidia exo ena party me paidia likeiou , kai mou eipane gia rap k.l.p
Epeidi den ksero kata poso eimai kalimenos sto laptop , an exete na proteinete kati , parakalo efprosdekto.
Ellinika & ksena.
An kai mporei na ta exo ta pio polla kommatia , ostoso , peite genika kapoia dimofili kommatia rap kai oxi mono kai vlepoume.
Na kano ki ena tsek , oti eimai o.k.
Efxaristo ek ton proteron!!
 

Posté Fri 13 Mar 09 @ 1:07 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
koita... i gnomi mou einai oti afou sou eipan gia rap, mallon enooun rnb-hiphop-rap!

ola auta ta lene me ena onoma rap sta paidia tou lykeiou....
 

Posté Fri 13 Mar 09 @ 9:48 pm
yiannis64 wrote :
Paidia exo ena party me paidia likeiou , kai mou eipane gia rap k.l.p
Epeidi den ksero kata poso eimai kalimenos sto laptop , an exete na proteinete kati , parakalo efprosdekto.
Ellinika & ksena.
An kai mporei na ta exo ta pio polla kommatia , ostoso , peite genika kapoia dimofili kommatia rap kai oxi mono kai vlepoume.
Na kano ki ena tsek , oti eimai o.k.
Efxaristo ek ton proteron!!


gianni mou thase voithiso me opoion tropo mporo akoma k me cd oti theleis edo eimai steile mou mail H prosopiko minima to mail mou einai penguinodj@yahoo.gr tha se kalypso 100% meine isixos
 

Posté Sat 14 Mar 09 @ 12:00 am
DJ-PENGUIN wrote :
yiannis64 wrote :
Paidia exo ena party me paidia likeiou , kai mou eipane gia rap k.l.p
Epeidi den ksero kata poso eimai kalimenos sto laptop , an exete na proteinete kati , parakalo efprosdekto.
Ellinika & ksena.
An kai mporei na ta exo ta pio polla kommatia , ostoso , peite genika kapoia dimofili kommatia rap kai oxi mono kai vlepoume.
Na kano ki ena tsek , oti eimai o.k.
Efxaristo ek ton proteron!!


gianni mou thase voithiso me opoion tropo mporo akoma k me cd oti theleis edo eimai steile mou mail H prosopiko minima to mail mou einai penguinodj@yahoo.gr tha se kalypso 100% meine isixos

EYXARISTO!!!! Para para poly , ama einai tha se enoxliso mesa stin evdomada.
Kai to diko mou mail einai : djjohn64@otenet.gr & gia messenger : d.j.john@windowslive.com
Episis paizo mono me to laptop tora pia , opote gia c.d pou les , mono an ta peraso sto laptop.
Anyway.ta leme opote thes kai mporeis ki esy.
Mipos kanoume kai tin sinantisi pou legame , to allo sabbato 21/03 proi , kai ta poume kai apo konta.
Kai pali XILIA EYXARISTO!!!!!!!!!!
 

Posté Sat 14 Mar 09 @ 7:33 am
epeidh tyxainei paraskevh vrady n exw analogo koino, pare mia geysh apo ayta pou akoun:


kainouria xena:

lady gaga - just dance
flo rida - right round
TI & timberlake - dead and gone
pussycat dolls - when i grow up
kanye west - love lock down
eminem - crack a bottle
50 cent - get up
black eyed peas - boom boom pow
p diddy & keyshia cole - last night
young jock - going down


stavento - mesa sou, prin se gnoriso
mystique - mhn kaneis pws den 8ymasai
goin through - den kanw diakopes
latifudia - kyr astynome
tns k marw lytra - kaneis la8os
ypox8onios - kane ntou
lava k stikoudi - twra
eisvo ft taki tsan - oloi mazi twra
nivo k hsaias matiaba - se misw


k pio klassika kommatia apo hip-hop:

usher - yeah
will smith - party starter, getting jiggy with it
dmx - party up in here
cypress hill & house of pain - jump around
blazin squad - here 4 one
snoop dogg - smoke weed every day
beyonce - in da club, crazy in love
fatman scoop - be faithful
black eyed peas - shut up
daddy yankee - gasolina
pitbull - anthem
blu cantrell ft sean paul - breathe
mims - like this
will i am - i got it from my mama
khia - my neck my back
notorious b.i.g. - nasty girl

(merika einai rnb, merika hip-hop k alla reggaeton, apla sygentrwsa ayta pou vlepw n exoun thn megalyterh aphxhsh)


rixe mia matia k edw, an ksexasa kati:

http://www.zooradio.gr/charts_thess.asp


+ timbaland - the way i are, scream
kat de luna - run the show, whine up
akon - belly dancer, shake down
pussycat dolls & black eyed peas - beep
pussycat dolls & snoop dogg - buttons

k apo kei k pera vale ligh rihanna, beyonce, 50 cent, chris brown, kanye west k eisai etoimos!


 

Posté Sat 14 Mar 09 @ 9:39 am
O.K Eyxaristo poly.
To 80% peripou olon ayton ta exo , opote kala paei to check mou sto laptop kai tha koitakso kai ta ypoloipa kai pali edo eimaste.
 

Posté Sat 14 Mar 09 @ 9:43 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
offtopic

re paidia na sas po, m'aresoun kai mena ta hip-hop alla merikes fores otan ta akouo aisthanomai oti akouo paidika tragoudia me ola auta ta aaaaa ooouuuuu lalala la.....


gi'auto nomizo oti einai agapimena ton paidion kai efibon...
 

Posté Sat 28 Mar 09 @ 5:01 pm
egw nomizw oti olh ayth h "mavrila-varvatila" pou vgazei h hip-hop, tous kanei na ais8anontai antres k varvatoi!!!

pera apo plaka, kati tetoio paizei, giati ta pitsirikia pistevoun oti ama akoun hip-hop k raparoun, ginontai kakoi k etsi...
 

Posté Sat 28 Mar 09 @ 7:33 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
emena giati mou fainontai paidika?

olo "lalalaal", "oouououuouu" ktl lene...


"xaropata dyo xeria ta xtypo....", "ta papakia sti seira......" auta pou thymizoun!

alloste einai agapita apo tis neares ilikies, den ksero kanenan megalo 35+ pou na tou aresoun.

tespa
 

Posté Sat 28 Mar 09 @ 8:42 pm
Pantws kalyterh h maurila kai h elafrothta tou hip hop kai ths rnb..para th maurila twn eleinwn skyladikwn kai taha ellinikhs pop..me elaxistes exaireseis... pou exoun vrwmisei tis nyxtes mas.Tosous anohtous pelates kai toso antiepagelmaties idiokthtes pou den sevontai kanena kai tipota,prwth fora sta 18 xronia pou paizw..Eutyxws to AGIO pasxa anoigei to magazi pou douleuw ta kalokairia..mono xeni mousikh..DEN fantazeste ti paizei sth nyxta ths KRHTHS..POLY BRWMIA..Ligo ektos topic,alla ta eipa kai hremhsa kapws..
 

Posté Sat 28 Mar 09 @ 9:36 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
fenderisc wrote :
Pantws kalyterh h maurila kai h elafrothta tou hip hop kai ths rnb..para th maurila twn eleinwn skyladikwn kai taha ellinikhs pop..me elaxistes exaireseis... pou exoun vrwmisei tis nyxtes mas.Tosous anohtous pelates kai toso antiepagelmaties idiokthtes pou den sevontai kanena kai tipota,prwth fora sta 18 xronia pou paizw....Ligo ektos topic,alla ta eipa kai hremhsa kapws..


Poso symfono... sta ..26 xronia poy paizo ego.
Sti vromia poy les na prostheso kai tis vromikes / proxeires / overcompressed ixografiseis.
Eixame pote toso xalia kai kourastiko ixo sta magazia ? kai den ennoo ta mp3 kai tis kartes ixoy poy xrisimopoioume.
Emeis kalos eimaste mprosta...
Pare mia analogiki ixografisi toy '70 poy grafane tote se 4-kanala kai pexe tin esto kai apo 128 mp3.
Tha akougete kalytera apo ta perissotera simerina ? nai.
Giati oi sostoi anthropoi kanan ti douleia (ixolipsia / mixi /master), giati itan douleia olo ayto, giati to pernan sta sovara kai dinan psixi, oxi ksepeta...

Telika... tosi TV, tosi eykoli anagnorisimotita / eykolo kerdos, toso kako stin aisthitiki mas.
Mipos pairnoyme telika ayto poy aksizoyme ? kai an nai, aksizoume oloi to idio ?

Ta eipa kai ego, kai vlepo pos den eimai monos se ayto to forum...

@yanni64, to oti zitane rap ta paidia me oti kai an ennooun, einai kati, mia mikri epanastasi, mexri na megalosoun ligo kai na ginoun pelates sta mpoyzoykia ta perissoteroi, alla oxi ola eytoixos....
 

Posté Mon 30 Mar 09 @ 9:34 am
apopsis wrote :
fenderisc wrote :
Pantws kalyterh h maurila kai h elafrothta tou hip hop kai ths rnb..para th maurila twn eleinwn skyladikwn kai taha ellinikhs pop..me elaxistes exaireseis... pou exoun vrwmisei tis nyxtes mas.Tosous anohtous pelates kai toso antiepagelmaties idiokthtes pou den sevontai kanena kai tipota,prwth fora sta 18 xronia pou paizw....Ligo ektos topic,alla ta eipa kai hremhsa kapws..


Poso symfono... sta ..26 xronia poy paizo ego.
Sti vromia poy les na prostheso kai tis vromikes / proxeires / overcompressed ixografiseis.
Eixame pote toso xalia kai kourastiko ixo sta magazia ? kai den ennoo ta mp3 kai tis kartes ixoy poy xrisimopoioume.
Emeis kalos eimaste mprosta...
Pare mia analogiki ixografisi toy '70 poy grafane tote se 4-kanala kai pexe tin esto kai apo 128 mp3.
Tha akougete kalytera apo ta perissotera simerina ? nai.
Giati oi sostoi anthropoi kanan ti douleia (ixolipsia / mixi /master), giati itan douleia olo ayto, giati to pernan sta sovara kai dinan psixi, oxi ksepeta...

Telika... tosi TV, tosi eykoli anagnorisimotita / eykolo kerdos, toso kako stin aisthitiki mas.
Mipos pairnoyme telika ayto poy aksizoyme ? kai an nai, aksizoume oloi to idio ?

Ta eipa kai ego, kai vlepo pos den eimai monos se ayto to forum...

@yanni64, to oti zitane rap ta paidia me oti kai an ennooun, einai kati, mia mikri epanastasi, mexri na megalosoun ligo kai na ginoun pelates sta mpoyzoykia ta perissoteroi, alla oxi ola eytoixos....


Dikio exeis se ola ayta pou les kai tha simfoniso mazi sou afou fysika ki ego paizo ta idia xronia me sena kai sigoura exoume kai alles empeiries.
 

Posté Mon 30 Mar 09 @ 10:25 am
Wraia oloi symfwnoume...KAI.Den vlepw na mporei na alaksei kati..oso oi magazatores painoun asxetous pou doulevoun tsampa gia gkomenes pota h oti allo..Ap oti xerw prepei na eimai apo tous ligous sto Herakleio pou pairnei enshma(ta apaitw)san Diskothetis..nia yparxoume san epagelma....alla eimaste teleiws hyma makari na mporousame na organothoume opws prepei...ALLA gia pes sto m.....a me to moustaki gia enshma kai ergasiaka..(tha katharisoun oi portierhdes sthn kalyterh)Se magazi pou doulepsa fetos to xeimwna efaga xylo giati tolmhsa na mazepsw to DIKO MOU setup otan teleiwse h bradya gia na paw spiti mou...Me ta dika mas kolyva mnhmosyno..
 

Posté Mon 30 Mar 09 @ 3:10 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oristeeee?
ti enoeis efages ksylo?
 

Posté Mon 30 Mar 09 @ 4:07 pm
Opws akribws to katalavaineis...kai fysika epeidh den me epairne na dwsw synexeia logw twn KALWN paidiwn pou kanoun koumanto edw katw sthn KRHTH apla phra thn apofash..Oti den prokeitai na doulepsw xana se ellinadiko,kwladiko,skyladiko,kokadiko kai na asxolithw pleon mono me magazia pou paizoun mono xenh mousikh,giati gia kapoio periergo logo mono sta legomena touristika,mporeis na doulepseis san anthrwpos..Malon prepei na anoixoume ena allo topic gia ta xalia kai twn magaziwn kai ths DOULEIAS MAS(den exw allh apasxolhsh)zw apokleistika apo to djing.
 

Posté Mon 30 Mar 09 @ 4:17 pm
Otan ta lew egw...
Kalytera na syzythsoyme peri toy thematos sto topic DJING...........EPITELOUS TELOS
 

Posté Mon 30 Mar 09 @ 11:26 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)