Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Hercules RMX (entyposeis) - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon anoigo kanourgio to topic gia na po entyposeis apo ti RMX

genikos bathmos: 6/10

prota ap'ola o hxos einai apisteutos! kalyteros apo tin mk1 kai mk2. kamia sxesi!
einai boliko, ta koumpia ekei pou xreiazontai kai genika to olo sxima m'aresei.

auto pou me tsantise omos einai to problima pou exoun kai i mk1 kai i mk2 kai tora i RMX.
de ksero an einai geniko problima se oles tis konsoles alla einai spastiko.
merikes fores otan koutas ta potensiometra ton kanalion, KAMIA fora xanei tin epafi kai de kserei pou einai.
eidikotera an to kouniseis grigora, tote einai pio pithano na xathei.
diladi ekei pou pazei to deck 1, na to kopseis apotoma diladi maxairi kai sto vdj na fainetai oti einai ligo pio pano apo kei pou einai to potensiometro kai na synexizei na paizei enas mikros ixos apo ta ixeia...
poly spastiko. to ekane kai mk1&mk2...
de ksero omos an auto symbainei se oles tis konsoles epidi de mporei na ginetai panta sostos xeirismos apo midi se ena pc.

oso gia to filo pou leei oti den exei sosti antapokrisi i RMX, mou fainetai logiko na ginetai kati tetoio giati o xeirismos autos exei olokliri diadikasia.
controler midi ktl ktl kai xanoume mexri ms gia na metaferthei i kinisi apo to xeri mas sto vdj.
auto to katalabenei kapoios otan paizei me to ixo kai anebolkatebazei poly grigora i otan paizei idi ena kai thes na xtypiseis me to epomeno pano sta beat tou protou.
einai poly mikri i diafora pantos.
euxomai se epomeno update na ftaxtei kapos auto an ginetai.

ta koumpia opos px play exoun amesi antapokrisi.

to dokimasa exthes sto magazi kai eixa ena problima.
meta apo ligo akougotan sta ixeia ena zzzzz.
auto mou to ekane kai me tin rmx kai me ti mk2.
thymithika omos ESAS!
eixa diabasei oti to exete pathei kai seis auto kai brikate ti lysi na bgalete ti geiosi apo ti priza.
ebala monotiki tainia sto fis sto trofodotiko tou laptop kai DOULEPSE!
na'ste kala.


tora to mono pou mou menei einai na allakso ta koumpia pou thelo gia na balo ta cue epano stin rmx


auta mexri tora
 

Posté Wed 15 Apr 09 @ 8:12 pm
alex mou ekane kai xthes to provlima me to zzzzzzz,mipos prepei kathe fora na vazo kainourgia monotiki giati skizete ligo sto plai?

giannis
 

Posté Wed 15 Apr 09 @ 8:19 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ela re mpikes kai sy edo?
kalosirthes sti parea mas!

(bale kai to serial pou exeis sto fakelaki tou cd gia na fainetai oti exeis tin rmx opos ego)

sou to eipa, ego ebala monotiki kai ola ok.
tha kopso kai to kalodio gia pio sigoura.

emena pantos toses ores pou epaiza den mou ekane tipota!

btw. ti paraskeui tha paizo monos mou.... xaxa

re paidia douleuei kaneis ti paraskeui? paei o kosmos ekso ti paraskeui kai na akousei mousiki?
 

Posté Wed 15 Apr 09 @ 9:06 pm
efoson paizeis me midi controller einai logiko n exeis ligo latency. pantws ayto pou les sxetika me ta faders, mou to ekane kapoies fores sthn arxh, alla afou doulepsa ligo thn konsola, dn xanaemfanisthke. isws na mn ekane toso kalh epafh arxika k na h8ele liges kinhseis na strwsei.

ayto pou mou arese pantws, einai to layout twn koumpiwn ths konsolas, ta opoia dn einai strimwgmena k etsi s dinetai h dynatothta na th douleveis afova akoma k se elaxisto fwtismo, xwris na skeftesai mhpws pathseis la8os koumpi. ena akoma 8etiko stoixeio pou diapistwsa, einai oti ta koumpia dn patiountai poly eykola. k gia xontrodaxtylous k atsalous san emena ayto einai sigoura kalo... 2 fores mou etyxe na piezw katala8os "stop" sto deck pou paizei ta hxeia... eytyxws omws dn path8hke entelws!

thn steel gia ta lefta ths 8a thn va8mologousa me 8/10 na pw thn alhe8ia. sigoura yparxoun poly kalyteres konsoles, alla kamia dn htan sto budget mou.

(to provlhma pou eixa anaferei sxetika me to volume control twn akoustikwn, dior8w8hke me thn ekdosh 5.2.1 tou VDJ.
THX VirtualDJ!!!)
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 4:31 am
aledjo wrote :
btw. ti paraskeui tha paizo monos mou.... xaxa

re paidia douleuei kaneis ti paraskeui? paei o kosmos ekso ti paraskeui kai na akousei mousiki?

Ego pantos aledjo pote tosa xronia den eixa doulepsei M.Paraskeyi mexri kai tora.
Kai giati ta magazia katarxin den anoigane , alla kai ego outos H allos den tha douleva.
Apla epeidi rotas.
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 4:37 am
me tin krisi pou yparxei....tha anoiksoun ola mallon....ego pantos 10 xronia tora megali paraskevi doulevo....ektos apo mia xronia pou epaiza se ena cafe k den anoikse kan
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 5:00 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auto to kalo pou kanane me to pitch pou prepei na brei pou einai to pitch apo to programa, (to anafera sto allo topic), de to balane sto gain!

einai blakeia auto giati an to kanouniseis allazei amesos... malakia

to programa pou eixe mesa sto cd einai i ekdosi 5.2.1 alla einai toso poly limited pou de mporeis na allakseis apolitos tipota!
otan pas to koumpi me ta options sou bgazei mono to about kai tipota allo....

ego exo ti 5.2 full version.

de ksero ti allages exei sti 5.2.1 gia ti rmx, mipos telika ftaiei auto...
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 8:02 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon ebala tous kainourgious drivers kai tin ekdosi 5.2.1 alla to problima me ta faders paramenei!

ta faders omos mou fainetai san kouniountai pio grigora tora...
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 8:54 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mou exei spasei ta neura.
synexeia kolane ta faders!!!!!

ebala kai sprey gia potensiometra, ginane pio malaka alla paramenei to problima

ola se mena tyxainoun?
etsi einai i rmx i se mena etyxe mono?
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 4:35 pm
re aledjo konsolki hercules einai .......ti perimenes......ma ego ta leo paidika den me akoute........k pali kala gia tA lefta tou pou kanei k oti kanei
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 9:18 pm
aledjo wrote :
mou exei spasei ta neura.
synexeia kolane ta faders!!!!!

ebala kai sprey gia potensiometra, ginane pio malaka alla paramenei to problima

ola se mena tyxainoun?
etsi einai i rmx i se mena etyxe mono?


Dhladh ti kollhma trwne?
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 9:32 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
opos leo kai parapano, otan kounao ta faders merikes fores xanetai kai de briskei ti thesi pou pragmatika einai.
diladi an to katebaso grigora, sto vdj dixnei oti einai ligo pio pano apo to telos kai akougetai fysika enas mikros ixos.

se oles tis hercules pou eixa mexri tora auto ekane.
de ksero an einai mono problima tis hercules i symbainei kai se alles konsoles....
exeis kaneis kamia alli konsola na pei?

DJ-PENGUIN, i rmx toulaxiston einai metaliki kai bardia kai fernei se imiepaggelmatiki ligaki...

gia tis alles mk1 kai mk2 symfono oti moiazoun san paidikes.
 

Posté Thu 16 Apr 09 @ 9:55 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DJ-PENGUIN wrote :
re aledjo konsolki hercules einai .......ti perimenes......ma ego ta leo paidika den me akoute........k pali kala gia tA lefta tou pou kanei k oti kanei


Symfono, min blepete poy den milao.
H lysh einai apli, miktis -KANONIKOS- na pernaei ixos mesa apo ta potensiometra.. kai ana exeis kai PFL...
Miktis esto kai twn 30 euro
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 8:57 am
kai mia protasi....extes piga sto public sto syntagma kai eida enan dikanalo mikti gemini me 65 euro........aksioprepestatos se leitourgies kai eidika gia ta lefta tou
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 9:32 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai bre paidia alla pou na koubalas synexeia laptop, karta ixou, mikti ktl ktl

ego thelo all in one

eimai periergos omos an einai problima tis hercules i geniko problima pou ta exoun ola ta controler
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 9:48 am
ma ton mikti sou den ton kouvalas........ypotithetai oti exei to magazi.........

na skefteis ego kathe fora kouvalao laptop....skliro disco.......audio 8,ta polykalodia tis native instruments,den einai tpt
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 10:24 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai analogos to magaazi.
sta cafe eidika den exei xoro oute na akoumpiseis ta cd.
me to kolo mpaineis me to kolo bgaineis.

opote akoma kai to laptop polles fores einai polyteleia.
ektos an eisai tyxeros kai exei idi to magazi laptop, controler ktl

opote ekei esy koubalas mono ena skliro disko kai kaneis ti douleia sou

einai pou tha tyxeis...

persy ekei pou douleua eixa kai cdplayers kai laptop me internet!
empena kai msn gia na perasei i ora.... xexe

tora omos...

skeftomai mipos yparxei tropos na kano modded stin rmx kai na balo kanoninika potensiometra kai na bganei apo kei o ixos...
trabigmeno alla me fantastia ola ginontai.
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 10:34 am
egw pantws pou exw thn steel mou emfanise ayto to provlhmataki arxika alla pleon exei strwsei. opws eipa, isws n 8elei n douleytei ligo.
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 2:08 pm
Adow LkHome userMember since 2008
Aledjo egw me ta faders dn eixa kanena provlima..Ta koumpia omws CUE,STOP,PLAY dn m aresoun pou einai skllira..Yparxei kathisterisi k me zorizoun sto mixarisma.Tha protimousa na htan malaka opws stis CDieres..Alitheia exei dokimasei kaneis na paixei me RMX k 2 CDieres??Perimenw edupwseis..
 

Posté Fri 17 Apr 09 @ 7:37 pm
tas_dazHome userMember since 2008
gia sas paidia kai kalh anastash kai kalo pasxa.eimai neos edo kai exo th rmx.ayto me to fader einai thema ekdoshs virtual apo oti katalaba meta apo kapies dokimes.se kapia palia ekdosh den to kanei h se ayth pou exei to rmx mea thn 5. h 4.7 an thimame kala kai molis ebala tis epomenes mou to ekane ayto.h kathisterisi yxou einai to mono problhma kai den xero an exei brei kaneis lisi kai ta koubia pou einai sklhra an kai to ena thn 3 mera mou psilo epsase to elathrio kai malakose kai to exo afisei etsi kai einai poly kalytera.an ebenan me patenta alla koubia pio malaka epano h elathria alla.an perasei h eggyhsh tha to kano.xareika kai tha ta ksanapoume
 

Posté Sat 18 Apr 09 @ 3:14 pm
25%