Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Club DJ PRO καλύτερο από το Virtual;

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Κατέβασα την demo version του Club DJ ProVJ v4.4.3.1!
Οι άνθρωποι έχουν κάνει πολύ πιο σοβαρή δουλειά από αυτή που κάνουν (τουλάχιστον όσο αφορά τις αναβαθμίσεις) οι τεχνικοί του Virtual DJ.
'Εχει ακόμα και την επιλογή να παίζει σε 16:9 ή σε 4:3!
Βεβαίως κάποια σημεία που το virtual DJ τα έχει προσέξει, οι τύποι του Club DJ PRO είναι αρχάριοι.

Το ερώτημα είναι το εξής...
Είστε ικανοποιημένοι από τις αναβαθμίσεις; Θεωρείτε τις αναβαθμίσεις που κάνουν ουσιαστικές ή τις κάνουν για να δυσκολέψουν τους χάκερς;

Κλείνοντας, θα πω ότι δεν ντρέπομαι να πω ότι κατέβασα όχι επίσημη βερσιον του CLUB DJ PRO αλλά όπως έκανα και με το virtual DJ, αν δω ότι αξίζει τα λεφτά του, θα το αγοράσω για να τους στηρίξω.

 

Posté Sat 30 May 09 @ 5:06 am
'Εβαλα να παίξει βίντεο-κλιπ σε μια γύφτικη ΑΤΙ που έχω στο παμπάλαιο κομπιούτερ μου και έπαθα πλάκα.

Βλέπετε το Virtual DJ δεν στέλνει 25 frames ανά δευτερόλεπτο με αποτέλεσμα όλα τα βίντεο-κλιπ ακόμα και στο γρηγορότερο μηχάνημα να έχουν "drop frames".

Στο πρόγραμμα που ανάφερα παραπάνω η εικόνα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως την μετέδιδε το κανάλι όταν την έγραφα.
Και μην μου πει κανένας εξυπνίδης ότι έφταιγε το βίντεο που έγραφα. Δεν γράφω σε βίντεο. Γράφω από δορυφόρο κατευθείαν σε σκληρό δίσκο και γράφω ΑΚΡΙΒΩΣ ότι μεταδίδει το κανάλι. 'Οσο αφορά διαστάσεις εικόνας, bitrate και βεβαίως ήχο.

Γνωρίζω ότι δεν είναι καλό αυτό που κάνω τώρα. Δηλαδή σε φόρουμ του Virtual αναφέρω ανταγωνιστικό πρόγραμμα.

Πιστεύω ότι πρέπει να μαζευτούμε πολλοί και να κάνουμε παράπονα.
 

Posté Sat 30 May 09 @ 5:43 am
Ας δούμε τι λέει και το Virtual DJ 6!
Περιττό ότι κατέβασα το EXE και στο τελείωμα, είχε κολλήσει στο 99.9% για 4 λεπτά.
Πόσοι το κατέβασαν παράλληλα με εμένα;
χαχαχ!

 

Posté Sun 31 May 09 @ 5:08 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To Club DJ ProVJ einai apo pcdj/visiosonic ? giati kati tetoio mou thimizei to site tous.
An nai kai -an- pragmati to programma ayto einai kalo (giati oti bgalan aytoi meta to pcdj-red kolouse san...) tote kapoios tous egrapse to programma. Opos to proigoumeno vj itan apo atomix.

Genika.. kai metafero tin koubenta se ayto to topic ksero pos einai na perimeneis kati sygkekrimmeno apo ena update kai na sou erxontai alla...
adiafora, kai na gkriniazeis, to exo kanei kai ego sto parelthon, alla kai me to 6 zitisa pragmata pou den eginan, alla kai alla pou eginan.
An deis ti douleia exei pesei tote ta katalabaineis ola ayta, kai fysika dikaioute o kyrios Stephane Clavel na bazei tis protereotites tou, den ginontai ola mazi. kai ola ta updates dorean... katholou dedomeno gia alla programmata...
Tora sygkekrimmena gia ta video oi perissoteroi xristes einai sxetika oikanopoiimenoi, opote den ypirxe logos gia megales allages edo.
Grapse pio sygkekrimmena pou yperexei to vj oste na tous steilo ap eytheias ti sygkrisi.
Kai me tin proti eykairia tha to dokimaso kai ego.

 

Posté Mon 01 Jun 09 @ 8:11 am
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
'Ηδη τους έχω στείλει λινκ για να κατεβάσουν video (μερικά αποσπάσματα του ενός λεπτού από βίντεο με γρήγορη κίνηση).
Τους έχω κάνει και τη σύγκριση.

Σου στέλνω p.m. για να κατεβάσεις κι εσύ τα βίντεο που με power DVD παίζουν μια χαρά, αλλά με το virtual χάνει frames (και επαναλαμβάνω πως δεν φταίει το computer).


 

Posté Tue 02 Jun 09 @ 3:57 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)