Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet VirtualDJ 6 is now released ! Go download! - Page: 3

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo wrote :
paidia de ksero an to exete dei eseis alla ego blepo oti i kainourgia ekdosi einai gemati bugs.
simera meta apo 2-3 ores mou kolise kai ebgale to klasiko recover-shutdown. (eutyxos to sothika me cd-player)

to koryfaio omos itan to eksis. ekei pou epaize mia xara me tin herucles rmx, ksafnika stamataei o ixos!
psaxnomouna ego kai brika ti eixe ginei.
eixe gyrisei STO asxeto, xoris na patiso ego kanena koumpi, i rmx se scratch mode, eno to eixa se cd mode.
to eida apo to lampaki sto koumpi scratch....
to giati stamatise einai mallon problima tis rmx giati otan einai gyrismeno se scratcho mode, kamia fora kolaei to jog kai to vdj lambanei sima oti to jog pigeno-erxetai mpros-piso me polyyyyy mikri tyxitita kai etsi afou einai gyrismeno se scratch mode einai san na stamatas to tragoudi me to jog.
mallon einai hardware problima tis rmx auto alla pos gyrise mono tou se scrtach mode?

episi allo problima me to browser. imoun se ena fakelo kai eno eblepa ta tragoudia tou, antigrafo apo ena dvd ena fakelo me tragoudia sto fakelo pou eixa anoixto sto vdj alla apo ta windows.
meta autos o fakelos de fenotan pouthena sto vdj. eno piga se allous fakelous kai ksanaepestrepsa sto fakelo pou eprepe na eixe allo fakelo mesa tou, de to eixe!
ta tragoudia ta ebala me drag&drop apo ta windows....


Vre aledjo mou tosa xronia exeis vrei kamia 300aria bugs ws twra. Xtypa mia original kai ase ta spasmena , kane ena clean install sto mixanima sou, vale to VirtualDJ kai tin RMX kai tha deis tin ygeia sou. Emena dld pou den mou xei vgalei pote recovery-shutdown exw ladwsei kanenan?

 

Posté Tue 09 Jun 09 @ 2:23 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
eipes kati????

<<<<<<<<<<<<
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 5:13 am
Kalos irthes sto club ton pro.
Ante kalorizikos.
Me to kalo kai xoris provlimata pleon.
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 5:31 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
to brady pou tha to dokimaso sto magazi, tha po ti problimata exei
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 5:34 am
pedes 8a dinoun me tin hercules tin nea ekdosi tou vdj tora? i 8a prepei na tin agorasw 3exorista??
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 5:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oxi.
mazi me ti hercules dinoun min limited edition.
gia na exeis tin 6 kai meta tha prepei na kaneis upgrade!
an agoraseis ti hercules meta to vdj to agorazeis me meioni timi kai oxi tin arxiki
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 6:05 am
αμην και ποτε χωρις προβληματα....αντε να δουμε και εγω τσον γαμο το σαββατο...εκανα καθαρισμο οτι παλιο προγραμμα ειχα μεσα στο λαπτοπ,το περασα απο την αρχη ξανα ολα να δουμε τωρα τι κοληματα θα παρουσιασει!
εχω και ενα αλλο προβλημα αν ξερει κανεις να μου πει δεν εχει σχεση με το προγραμμα αμεση,εχω εναν εξωτερικο wd studio με ρευμα ,και αυτος μετα απο 10 λεπτα κλεινει μονος του μπainei se safe mode για να μην καιει ρευμα...υπαρχει κανας τροιπος να κλεισω αυτη την λειτουργια και να ειναι συνεχεια ανοικτος?
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 6:18 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
nomizw uparxei epilogh sta properties tou diskou.. genika min paizete me exwterikous pantws.
oti track 8eletai valte to sto laptop pou paizete. egw px exw ena laptop ibm 12.1 to opoio einai mono gia vdj...tpt allo, kai to xw settarei analoga nlited windows-bgalmena services-bgalmena driver aplications klp...kai paizei gamw..(mexri na parw to mac)
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 7:15 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ki emena mpainei se safe mode, alla ta 10 lepta einai polla gia live programma gia na ta peraseis. Pantws kanei mono 3-4 secs na epanelthei xwris to VirtualDJ na crasharei kai o ixos paizei kanonika xwris kollimatakia kai pidimatakia.
Des episis apo tin Diaxeirisi syskeuwn pou tha sou vgalei oles tis syndedemenes syskeues ekei sta USB Bus, Idiotites prepei na exei kapou mia epilogi pou leei "To systima exei tin dynatotita na apenergopoisei tin syskeui gia logous eksoikonomisis energeias." Frontise na einai ksetsekarismeno.
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 3:07 pm
Ρε παιδιά κανένα νέο για ολοκληροποίειση του Virtual?
ξέρω έχει κάποια προβληματάκια..όπως τα soundeffects και όλλα τα effects δεν μου δουλέυουν
όπως και δεν κάνει εγγραφή άν πάω να γράψω ένα μίξ ;/

Αν ξέρει κανείς τπτ ας μας πεί..ευχαριστώ
 

Posté Wed 10 Jun 09 @ 4:09 pm
....λοιπον κατεβασα και εγω την εκδοση 6.0.1 (χωρις UNISTALL την 5.2.1...!!!)(γρηγορο τεστ 3-4 meres play)
(Video) ATI 3870 τα ίδια χάλια .. ΑΑΑ με το Registry_Tool...παιζει.!!(RadioDJ105)VideoDeinterlace
(logitech-keyboard) Οποιος εχει,προσοχη στο Volume (key) ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ KEYBOARD SHORTCUTS..!!
(alfa 156)εχεις logitech..?
(Windows XP Multilingual User Interface Pack) Οποιος εχει..(το εχω) δεν εχει unistall . .
βλεπω σε πολλα τραγουδια ΚΙΝΕΖΙΚΑ. χα χα
(HERCULES RMX) Virtualdj 6.0.1 εκανε update στα παλιά shortcuts.!!! οεοο, Local Database,cue,playlist,effects,
(timecode δεν εχω),,ολα καλα ΟΚ ....ααααα μετα απο 3 ωρες προγραμμα εχασα τα ακουστικα . . . !!!
(παιδικες αρρωστιες) Θα τα βρουμε Ενταξει γενικα περιμενα περισσοτερα . . ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ για μενα
FAST SCROLL μεσα στο BROWSER με τα πληκτρα (RMX) up/down/left/right buttons αλλα δε..
απο Ελληνικα πως παμε..??....CONFIG>SKINS>LANGUAGE (JimmakosDJ v.1.3)?? ΔΕ ΕΠΕΞΕ ΣΤΟ 6
επιασε κανενας δουλεια.???? οκ Θα δοκιμασω το βραδυ γεια ενα _ greek.xml_ .........
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 3:23 am
τι ενοεις αν εχω logitech>?/α τωρα το ειδα ενοεις πληκτρολογιο,οχι εχω της Microsoft!και επειδη ειμαι Mobile dj παιζω με λαπτοπ με το...ενσωματομνενο πληκτρολογιο!
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 3:41 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 6:07 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
dokimasa ti full 6.0.1 exthes sto magazi.
ola ok de kolise apla kapoies stigmes ekane kapoia stigmiea pagomata stin othoni alla eytuxos oxi sto ixo.

to preview exei problima paides.
merikes fores skalonei to tragoudi pou einai ston aera otan kaneis preview allo komati me deksi klik

oso gia to problima tis rmx
http://www.virtualdj.com/forums/110733/Hardware_Technical_Support/Quick_Fix_For_RMX___Crossfader.html


Ayto me to pagoma sto skin den einai problima, apla to software deinei proteraiotita ston ixo kai oxi sta grafika.
Gia to preview exeis dikio panta etsi itan, den to xriimopoio kairos na to anaferoume kai ayto.

ALEDJO, kalos irthes stous ..pro (eppaggelmaties)
Epitelous
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 6:51 am
nicknameii wrote :
..
βλεπω σε πολλα τραγουδια ΚΙΝΕΖΙΚΑ. χα χα



Ειναι τα filenames στα ελληνικά η έχεις τα tags Μονο στα ελληνικα?
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 8:35 am
Ki emena mou ekane kati ston ixo meta 3 ores pou to dokimaza simera.
Alla den proseksa akrivos ti itan giati itan anaipesthito.
Tha to do kai tha po.
Ayto ton fakelo den thimamai akrivos tora upload nomizo , pou dimiourgei otan paizeis ti einai?
Ego pantos ton esvisa.Peirazei?
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 4:31 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tin alli ebdomada paizw se egkaineia kapoiou emporikou katastimatosi (Optika) kai o pelatis enthousiastike otan tou eipa oti exoume dynatotita probolis me projector video clips alla kai oti allo thelei, etsi mpika sti diadikasia meta apo kairo na kseskonisw ligo ta videakia mou.

Loipon...to VirtualDJ einai twra poly pio grigoro sto fortwma, den kollaei, kai to pio simantiko den pagwnei otan fortwneis ena deutero sto allo deck opws mou ekane paliotera. Mpravo !!!!
Ap'oti katalaba otan exeis to video enable, dinei proteraiotita sto video, otan omws pas na fortwseis mp3 tote argei polu sto fortwma. An kaneis omws disable to video, tote paei sfaira. Ola kala....

Episis xwris na eimai bebaios, o ixos akougetai kalytera, pio kathara. Mporei na einai kai i idea mou. Pantws to ver.6 einai super, den kserw ti lete eseis ....

Exw paiksei seri 7 wres kai kapoies alles apo 3-4. Kai to koukoutsi mygdalo.
 

Posté Thu 11 Jun 09 @ 5:53 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
anakalipsa bug!
an exoume kapoio mp3 sto desktop kai pame na to baloume me dragdrop sto vdj, DE to blepei...

mallon tha einai to idio problima me ta effects pou de ta eblepe epidi o fakelos itan sta eggrafa mou kai epidi eixe ellinikous xaraktires de ta diabaze stin ekdosi 6.0.
to ftiaksane gia ta effects stin 6.0.1 alla gia to desktop de to skeftikane (pou exei pali ellinikous xaraktires.)

bebaia tha mou peite kai poios o logos na kaneis dragdrop apo to desktop... alla emena mou einai xrisimo sti douleia.


prepei na gino bug finder mou fainetai....
 

Posté Fri 12 Jun 09 @ 5:44 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo wrote :
anakalipsa bug!
an exoume kapoio mp3 sto desktop kai pame na to baloume me dragdrop sto vdj, DE to blepei...


Gia na katalabw, exeis mp3 stin Epifaneia Ergasias? Posa? Vlepeis katholou to fonto, i to exeis gemisei me mp3?
 

Posté Fri 12 Jun 09 @ 6:06 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oxi, i xrisimotita tou desktop sti douleia einai gia tis paragkelies!

exo database me ~100 dvd.
erxetai o kathe kamenos kai mou zitaei to tragoudi tou karra apo to 1985.
to psaxno sti database kai brisko oti einai sto dvd 63.
bgazo to dvd me to noumero 63, to petao sto dvd-rom kai brisko to tragoudi.
meta to kano copy-paste stin epifaneia ergasias kai meta dragdrop sto vdj.

to bazo sto desktop opos opos prosorina, meta to petao sto fakelo "paragkelies"
gia na to exo gia tin epomeni fora pou patisei o pelatis autos na to ksanabalo.

o logos pou stin arxi to petao sto desktop kai oxi sto fakelo einai oti an to petakso sto fakelo
meta de mporo na to bro apo to browser tou vdj giati den mpenei stin anazitisi tou!
(to exo balei manual giati me to auto mou kanei problimata)

katalabes?

fysika einai adynato na exo 100dvd sto disko giati de xorane....
oute na kano dragdrop apo to dvd sto vdj giati merikes fores skalonei.

bebaia mporo apo to browser tou vdj na blepo tin epifania ergasias pou dixnei ta tragoudia tou.
alla akoma kai axristo na einai.... paramenei na einai bug
 

Posté Fri 12 Jun 09 @ 6:14 am
73%