Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet O gkriniaris - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

aledjoPRO InfinityMember since 2005
M'arese i idea pou eipe o DJDAD kai eipa na to kano praksi afou etsi ki'allios eimai o pio griniaris tou forum :PPPP

loipon thelo to vdj ektos apo tis konsoles midi na xeirizetai kai tis kafetieres!
 

Posté Thu 09 Sep 10 @ 8:16 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
thelw na pw ki egw oti to VDJ einai to xeirotero software pou exw dei pote sti zwi mou kai oti auti i pwlitria sto Super Market mou ti dinei, kai thelw na tis petaksw to kefalotyri sto kefali..xaxaxaxaxa
 

Posté Thu 09 Sep 10 @ 8:18 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
asxeto alla petyxa se mia diafimisi to komplete 7 kai apo periergia epsaksa na bro plirofories gi'auto.
ekei pou koitaza kai diabaza, ftano se ena simeio kai leei oti einai kapou 90GB olo to paketo!
molis to eida eklisa to browser kai efyga......

xaxaxaxaxax
tha mas trelanoun oi anthropoi
oute na to paro apo to theio de symferei
 

Posté Thu 09 Sep 10 @ 8:25 pm
ma exei 24 programmata mesa!!!

an dn exeis studio, oute na to katevaseis apo torrent dn exei nohma...
 

Posté Thu 09 Sep 10 @ 10:32 pm
Thelo o aledjo na stamatisei na paizei skuladika kai na grafei sto forum na afhsei to vdj kai na piasei thn kafetiera!Thn opoia kai fusika perimenw na thn doyleuei me mapper apo ta 400aria :P

ena gluko me gala 3 scratch sto de3i deck
ena metrio xwris 2 scrach kai mia loopa sto aristero ktl.
 

Posté Fri 10 Sep 10 @ 3:39 am
epishs thelw na alla3ei kai fwtografia ....authn thn barethika :P
 

Posté Fri 10 Sep 10 @ 3:40 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
dimitris_tsanak wrote :
Thelo o aledjo na stamatisei na paizei skuladika kai na grafei sto forum na afhsei to vdj kai na piasei thn kafetiera


auto pou les tha ginei AMA pantreuto...... diladi pote! :P

 

Posté Fri 10 Sep 10 @ 6:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
exo mia aporia, o xristis DJ Phatso http://www.virtualdj.com/homepage/DJ_Phatso/index.html
sto eikonidio pou exei me tis konsoles, den deixnei na exei agorasei to vdj pro paramono konsoles tis hercules.
parola auta einai Experienced pro user...
pos ginetai auto? ama paroume polles konsoles hercules, pernoume doro to vdj?
 

Posté Fri 10 Sep 10 @ 9:10 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
pou pas kai ta ..ksetriponeis vre aledjo.
O sygkekrimenos prepei na exei kapoia sxesi me tin hercules, den einai kapoios aplos xristis.
Ton exo petyxei sta forum tous na kanei support.
An deis sto profile tou exei oti hercules exei bgei. (tyxaio ?...)
 

Posté Fri 10 Sep 10 @ 10:10 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
na rotiso kati egkyklopaidika
to tragoudi "Twra Ti Na Leme - Xaris Akritidis" http://www.youtube.com/watch?v=lT7WZn3tIbM
to vdj to briskei sosta 93 bpm.
symfona me to metrima ton 4,8,16 paei sosta mexri kapoio simeio
meta allazei kai paei 2beat mprosta (diladi de xtypaei symfona me ta proigoumena sto 4 alla sto 6)
kai synexizei mexri to telos etsi.

giati to kanoun auto se polla tragoudia pou exo petyxei?
to 90% ton tragoudio pou ksero, to metrima einai to idio apo tin arxi mexri telos.
etsi kapoios pou thelei na kanei remix mperdeuetai.
poios o logos na allaksei to metrima?
 

Posté Sat 11 Sep 10 @ 10:15 am
Τωρα τι να λεμε.....ρώτα τον χριστοδουλο σιγανο....ΑΝ ξερει θα σου απαντησει....αλλιως ο apopsis
 

Posté Sun 12 Sep 10 @ 11:29 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Pw pw ti skyladyko einai ayto vre aledjo pou me ebales na akouso, ... (pou na briskeis ton Xristodoulo Sigano twra... na apantisei)
Tin erotisi ayti mou tin ekane kai enas filos dj... "giati merika tragoudia den exoun stathero metrima stin arxi, h giati mpainoun me anapodo beat..."
Kai tou apantisa... giati kala kanoun, ekei einai h magkia sou na breis tropo na to pas esy sosta..
Aytos kathotan kai ekobe intro, egrafe cd... asta..

aledjo wrote :

giati to kanoun auto se polla tragoudia pou exo petyxei?
etsi kapoios pou thelei na kanei remix mperdeuetai.
poios o logos na allaksei to metrima?


An aytos pou thelei na kanei remix mperdeyetai..... AS MAS KANEI THN XARH Aledjo, na min kanei remix.
(As kanei kapoia alli douleia)
Ftanei... polous dj vaggelides, thanasides exoume...

Kai esy prepei na akouseis ligo Beatles, na deis pos mporoun na allazoun oi rythmoi ta tempo ta metra kai o tonos mesa sto idio tragoudi kai ayto na einai mousiki. Kai einai symbouli ayto (na akouseis ligo Beatles)
 

Posté Sun 12 Sep 10 @ 12:41 pm
apopsis wrote :
Pw pw ti skyladyko einai ayto vre aledjo pou me ebales na akouso, ... (pou na briskeis ton Xristodoulo Sigano twra... na apantisei)
Tin erotisi ayti mou tin ekane kai enas filos dj... "giati merika tragoudia den exoun stathero metrima stin arxi, h giati mpainoun me anapodo beat..."
Kai tou apantisa... giati kala kanoun, ekei einai h magkia sou na breis tropo na to pas esy sosta..
Aytos kathotan kai ekobe intro, egrafe cd... asta..

aledjo wrote :

giati to kanoun auto se polla tragoudia pou exo petyxei?
etsi kapoios pou thelei na kanei remix mperdeuetai.
poios o logos na allaksei to metrima?


An aytos pou thelei na kanei remix mperdeyetai..... AS MAS KANEI THN XARH Aledjo, na min kanei remix.
(As kanei kapoia alli douleia)
Ftanei... polous dj vaggelides, thanasides exoume...

Kai esy prepei na akouseis ligo Beatles, na deis pos mporoun na allazoun oi rythmoi ta tempo ta metra kai o tonos mesa sto idio tragoudi kai ayto na einai mousiki. Kai einai symbouli ayto (na akouseis ligo Beatles)


san na edina ego tin apantisi alla pio eygenika

++++++++++++++100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
 

Posté Sun 12 Sep 10 @ 1:16 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ntaksi re paidia, mia aporia eixa kai go o anthropos.
de to paizo remixer
 

Posté Sun 12 Sep 10 @ 3:01 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :

de to paizo remixer

Den eipe kaneis gia sena..
 

Posté Sun 12 Sep 10 @ 3:46 pm
Kala esy thes ta skyladika na exoyn kai stathero metrhma sta metra?
Anyway etsi einai h apopsi toy syntheth etsi to ithele etsi to egrapse apla..
Oso gia thn piothta toy sygkekrimenoy klwnoy toy Karra kalytera na mhn sxoliasw..
 

Posté Sun 12 Sep 10 @ 5:31 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
old school dogs!!!!!!!!!hello se olo to forum
 

Posté Mon 13 Sep 10 @ 7:13 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
kalos ton dj food...
Meta apo toson kairo xamenos emfanizesai kai grafeis se ena thread me titlo "o gkriniaris..."
Tyxaio ? den nomizo...
 

Posté Mon 13 Sep 10 @ 9:56 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
etyxe na bretho sto spiti enos filou pou eixe pc quad core intel q6600 2.4hz, 4gb ram
leo as dokimaso kai se auto to pc to advaned master tempo tou vdj na do an antexei.
ta apotelesmata itan to idio tragika oso to mikro mou laptop.
ara leo den exei kamia sxesi oi core kai i ram.
einai problimatiko apo mono tou. den yparxei alli eksigisi...

tespa etsi gia tin istoria to grafo.
euxomai na min yparxei stin ekdosi 7 kai trexei to idio aneta oso to fast
 

Posté Mon 13 Sep 10 @ 6:54 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon exo na po 2 pragmata gia to vdj.

1) ena problima pou eixa apo ti proti mera pou epiasa to vdj mazi me controlers mexri kai simera stin ekdosi 7 einai i epikinonia metaksy tous.
TO IDIO problima to synantisa se
hercules mk1, hercules mk2, hercules rmx, cdj400, icdx
diladi milao gia 5 diaforetika mixanimata, alles markes kai allo eidous epikinonia. midi kai hid se diaforetikous h/y kai laptops.

TRELENONTAI

stin arxi nomiza oti ftaigane oi drivers alla afou dokimasa kai alla mixanimata, tote pistika oti to problima den einai stous controlers alla sto vdj.
ksafnika sto akyro to vdj pernei lathos entoles! eite patas koumpi eite oxi, mporei sto asxeto na kanei oti thelei.
to eixa grapsei kai paliotera.
stin rmx energopoiountai koumpia mona tous. to idio problima me tin rmx mou eipan kai 2 filoi mou pou tin exoun kai autoi.
sto cdj400 kai icdx pidaei to tragoudi kai mporei na paei na fortosei to epomeno + na metakinithei mono tou to pitch!

2) me controlers cdj opou kanoun kai scratch, douleuontas os controler DEN exoun tin idia antapokrisi sto jog.
kai ta 2 pou exo dokimasei, cdj400 kai icdx, alli symperifora exoun otan paizoun cd kai alli os controler sto vdj.

a. antapokrisi, diladi to niotheis oti prota kounas to xeri sou kai meta akolouthei to vdj, san na to trabas me ena skini. (se asio mode i karta ixou)
b. i euaisthisia tou jog, diladi an pas na kaneis grigoro scratch (de ksero pos onomazetai) to vdj de katalabenei tipota, eno se cd mode antapokriontai mia xara!


opoios exei tetoious controlers as kanei dokimes...
 

Posté Tue 26 Oct 10 @ 9:24 pm
65%