Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Virtual dj in Mac - Page: 5

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

geia sas molis pira macbook pro kai prospathw na egkatastisw tin ddj ergo v ... exw kanei egkatastash to virtualdj le alla den mou mou diavazei tin konsola .... help...
 

Posté Fri 06 Jun 14 @ 10:06 am
djppkHome userMember since 2008
Πέρασε το serial number του VDj Le εδώ:
http://www.virtualdj.com/users/edit.html
Στην καρτέλα "My licenses".
Μετά κατέβασε την τελευταία διαθέσιμη έκδοση που θα σου εμφανίσει!
 

Posté Sat 07 Jun 14 @ 5:11 am
tin katevasa kai tin egkatestisa kai pali ta idia exei kapoia alli ruthmisi ???
 

Posté Mon 09 Jun 14 @ 9:16 am
Μπες στο Support Chat (από 4 το απόγευμα μέχρι 9 το βράδυ) Δευτέρα έως Παρασκευή
 

Posté Mon 09 Jun 14 @ 9:38 am
pos mporw na mpw??
 

Posté Mon 09 Jun 14 @ 9:47 am
 

Posté Mon 09 Jun 14 @ 9:52 am
Καλησπερα να σημειωσω και εγω 2 θεματα σχετικα με την 8 . Το ενα αφορα και σε εμενα το θεμα με την αρχη των κομματιων ...θεωρουσα πως ετσι τα διαβαζει το προγραμμα και τις πρισσοτερες φορες το πηγαινα χειροκινητα στην αρχη , το δευτερο αφορα την τελευταια αυτοματη αναβαθμιση οπου πλεον μπορουμε να κανουμε drag and drop απο finder αλλα μονο στο αριστερο deck! οπου και να το φορτωσεις το κομματι παει αυτοματα στο αριστερο .
 

Posté Sat 13 Sep 14 @ 1:50 pm
Ποια build τρέχεις και ποια έκδοση MAC OS X έχεις;

Η δυνατότητα drag & drop από το finder έχει προστεθεί εδώ και καιρό, και όχι στην τελευταία build
 

Posté Sun 14 Sep 14 @ 11:28 am
Την 8.0.0 το πήρα χαμπάρι προχτές για το drag and drop ...το ειχα αφήσει ως σενάριο το συγκεκριμένο feature και ξαφνικά είδα την νεα δυνατότητα αλλα οπως ανέφερε μπορω να σύρω μονο στο ενα deck
 

Posté Mon 15 Sep 14 @ 6:51 am
To 8.0.0 είναι η έκδοση.. :P
Αν ανοίξεις τις ρυθμίσεις στον τίτλο πάνω πρέπει να λέει πχ version 8.0.0 mac build 1960.804

Θέλω το νούμερο με τα bold.

Επίσης κάνε μια δοκιμή αν θέλεις. Ξανακατέβασε τον full installer http://www.virtualdj.com/download/index.html και κάνε εγκατάσταση από πάνω. Το skin δεν ενημερώνεται αυτόματα και δεν ξέρω αν υπήρχε κανένα bug στο skin που διορθώθηκε στην πορεία...
 

Posté Mon 15 Sep 14 @ 6:58 am
Build 1949.804
 

Posté Mon 15 Sep 14 @ 7:02 am
Κανένα νεότερο σχετικά με το drag and drop ? έκανα το παραπάνω αλλα δεν διορθώθηκε ..
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 10:02 am
Κάνε μου ακόμα μία χάρη:
Πήγαινε στο φάκελο Documents\VirtualDj και κάνε μετονομασία το αρχείο settings.xml σε settings_backup.xml
Άνοιξε το VirtualDj, κάνε log-in και πες μου αν το πρόβλημα διορθώθηκε.
Εαν διορθώθηκε, ΜΗΝ σβήσεις το αρχείο settings_backup.xml γιατί θα το χρειαστώ να μου το στείλεις.
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 10:43 am
Πριν το κανω αυτο να κανω logout απο το virtual ?
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 10:59 am
εγινε και το βημα που μου ειπες , η μετονομασια δημιουργησε ενα αρχειο settings_backup.xml, αλλα κρατησε και το settings.xml. Ετσι επρεπε να γινει? .Τωρα με την καινουργια εγκατασταση πρεπει να ενημερωσω και το αρχειο για την ελληνικη γλωσσα?
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 11:14 am
Δεν "κράτησε" το settings.xml
Απλά το ξαναδημιούργησε ;) Είναι σαν να έκανες πλήρη απεγκατάση και επανεγκατάσταση του προγράμματος.
Όχι δεν χρειάζεται να ενημερώσεις το αρχείο γλώσσας. Απλά προφανώς σου ξεκίνησε με προεπιλεγμένη γλώσσα τα Αγγλικά.

Το θέμα μας είναι αν τώρα έστρωσε ή όχι. Αν ναι, θα χρειαστώ το παλιό σου αρχείο (settings_backup.xml) για να δει το team τι "στράβωσε" στο σύστημα σου.
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 1:34 pm
Οχι δυστυχώς δεν έγινε κατι , φορτώνει μονο στο αριστερό deck ακόμα και αν συρεις το αρχείο πανω στο δεξί ..
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 4:08 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
AggelakasK wrote :
εγινε και το βημα που μου ειπες , η μετονομασια δημιουργησε ενα αρχειο settings_backup.xml, αλλα κρατησε και το settings.xml. Ετσι επρεπε να γινει? .Τωρα με την καινουργια εγκατασταση πρεπει να ενημερωσω και το αρχειο για την ελληνικη γλωσσα?


AggelakasK wrote :
Οχι δυστυχώς δεν έγινε κατι , φορτώνει μονο στο αριστερό deck ακόμα και αν συρεις το αρχείο πανω στο δεξί ..


από τα λεγόμενα σου μάλλον κατάλαβα οτι είχες το vdj8 ανοικτό όταν έκανες την διαδικασία, ξαναδοκίμασε την διαδικασία που σου είπε ο PhantomDeejay με κλειστό το vdj8.
 

Posté Tue 16 Sep 14 @ 4:28 pm
Οχι οχι κλειστο το ειχα , ειχα κανει και logout το ξανά έκανα αλλα πάλι τίποτα .
 

Posté Wed 17 Sep 14 @ 12:29 am
Ενα καινούργιο που παρατηρώ ειναι μικρά σκαλωματα στην waveform , άλλαξα το framer ate απο 30 σε 28 μηπως φταίει το skin ( δεν εχω βάλει αλλο skin) αλλα τίποτα ...Εντάξει δεν ειναι κατι τόσο σημαντικό αλλα δεν το ειχα και το αναφέρω
 

Posté Wed 17 Sep 14 @ 4:16 am
76%