Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Pioneer WeGO - Page: 3

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

Δοκιμασε να ανεβασεις λιγο το latency, εμενα μου το εκανε 3-4 φορες....Αλλαξα καλωδιο usb και ανεβασα το latency 11.1. Απο τοτε εχω παιξει καμια δεκαρια φορες ολες πανω απο 5ωρο και δεν μου το παρουσιασε παλι. Απλα δεν ξερω τι απο τα δυο ηταν...
 

Posté Tue 25 Jun 13 @ 3:04 pm
ευχαριστώ παιδιά...μια διευκρίνηση όμως .. αλλαγη καλωδίου usb εννοούμε νεο καλώδιο υπάρχει κάτι συγκεκριμένο?
 

Posté Tue 25 Jun 13 @ 3:22 pm
Εγω ειχα αγορασει ενα κοντο με γωνιακο βυσμα απο e-bay και ενα μακρυ επισης γωνιακο για να χωραει η κονσολιτσα στη βαλιτσα. Με το κοντο και με το "μαμισιο" καλωδιο μου το εκανε.. Με το μακρυ δεν μου το ξαναπαρουσιασε (Και μην το γρουσουζευω τωρα). Βεβαια υπαρχει πολυ σοβαρο ενδεχομενο η λυση να ειναι στο latency οπως προανεφερα..
 

Posté Tue 25 Jun 13 @ 3:33 pm
steilte re seis ena link apokana kalodio gt k egw 8elw na agorasw ena...usb2 certified m eipane nomizw...
 

Posté Tue 25 Jun 13 @ 3:39 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posté Thu 27 Jun 13 @ 12:36 pm
Ευχαριστω πολύ Αλεξ!
 

Posté Sun 07 Jul 13 @ 4:06 pm
aledjo wrote :
Ver.1.08 -> 1.09 (27 June, 2013 Release)
- Fix an issue where it occasionally takes time to boot up the DDJ-WeGO with firmware ver1.08.

http://pioneerdj.com/support/product.php?c=1287&lang=en&p=DDJ-WeGO&t=169


Ρε Αλεξη περασα πριν καμια βδομαδα το firmware και εκει που δεν ειχα προβλημα απεκτησα μου φαινεται....Πηγα να παιξω την παρασκευη
και με το που φορτωνα το πρωτο κομματι κολλαγε το συμπαν!!! επρεπε να κλεισω το προγραμμα με ctrl-alt-del για να ξαναπροσπαθησω.
μετα απο καμια 20αρια ανοιξε κλεισε απο το on/off της wego ξεμπλοκαρε. Στο χει κανει ποτε? Λες να ξαναπερασω το firmware η να κανω downgrade?

Υγ Ηταν σιγουρα προβλημα απ το κονσολακι γιατι εχω 2 particion στο λαπ και μου το εκανε και στα δυο.
 

Posté Sun 21 Jul 13 @ 11:11 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
εμενα δε μου εκανε κανενα προβλημα.
μηπως φταιει κατι αλλο? το δοκιμασες σε αλλο pc?
 

Posté Sun 21 Jul 13 @ 11:21 am
ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ηταν το κονσολακι, αφου το ανοιγοκλεινα και καποιες φορες δεν εβλεπε καν τους asio drivers. το usb καλωδιο το χρησιμοποιω τοσο καιρο χωρις προβλημα και το laptop εχει 2 particion με διαφορετικα λειτουργικα...και το εκανε και στα 2
 

Posté Sun 21 Jul 13 @ 11:27 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
αυτο το κολημα μου το εχει κανει μερικες φορες γενικα και μενα τυχαια και πριν το update

δε νομιζω να φταιει το update. δοκιμασε σε αλλο pc μηπως και δε του φτανει το ρευμα που του δινει
 

Posté Sun 21 Jul 13 @ 11:32 am
Λες να επηρεαζει που πολλες φορες ξεχναω να την κλεισω απ το on/off και κλεινω το λαπ και οταν το ξανα ανοιγω ειναι αναμενη? γενικα το on/off δεν το πολυχρησιμοποιω...
 

Posté Sun 21 Jul 13 @ 11:51 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ela nte, kamia fora tyxainei kai mena an tin exo ksexasei to on na mi doulepsei me ti proti.
dokimase to kai pes mas
 

Posté Sun 21 Jul 13 @ 12:12 pm
GetisLE userMember since 2013
να μπω και γω στο θεμα... σκεφτομουν τις προαλλες καθως επαιζα, πως η κονσολα ειναι ιδανικη σε μεγεθος για μετακινησεις και τα εχει ολα για μεση χρηση και μικρο χωρο. Σε μεγαλα κλαμπ προτειμω να παιζω με τα δικα τους cdj με usb που συνηθως εχουν καλυτερο εξοπλισμο.

το μονο μειων για μενα ειναι το gain control. το εχω βεβαια στο αυτοματο, αλλα μερικες φορες θελω να το αλλαξω χειροκινητα και πρεπει να πιασω ποντικι... γινετε μηπως να το κανω με shift + high control δεξια-αριστερα να αλλαζει το gain?
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 5:42 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Vres ena atermona encoder (auta pou den exoun terma aristera-deksia) kai kane auto pou zitas. An den exei i Wego.. ksexna to. Tha exeis provlima kathe fora pou tha afineis to SHIFT.
H apla vres ena knob pou tha to kaneis mono gain. (btw.. that mappreis ws gain_slider kai oxi san gain)
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 6:04 am
GetisLE userMember since 2013
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 9:20 am
εγω φιλε μου εχω αλλαξει το loop γιατι δεν με βολευε καθολου και χρησιμοποιω το knob αυτο και μαλιστα με εντολη gain_relative. την εντολη για τη loop μπορεις να την χειριστεις ανετα με ποντικακι η να την mappαρεις αλλου με shift
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 10:04 am
GetisLE userMember since 2013
και που εχεις το loop ας πουμε; στα effect?
γιατι εμενα με βολευει αρκετα το loop. ειδικα το automato που -πιανει 1/2-1-2-4-8 κτλ μποτες. που μπορω να το βαλω; τα εφφε ας πουμε χρησημοποιω συνηθως ενα... οποτε τα αλλα δυο ειναι αχρειαστα.
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 11:27 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Getis wrote :

το μονο μειων για μενα ειναι το gain control. το εχω βεβαια στο αυτοματο, αλλα μερικες φορες θελω να το αλλαξω χειροκινητα και πρεπει να πιασω ποντικι... γινετε μηπως να το κανω με shift + high control δεξια-αριστερα να αλλαζει το gain?



sti wego to gain mporeis na to baleis sto loop mazi me to shift opou einai ola ta lefta, giati de xreiazetai kathe fora na "psaxnei" na brei pou einai i thesi tou sto software, alla oso to gyrnas, gyrnaei...

ENC_MOVE_GRID = gain
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 3:33 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Profanos giati einai "endless;" encoder (etermono)
Etsi tha eprepe na ta exoun ola al malon logo kostout den to kanoun.
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 6:27 pm
GetisLE userMember since 2013
aha... δηλαδη αμα τα αφησω ολα οπως ειναι μπορω να βαλω με shift και rotate το loop να αλλαζει το gain? και πως το κανω αυτο;

επισης...εχω ενα προβλημα που συμβαινει μια φορα την βδομαδα περιπου, με 4 νυχτοκαματα την βδομαδα. καμια φοραει κολαει το προγραμμα ή η κονσολα, δεν ξερω πιο ειναι το προβλημα... ο υπολογιστης ειναι σωστα ρυθμισμενος και το cpu κατω απο το 1/4. επισης εχω καλωδιο επιχρυσομενο απο κοτσοβολο 1,5μ και οχι το μαμα που ηταν ελαττωματικο.

σημερα ας πουμε εκει που παιζω, κολαει το VDJ και δεν αποκρινεται και ο ηχος παιζει κανονικα. δεν το αφησα πολυ ωρα περιπου 15-20 δευτερολεπτα μεχρι να κανω αλλαγη και να βαλω το μιξαριστο cd που εχω ετοιμο για τετοιες περιπτωσεις.
δεν ξερω τι φταιει... εχω μια υπονια αλλα δεν ειμαι σιγουρος. πιστευω πως απο βδομαδα που θα εχω αναβαθμισει σε pro full version θα ληθει το θεμα.
 

Posté Fri 26 Jul 13 @ 7:30 pm
75%