Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Pioneer XDJ-R1 - Page: 3

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Εγώ πάντως παιδιά με την XDJ-R1 απολαμβάνω την κάθε μου βραδιά μιας και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (φτου-φτου)!!!!! Ίσως (μπορεί και τυχαία) να κατάφερα να πετύχω το σωστό στήσιμο..!!
 

Posté Mon 30 Dec 13 @ 5:59 pm
DrJekyl wrote :
Εγώ πάντως παιδιά με την XDJ-R1 απολαμβάνω την κάθε μου βραδιά μιας και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (φτου-φτου)!!!!! Ίσως (μπορεί και τυχαία) να κατάφερα να πετύχω το σωστό στήσιμο..!!



Αν θες πες μας ακριβώς το στήσιμο του συστήματος που έχεις για να βοηθήσεις τα παιδιά μήπως και κάνουν το ίδιο κάποια στιγμή και λύσουν το πρόβλημα τους.
 

Posté Tue 31 Dec 13 @ 2:26 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Χρησιμοποιώ δύο laptop και εναλλακτικά δύο pc τα οποία έχουν ssd σκληρό και 8 gb ram το καθένα. Το ένα laptop είναι mac book pro (δεν παίζει σίγουρα κάποιο ρόλο, απλά το αναφέρω μιας και σε αυτό έχω εγκαταστήσει και windows και συνήθως μπαίνω με bootcamp, δηλαδή σε περιβάλλον windows) και το άλλο ένα hp pavillion. Και τα δύο laptop έχουν επεξεργαστή i7 αλλά και αυτό δε λέει πολλά αφού τα δύο σταθερά pc έχουν i5 και δουλεύουν το ίδιο καλά. Το mac έχει μόνο usb 3 θύρες και επειδή στην αρχή είχα κάποια μικροθεματάκια νόμιζα ότι εκεί εστίαζε το πρόβλημα πράγμα που αποδείχτηκε λάθος. Απλά χρησιμοποιούσα hub USB 2 πάνω στη USB 3 θύρα. Πήρα λοιπόν ένα usb 3 hub (delock 4 θυρών - λευκό) και λειτούργησε χωρίς κανένα πρόβλημα. Βλέποντας αυτό κατάλαβα ότι τα usb 3 δε δημιουργούν πρόβλημα και έτσι σκέφτηκα να βάλω την XDJ-R1 πάνω στη μία θύρα πάνω στο laptop και το usb 3 hub στην άλλη θύρα. Πάνω στο hub έχω τον εξωτερικό σκληρό μου, και τρεις κενές θύρες για ότι χρειαστεί και όπως προανέφερα στην άλλη θύρα του laptop την XDJ-R1. Απενεργοποίησα και την επιλεκτική αναστολή λειτουργίας usb όπως είχα αναφέρει και όλα μια χαρά. Ακριβώς τα ίδια έκανα και στα άλλα pc και από τότε δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!!
 

Posté Tue 31 Dec 13 @ 4:23 am
xdeeproPRO InfinityMember since 2010
PhantomDeejay

kalimera paidia.
sas exo grapsei arketa apo tin proti mera pou eixa provlimata.
epitelous ola lithikan me tin ekdosi pro[original]
3 vradua seri den eixa kanena provlima kai o ixos kelaidaei.
paratirisi......stin ruthmisi epilektikis anastolis leitourgias usb=apenergopoiimeno
ante kai kala mas mix
 

Posté Fri 03 Jan 14 @ 3:36 am
Καλημέρα και καλή χρονιά.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια προσφορά για την έκδοση Pro VDJ.
Ή αν μπορώ να αγοράσω από κάποιον που δεν την χρειάζεται πλέον και να την χρησιμοποιήσω εγώ χωρίς να χάσω τα προνόμια χρήσης.
Άν υπάρχει κάποιος που ξέρει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ.
 

Posté Sun 05 Jan 14 @ 7:56 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djhspro wrote :
PhantomDeejay

kalimera paidia.
sas exo grapsei arketa apo tin proti mera pou eixa provlimata.
epitelous ola lithikan me tin ekdosi pro[original]
3 vradua seri den eixa kanena provlima kai o ixos kelaidaei.
paratirisi......stin ruthmisi epilektikis anastolis leitourgias usb=apenergopoiimeno
ante kai kala mas mix


Τι εννοείς ''παρατήρηση'' Hspro?
 

Posté Sun 05 Jan 14 @ 11:53 am
djjemPRO InfinityMember since 2006
γεια σας και απο μενα,
αγορασα την κονσολα πριν απο ενα μηνα περιπου, ενθουσιασμενος και ανυπομονος.
ολα καλα στην αρχη, δεν εκανα πολλες φορες συνδεσεις με vdj μιας και μου εσπασε τα νευρα αφου δεν την εβλεπε....
μαλλον απο το λιγο που ασχοληθηκα πρεπει να βαζεις-βγαζεις το usb για να την δει,
τελος παντων μιας και εσκασα ενα σκασμο λεφτα για να αγορασω και ipad μιας και το remotebox βγαινει μονο σε ipad (τρομαρα τους)
εκανα το πρωτο live-κι μου παραμονη πρωτοχρονιας......εφαγα 2 μεγαλοπρεπεστατα κολληματα και εψαχνα να βρω απο που θα φυγω!!!

υποψην εχω την καινουργια εκδοση 1,08 αλλα τα κολληματα κολληματα.
αν απο τα λιγα που διαβασα μπορει να λετε οτι δεν αντιμετωπιζετε προβληματα με την συνδεση με vjd τοτε τι αλλο να ειναι εκτος απο
το λογισμικο του?
ακουσα οτι εχει προβλημα σε καποια θεματα (cues) με το recordbox....εσεις το χρησημοποιειτε??
 

Posté Sun 05 Jan 14 @ 7:05 pm
dpdj2010 wrote :
Καλημέρα και καλή χρονιά.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια προσφορά για την έκδοση Pro VDJ.
Ή αν μπορώ να αγοράσω από κάποιον που δεν την χρειάζεται πλέον και να την χρησιμοποιήσω εγώ χωρίς να χάσω τα προνόμια χρήσης.
Άν υπάρχει κάποιος που ξέρει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ.


Μπορείς να αποκτήσεις το Full PRO με 50% έκπτωση εξαιτίας της έκδοσης LE που έχεις δηλωμένη στο λογαριασμό σου. Καλύτερη προσφορά από αυτή δεν υπάρχει.

Επίσης ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η "μεταπώληση" της άδειας χρήσης. Οπότε κανένας χρήστης δεν θα μπορούσε να σου πουλήσει (νόμιμα) την έκδοση PRO που έχει. Τέλος κάθε έκδοση PRO είναι "δεμένη" με το account που έχει ο κάθε χρήστης στο forum. Απο την στιγμή που ένα serial number γίνεται register από ένα χρήστη ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να αλλάξει χρήστη.

Όλα αυτά πιο "ωραία" και αναλυτικά τα λέει και >>>ΕΔΩ<<<
 

Posté Tue 07 Jan 14 @ 1:08 am
PhantomDeejay wrote :
dpdj2010 wrote :
Καλημέρα και καλή χρονιά.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια προσφορά για την έκδοση Pro VDJ.
Ή αν μπορώ να αγοράσω από κάποιον που δεν την χρειάζεται πλέον και να την χρησιμοποιήσω εγώ χωρίς να χάσω τα προνόμια χρήσης.
Άν υπάρχει κάποιος που ξέρει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ.


Μπορείς να αποκτήσεις το Full PRO με 50% έκπτωση εξαιτίας της έκδοσης LE που έχεις δηλωμένη στο λογαριασμό σου. Καλύτερη προσφορά από αυτή δεν υπάρχει.

Επίσης ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η "μεταπώληση" της άδειας χρήσης. Οπότε κανένας χρήστης δεν θα μπορούσε να σου πουλήσει (νόμιμα) την έκδοση PRO που έχει. Τέλος κάθε έκδοση PRO είναι "δεμένη" με το account που έχει ο κάθε χρήστης στο forum. Απο την στιγμή που ένα serial number γίνεται register από ένα χρήστη ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να αλλάξει χρήστη.

Όλα αυτά πιο "ωραία" και αναλυτικά τα λέει και >>>ΕΔΩ<<<



Ευχαριστώ πολύ φίλε. Ήδη προχώρησα στην αγορά όπως είδες. ;)
Πρέπει να κάνω απεγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση Ή να κάνω απλά install την καινούρια που αγόρασα ?
Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ?
 

Posté Tue 07 Jan 14 @ 11:45 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kaneis aplws egkatastasi tin full pro ekdosi.
Den yparxei logos na kaneis uninstall tin LE.
 

Posté Wed 08 Jan 14 @ 10:46 am
Καλημέρα και πάλι παιδιά.

Επειδή έψαξα αλλά δεν βρήκα άκρη, θέλω να κάνω το track search που έχει η κονσόλα
να είναι fastforword και rewind μέσα στο track χωρίς να πατάς το shift ή κάτι άλλο.
Απλά όπως είναι σε όλες τις cdέρες

Μπορεί να γίνει αυτό?

(βάζω και φώτο για να δείτε ποια κουμπιά εννοώ)
 

Posté Sat 11 Jan 14 @ 6:29 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dpdj2010 wrote :
Καλημέρα και πάλι παιδιά.

Επειδή έψαξα αλλά δεν βρήκα άκρη, θέλω να κάνω το track search που έχει η κονσόλα
να είναι fastforword και rewind μέσα στο track χωρίς να πατάς το shift ή κάτι άλλο.
Απλά όπως είναι σε όλες τις cdέρες

Μπορεί να γίνει αυτό?

(βάζω και φώτο για να δείτε ποια κουμπιά εννοώ)


δηλαδή τι κάνει όταν το πατάς?
 

Posté Sat 11 Jan 14 @ 8:21 am
djsadim wrote :
δηλαδή τι κάνει όταν το πατάς?


Ξεκινάει την loop (ορίζει το που αρχίζει και που τελειώνει μια loop)
 

Posté Sat 11 Jan 14 @ 8:35 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dpdj2010 wrote :
djsadim wrote :
δηλαδή τι κάνει όταν το πατάς?


Ξεκινάει την loop (ορίζει το που αρχίζει και που τελειώνει μια loop)

δηλαδή κάνουν loop in και loop out?
αν ναι τότε πήγαινε ρυθμίσεις στην καρτέλα mappers και στο key LOOP_IN εκεί που λέει pioneer_loop_in βάζεις seek -1
και στο key LOOP_OUT εκεί που λέει pioneer_loop_out βάζεις seek +1
αν θέλεις μεγαλύτερο βήμα άλλαξε το -1 και το +1
 

Posté Sat 11 Jan 14 @ 9:04 am
djsadim wrote :

δηλαδή κάνουν loop in και loop out?
αν ναι τότε πήγαινε ρυθμίσεις στην καρτέλα mappers και στο key LOOP_IN εκεί που λέει pioneer_loop_in βάζεις seek -1
και στο key LOOP_OUT εκεί που λέει pioneer_loop_out βάζεις seek +1
αν θέλεις μεγαλύτερο βήμα άλλαξε το -1 και το +1



OK djsadim
Θα το δοκιμάσω σήμερα και θα σου πω.
Thanks
 

Posté Sat 11 Jan 14 @ 11:34 am
Καλησπέρα παιδιά.

Ξέρει κάποιος πως να ρυθμίζει την εντολή για το echo στα mappers?
(χρειάζεται ειδική εντολή που δεν την ξέρω δυστυχώς)
 

Posté Tue 15 Jul 14 @ 12:57 pm
effect 'echo' active
 

Posté Tue 15 Jul 14 @ 1:11 pm
Ευχαριστώ Phantom. είσαι θεός !

Και μια ακόμη ερώτηση. Όταν τελειώσω με το mapping και είναι όλα όπως τα θέλω, υπάρχει τρόπος να σώσω κάπου τις ρυθμίσεις ώστε αν χρειαστεί κάποτε να τις ξαναφέρω έτσι όπως τις έχω ρυθμίσει και με βολεύει ?
 

Posté Tue 15 Jul 14 @ 1:39 pm
Το κουμπάκι με τη δισκέτα πάνω δεξιά!
 

Posté Tue 15 Jul 14 @ 2:00 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Για όσους χρησιμοποιείται σε pc mode την XDJ-R1 : Όταν ανεβοκατεβάζετε να faders στην XDJ-R1 φυσικά ανεβοκατεβαίνουν και στο skin του προγράμματος. Αυτά (τα faders στο skin δηλαδή) σας τρεμοπαίζουν ή είναι φυσιολογική η κύλισή τους?
 

Posté Wed 16 Jul 14 @ 8:06 am
83%