Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Μουσικη εγκαινιων

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Επειδη εχω κλεισει μια δουλεια σε εγκαινια καταστηματος εμποριας ξηρων καρπων και επειδη δεν εχω ξαναπαρει τετοια δουλεια,τι μουσικη ειναι ιδανικη για τετοια εκδηλωση?εχει κανεις να προτεινει κατι το ιδιαιτερο?
η δικη μου αποψη ειναι chillout-chillhouse και λιγο ρεγκε.εσεις τι λετε?
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 8:38 am
Το σημαντικότερο είναι να μας πεις τι μαγαζί είναι αυτό.
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 2:07 pm
eipe to paidi file mou : εγκαινια καταστηματος εμποριας ξηρων καρπων
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 2:22 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oti thelei to afentiko....

exo dei se egkainia magaziou me papoutsia, na paizei o dj, paola, kiamo, xolidi, makropoulo, gonidi, oikonomopoulo...
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 3:03 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Και ο Αχιλλέας και ο Aledjo έχουν δίκιο:

Ο Aledjo επειδή, ως παροχέας υπηρεσιών το πρώτο σου μέλημα θα πρέπει να είναι η ικανοποίηση του εργοδότη σου. Πώς θα ικανοποιήσεις όμως τον εργοδότη σου, εαν δε γνωρίζεις ποιές είναι οι απαιτήσεις του; Απλά πράγματα: Ρώτα! Αυτός ξέρει τι είδους κοινό θα μαζευτεί και τι θέλει αυτό το κοινό ν'ακούσει.

Ο Αχιλλέας έχει δίκιο γιατί, ενώ είπες το τι κατάστημα είναι αυτό, εν μέρει η επιλογή chill, reggae etc ταιριάζει στο περιβάλλον εγκαίνια καταστήματος. Ταιριάζει όμως, στη κατάσταση "ξηροκάρπιο", δεδομένου ότι οι παρευρισκόμενοι είναι ενδεχομένως μπουζουκόβιοι;

Σε τέτοιου είδους δουλειές το Α και το Ω είναι η επικοινωνία! Επίσης αυτή είναι που σε καθιστά επαγγελματία και σε κάνει να ξεχωρίζεις...
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 5:23 pm
me liga logia..prepei na einai kai na eimaste diladi an vre8oume stin katastasi tou filou gia ola proetoimasmenoi...maximoi diladi..sosta??
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 5:28 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Πάντα πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για τα πάντα. Η επιτυχία όμως στις δουλειές αυτές συνήθως βασίζεται στο τι κάνεις, πολύ πριν πιάσεις τα ακουστικά...
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 5:32 pm
Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας!ον,η γνωμη του εργοδοτη δεν νομιζω οτι ειναι και καθοριστικη καθοτι αυτος μπορει να θελει και να λεει οτι θελει το θεμα ομως ειναι να μην γινουμε και ρεζιλι!και στο κατω κατω δικη μου δουλεια ειναι να τον συμβουλεψω τι ειδους μουσικη παιζουνε συνηθως σε εγκαινια και γενικα τι ταιριαζει σωστα σε τετοιου ειδους εκδηλωσεις!γιατι εγω σας λεω εστω και μου λεει παιξε παολα και καζατζιδη και εγω του πω,οκ θα παιξω και φυσικα γινει μετα ο περιγελος ξερετε ποια θα ειναι η επομενη ατακα του και δικιο θα εχει?συ σαν επαγγελματιας επρεπε να μου πεις οτι δεν παιζουνε παολα σε εγκαινια δικη σου δουλεια ειναι,εγω που να το ξερω?
εδω στους γαμους που παιζουμε και το ζευγαρι θελει να ακουστει οτι ναναι σε ακυρες ωρες,εμεις τους λεμε το και το και οι περισσοτεροι προσγειονονται και τελικα πιανουν το νοημα οτι το γλεντι το κανουνε ΚΑΙ για τον κοσμο και οχι μονο για την παρτυ τους οποτε θα πρπει να ακολουθησουμε και τα γουστα των καλεσμενων,
αρα λοιπον για να επανελθουμε στο θεμα η λυση chillout-chillhouse kai reggae προτεινεται,εχει κανεις αλλος καμια ιδεα?τα εγκαινια παρεπτοντως ειναι στο κορωπι και το κατασημα πουλαει κομμενο καφε χυμα και ξηροκαρπια,και φυσικα ο κοσμος που θα ειναι ειναι φουλ του μπουζουκιου και εχω το οκ απο το μαγαζατωρα να βαρεσω λαικο προγραμμα προς το τελος αν κανει κεφι ο κοσμος.
 

Posté Wed 03 Jul 13 @ 7:06 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)