Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet VIRTUAL DJ 8 & MAC BOOK PRO

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
DrJekyl wrote :
Λοιπόν αυτή τη στιγμή παίζω στο μαγαζί με την 8 και το πρόβλημα που παρουσιάζει είναι το ίδιο που μου έκανε και το προηγούμενο Σάββατο που την ξαναδοκίμασα. Παίζω μισή ώρα και ενώ δουλεύει μια χαρά, πριν από λίγο άρχισε να μου κάνει το εξής : Όταν το ποντίκι κινείται στην περιοχή των φακέλων και των κομματιών (μόνο κίνηση, κανένα κλικ), το πρόγραμμα σκαλώνει (εννοώ οι κυμματομορφές) αλλά η μουσική ακούγεται κανονικά. Συχνά πυκνά σταματάει να υπακούει το ποντίκι εντελώς (δύο φορές από 15 δευτερόλεπτα η κάθε φορά). Ακόμη και τώρα που γράφω στο internet σταμάτησε να υπακούει και επανήρθε. Δεν ξέρω αν συμπεριφέρεται έτσι και σε windows περιβάλλον (το πρόβλημα αυτό συμβαίνει σε mac). Και αν σκέφτεσται θέμα γραφικών μιλάμε για πολύ δυνατό μηχάνημα (mac book pro i7 στα 2.7 retina display με 8 gb ram). Με χαλάει πολύ αφού όλα δουλεύουν μια χαρά και έρχεται αυτό.. Φυσικά είναι αδύνατο να βγει πρόγραμμα έτσι..!! Υποψιάζεσται σε τι μπορεί να οφείλεται?


Υπάρχει περίπτωση αυτό το θέμα να διορθωθεί σε μελλοντικές αναβαθμίσεις? (σίγουρα δεν είναι θέμα γραφικών αφού στο ίδιο μηχάνημα με Windows δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε σε άλλους υπολογιστές με Windows υπάρχει πρόβλημα. Και φυσικά έχοντας ένα τέτοιο μηχάνημα είναι κρίμα να μη μπορείς να εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες (και την αξιοπιστία) που σου παρέχουν τα Macintosh!!
 

Posté Tue 03 Jun 14 @ 9:16 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)