Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Reloop Jockey 3 Remix - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

Θα μπορούσατε να βοηθήσετε, στη διαδικασία αναγνώρισης του controller απο το virtual dj?
Το βλέπει σαν κάρτα ήχου, αλλα δεν δέχεται το mapper.Ενώ γίνεται επιτυχώς το install, δεν ακούει ο controller.

Ο υπολογιστής είναι Macbook Pro 15 early 2011, με Mountain Lion.
Θεωρώ οτι το reloop χρειάζεται firmware update...

Το σύστημα έιναι φίλου μου, έχει την pro έκδοση του vdj όπως και εγώ, αλλά δεν το έχει με forum & τεχνολογία, έτσι προσπαθούμε να το σετάρουμε παρέα.

Ευχαριστώ πολύ !
 

Posté Wed 18 Jun 14 @ 4:59 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mporeis na deis to akrives onoma me to opoio anagnwrizei to Mac tin konsola ? Kane ta eksis..
- Applications--->Utilties--->Audio Midi Setup
- Molis anoiksei to audio Midi setup, pigaine stin panw mpara (menu) kai epelekse apo to tab Windows-->Show Midi window
- tha sou anoiksei ena kainourgio parathryro. Des ekei pws tin exei onomasei kai grapsto edw (akrives onoma) i postare ena screenshot an den eisai sigouros

Erwtisi. dokimases me tin 7 kai me tin 8 ?
Ps. Stin version 8, den xreiazetai kan n akaneis installation ton mapper.
autos o mapper edw einai mono gia tin 7 http://www.virtualdj.com/addons/16420/Reloop_Jockey_3_REMIX.html
 

Posté Wed 18 Jun 14 @ 6:40 pm
Λοιπόν,
''Jockey 3 Remix'' Ετσι γράφει ότι βλέπει τη reloop.

Το setup, γίνεται με vdj 7, στην τελευταία έκδοση.
Τον ίδιο mapper, κάναμε εγκατάτασταση, απο το site του vdj.

Δεν έχουμε δοκιμάσει καθόλου το vdj8, στο συγκεκριμένο mac, και αυτο λόγω των θεμάτων που έχει η version με το θόρυβο στον ήχο, όταν γίνονται γρήγορες κινήσεις στα volume faders.

Eυχαριστω πολύ !
 

Posté Thu 19 Jun 14 @ 5:12 am
Update...
Πέρασα στο φίλο την 8, μέσω teamviewer και αναγνωρίζει την κονσόλα, βλέπει και το mapper κανονικά.(Εννοώ τον ενσωματωμένο με την 8)
Έφαγε κάτι σκαλώματα η κονσόλα, αλλά ίσως επειδή είχαμε όλο το σύμπαν ανοιχτό.

Τώρα μένει να δούμε με την 7 τι γίνεται...
Ενα μικρό βηματάκι έγινε προς το παρών.

Ευχαριστω !
 

Posté Thu 19 Jun 14 @ 6:18 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ok, gia dokimase pali na egkatastiseis ton mapper apo to idio link. Allaksa kati pou isws voithisei.
 

Posté Thu 19 Jun 14 @ 8:59 am
έβαλα τον mapper, απο το link..καταφέραμε να δουμε το ''controller mapping'' ως reloop jockey 3 remix, το επιλέξαμε αλλά δέν παίρνει εντολές η κονσόλα
 

Posté Thu 19 Jun 14 @ 9:41 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
sorry, milas gia tin version 7 i tin version 8 ?
Gia opoia apo tis 2 version exeis thema, des stin antistoixi kartela Config (Mappers gia tin 7 kai Controllers gia tin 8), pws vlepei tin konsola,kai postare kanena screenshot gia na doume.
na ypenthymisw oti gia tin version 8, den xreiazetai kanena arxeio. H konsola tha prepei logika na fainetai me to onoma tis sto aristero meros kai na exeis epilogi "factory default" sto Mapping.
gia tin version 7, vevaiwsou oti to definition einai sto Devices kai to mapping.xml arxeio sto fakelo Mappers
 

Posté Thu 19 Jun 14 @ 3:16 pm
Στην 8, δεν υπάρχει κανένα θέμα αναγνώρισης της reloop.Tην βλέπουμε κανονικα και ο controller δίνει έντολές στο πρόγραμμα.Ας πούμε δουλευει οκ!

Στην 7, έκανα install το ανανεωμένο αρχείο που πόσταρες εχθές.
Το πρόγραμμα λοιπόν στον config---> mappers έχει σαν επιλογή τη reloop jockey 3 remix ανάμεσα στους υπόλοιπους controller, αλλα όταν το επιλέξω, η κονσόλα δεν δίνει καμία εντολή στο πρόγραμμα. Στο κουτακι στο config----> mappers με τα <<key - action>> οταν επιλέγω τη reloop jockey 3 remix, δείχνει κανονικά τις εντολές, αλλα για κάποιο λόγο ο controller δεν ακούει.

Τώρα μένει να δω αν το definition ειναι στο devices kai to xml στο φάκελο mappings, λογικά θα είναι.Θα το τσεκάρω μόλις συνδεθώ με teamviewer και θα γράψω.
 

Posté Thu 19 Jun 14 @ 4:16 pm
Dad ο mapper της remix είναι αυτός που έφτιαξες στην 7 και τον περάσατε στην 8;
Τα mash/remix mode τι είναι ρυθμισμένα να κάνουν;
Πολύ ωραίο controller, μοναδικό του μειονέκτημα ότι δεν ερχόταν με 7 LE για να έχει έκπτωση για τη FULL
 

Posté Fri 20 Jun 14 @ 12:46 am
Ανεβάζω τις φωτογραφίες.


 

Posté Fri 20 Jun 14 @ 5:44 am
Di stefano wrote :

Δεν έχουμε δοκιμάσει καθόλου το vdj8, στο συγκεκριμένο mac, και αυτο λόγω των θεμάτων που έχει η version με το θόρυβο στον ήχο, όταν γίνονται γρήγορες κινήσεις στα volume faders.
!

Μπαμπη το προσεξες αυτο που ειπαν τα παιδια? Ειναι το ιδιο προβλημα με το δικο μου.
 

Posté Sat 21 Jun 14 @ 11:01 am
Θεολόγε, μεγάλο πρόβλημα η 8άρα (Μac Version) με τα channel faders και τον ήχο..!
Δεν γίνεται να δουλέψεις επάγγελματικά έτσι..το ξέρεις καλύτερα.

Σίγουρα θα το φτιάξουν, εμένα δεν με καίει τόσο το θέμα της 8, όσο να δουλέψει ο controller με την 7.
Περιμένω νέα από dj dad, αν μας προλάβει...(βλέπω ο Νάσος να το πουλάει το μηχάνημα πάλι..)
 

Posté Tue 24 Jun 14 @ 9:14 am
Lol....τωρα σε καταλαβα Στεφ. Με το 8 πεζω γιατι μου αρεσει ο ηχος του. Μαλλον εχεις διαβασει το ποστ που εχω κανει για το θεμα με τα fader και το λιμιτερ. Εκανες δοκιμες? εχεις τα ιδια προβληματα?
Ο djdad εχει δειγματα ηχου απο εμενα. Περιμενουμε νεα λοιπον....
 

Posté Tue 24 Jun 14 @ 10:00 am
Σίγουρα έιναι βελτιωμένο σε πολλά πράγματα, και αυτο το θέμα με τα volume faders το παρατήρησα στου Νάσου το mac και έπειτα στο δικό μου(Μου το είχες πει τηλεφωνικά αν θυμάσαι, αλλα σε πρώτη φάση δεν το παρατήρησα επειδή δεν το δούλεψα καθόλου το πρόγραμμα.Το κάνει και με τους controller και μόνο με την κάρτα του mac).Στα windows Xp που το έχω περασμένο λειτουργεί άψογα...όπως και στα Win7. Το θεματάκι αυτο αφορά μόνο τα Μac & όλα τα osx που είναι συμβατή η έκδοση 8.Έκανα άπειρες δοκιμές με ρυθμίσεις, αλλά δεν άλλαξε κάτι, θα πρέπει να περιμένουμε update απο την εταιρία μόλις τους το μεταφέρουν οι ειδικοί του forum.

 

Posté Wed 25 Jun 14 @ 7:17 am
Υπάρχει περίπτωση, βρεθεί κάποια λύση έτσι ώστε να δουλέψει η κονσόλα με το vdj 7 ? Εχουν περάσει μέρες χωρίς απάντηση, ηδη χάσαμε το δικαίωμα επιστροφής, τώρα μας μένει ή να το πουλήσουμε ή να περιμένουμε να διορθωθεί το θέμα ήχου της 8.
Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ και ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια !

 

Posté Mon 30 Jun 14 @ 6:40 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den mporw na katalavw ti mporei na symbainei kai den diavazei swsta ton version 7 mapper o ypologistis sou. Tha mporousa na riksw mia matia mesw Teamviewer.
Sou stelnw pm.
 

Posté Mon 30 Jun 14 @ 2:43 pm
To πρόβλημα επιλύθηκε !
Θέλω να ευχαριστήσω και εδώ τον dj dad, για την άμεση επικοινωνία & το support !!!
 

Posté Wed 02 Jul 14 @ 10:15 am
Di stefano wrote :
To πρόβλημα επιλύθηκε !
Θέλω να ευχαριστήσω και εδώ τον dj dad, για την άμεση επικοινωνία & το support !!!


dj dad μαλον θα ειμαι ο επομενος μιας και σε λιγες μερες θα προχωρισω στην αγορα
της full versiov και εχω τον ιδιο controler!
αν και εγω αντιμετωπιζω ακομη ενα προβλημα με τους drivers της rmx στο mac!
ενω στο ενα mac με lion ολα καλα... στο αλλο mac με maveriks δεν βλεπει καθολου
την rmx!
 

Posté Tue 22 Jul 14 @ 6:33 pm
απ οτι διαβαζω στο φορουμ η 8 εχει διαφορα προβληματα !
μηπως θα επρεπε να περασω σε αγορα της 7.0.5 ?
γινετε αυτο? μεχρι τουλαχιστον να βελτιωθει η 8 ?
 

Posté Wed 23 Jul 14 @ 5:51 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Me tin agora tis Pro Infinity, pairneis kai tin 7 kai tin 8 (2 se 1 :) .

Gia tin version 8 se Mac , yparxoun kapoia provlimata akoma. Se PC einai poly stathero.
 

Posté Wed 23 Jul 14 @ 8:20 am
40%