Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet pioneer ddj sx

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

geia sas thelw na agorasw to licence g pioneer ddj sx k na sinexisw me version 7.4 ginetai?
 

Posté Wed 18 Jun 14 @ 11:12 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oxi. H version 7 tha einai diathesimi mono an agoraseis tin Pro Infinity.

Oles oi ypoloipes epiloges (agora license gia sygkekrimeno controller kai minaia syndromi) einai mono gia tin version 8
 

Posté Wed 18 Jun 14 @ 6:47 pm
τι μπορει να συμβαινει και ενεργοποιούνται μερικες φορες τα εφε από μονα τους
μου το εκανε τρεις φορες σε γαμο το σαββατο, το εχει ξανακανει με την ddj sx και
vdj 7.4.1.
ξαφνικα εκει που παιζει το εφε 1 η 2 μπαινει από μονο του.
 

Posté Sun 22 Jun 14 @ 3:28 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Poio effect ? Kapoio sygkekrimeno ? Paizeis me ton default mapper i kapoion pou exeis ftiaksei esy ?
Ston fakelo /Mappers exei kapoia arxeia gia mapping tis SX ?
 

Posté Sun 22 Jun 14 @ 4:50 pm
παιζω με του φαντομ αλλα εχω τροποιηση καποια.
θα στειλω τις τροποποιήσεις να τις δειτε μολις ξανασυνδεσω την κονσολα
μηπως εκανα καμια βλακια...
 

Posté Sun 22 Jun 14 @ 5:07 pm
Αυτό είναι θέμα της SX.
Μου το έχει κάνει και εμένα και δεν είναι θέμα mapper. Είναι θέμα κραδασμών. Τα κουμπιά στην SX έχουν πολύ μικρή διαδρομή και μερικές φορές από τους κραδασμούς "πατιούνται μόνα τους" Υποθέτω οτι στο έκανε σε υψηλές εντάσεις μόνο, σωστά...
Εγώ άλλαξα λίγο θέση στο sub στο club και μετά όλα καλά!!!

ΥΓ: Επειδή την SX δεν την λες και μικρή... Ειδικά αν δεν πατάει σωστά στα λαστιχένια ποδαράκια της αλλά ακουμπάει κάπου με το σασί, μαζεύει πολλούς κραδασμούς...
 

Posté Mon 23 Jun 14 @ 4:16 am
ναι διπλα μου στα δυο μετρα ειχα ενα διπλο 15'' peavey sub και ενα δορυφορο maxx 6 fbt.
αλλα τωρα που το σκεφτομαι εχω παιξει αρκετες φορες και διπλα μου εχω 4 διπλα 18'' metro audio
και δεν εκανε τιποτα.επισης η ddj sx ειναι σε Flight Case με αφροδες υλικο.
εχω πειραξει:
FX1_ASSIGN:get decks 4 ? effect "flanger" active : get decks 2 ? action_deck 1 ? effect "flanger" active : action_deck 2 ? effect "flanger" active : nothing
FX2_ASSIGN:get decks 4 ? effect "cut" active : get decks 2 ? action_deck 1 ? effect "beatgrid" active : action_deck 2 ? effect "cut" active : nothing
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------^^^^^^^^^"beatgrid" να ενα λαθος να φταιει αυτο???
το fx2 ενεργοποιηθηκε to cut.
ευτυχώς το εκανε μια φορα .
αλλες φορες το εχει κανει δυο τρεις.
αφου σκεφτομαι να τα απενεργοποιησω τελειος.
(με τα μκ2 θυμαστε τι τραβουσαμε με την ακουστικη αναδραση???)
 

Posté Mon 23 Jun 14 @ 8:53 am
Κι εμένα αυτά τα κουμπιά ενεργοποιούνται μόνα τους (FX1assign και FX2assign)
Είμαι 99% σίγουρος οτι είναι θέμα κραδασμών καθώς εμένα όσες φορές μου το έκανε έπαιζα πάντα με πολύ μεγάλη ένταση.
Θα κάνω μερικές ακόμα δοκιμές τις επόμενες μέρες και θα επανέλθω
 

Posté Mon 23 Jun 14 @ 9:21 am
μολις μου εκανε το ιδιο και στην 8 σε πολυ χαμηλη ενταση
ενεργοποιηθηκε το fx 1 απο το ενα deck και το fx 2 απο το δευτερο deck ταυτοχρονος
κατι αλλο ευθυνεται μαλλον οχι η ενταση
 

Posté Mon 23 Jun 14 @ 4:40 pm
δουλευω την ddjsx με δυο cdj sx 100 ch3 & ch4 & (1+2ch pc)
καποια στιγμη δεν δουλευουν τα αυτόματα ακουστικα, αυτό που όταν φορτώνεις τραγουδι, τα ακουστικα μεταφέρονται μονα τους στο καναλι.
παρατηρησα λοιπον το σαββατο μολις πατησα (cue ch1) για να ακουσω το cdj 100 ch1) τα αυτόματα ακουστικα δεν ξαναδουλεψαν.
 

Posté Mon 07 Jul 14 @ 8:44 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To AutoHeadphones einai ousiastika ena Mode (mia automati leitourgia epilogis tou deck pou akous sta akoustika) , to opoio mporei na tethei se Manual mode an apla patiseis ena PFL diaforetiko apo auto pou exei epileksei to software.
An auto symbei, tote apla tha prepei na fereis ta PFL koumpia se tetoia thesi wste mono auto pou einai SELECT na einai On kai ta alla Off.
Paradeigma. To deck 2 einai selected (ena mono mporei na einai SELECT), kai ta PFL twn deck 1 kai 2 einai ON. Se auti ti periptwsi svineis to PFL tou deck 1 , ta PFL kai SELECT erxontai stin idia katastasi, kai apo keini ti stigmi to AutoHeadphones douleuei kai pali.
 

Posté Mon 07 Jul 14 @ 9:13 am
Κοίτα στον mapper σου αν η εντολή για το κουμπί PFL είναι η εξής:
var 'hwmixer' ? nothing : pfl

Σημείωση:
Πρώτα γυρίζουμε τον controller σε analog input και μετά πατάμε το κουμπί PFL
 

Posté Mon 07 Jul 14 @ 9:15 am
αυτο γραφει:
get decks 4 ? var "hwmixer" ? nothing : pfl : get decks 2 ? action_deck 1 ? var "hwmixer" ? nothing : pfl : action_deck 2 ? var "hwmixer" ? nothing : pfl : nothing : nothing
δεν ξερω αν εχει καποια σχεση αλλα παντα δουλευω 2 decks
 

Posté Mon 07 Jul 14 @ 3:16 pm
Παίζεις με το 7 ή το 8 ?
 

Posté Tue 08 Jul 14 @ 12:45 am
το ιδιο κανει και στο 7 και στο 8.
τωρα παιζω με το 8 και χθες που εκανα ένα τσεκ αυτό που ειπε ο djdad πραγματικα δουλεψε στο 8, στο 7 δεν το τσεκαρα.
δηλαδή όταν ειχα επιλεξει το pfl 1 cdj μετα εχανε τα ακουστικα, οπωτε πατουσα το pfl που ηταν στον αερα και όταν ξαναφορτωνα
track λειτουργουσε κανονικα.
θα το ξανατσεκαρω πανω στη δουλεια και θα σας πω.
ευχαριστω και αν υπαρχει επιλογή να βλεπει μονο τα pfl του pc πιστευω θα ηταν καλυτερα παντος και ετσι δεν είναι πρόβλημα.

 

Posté Tue 08 Jul 14 @ 8:19 am
Κάνε μια δοκιμή...
Με ανοιχτό το πρόγραμμα γύρνα τα διακοπτάκια source σε PC και μετά πάλι CD ή MIC και δοκίμασε ξανά. Πες μου αν χάνει το αυτόματο PFL τώρα
 

Posté Tue 08 Jul 14 @ 9:13 am
όχι τα ακουστικα λειτουργουν κανονικα .βεβαια αλλαζω μονο τα διακοπτακια pc mic1 cd - pc mic2 cd .
oxi ta pc phono Line.
 

Posté Tue 08 Jul 14 @ 11:58 am
Ok
Θα κοιτάξω κάτι που θέλω και θα επανέλθω με "οριστική" λύση! :)
 

Posté Tue 08 Jul 14 @ 12:02 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)