Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet jog sensitivity cue

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

έχω κάποιο θέμα..όταν πατάω την μνήμη κ το σταματάω με το cue κ περιμένω να κάνω την αλαγη δεν μένει σταθερό το τραγούδι κ κουνάει μπρος πίσω...μήπως πρέπει να αλλάξω την ρύθμιση αυτή jog sensitivity cue 0.500000 η φταίει κάτι άλλο ?
 

Posté Wed 05 Aug 15 @ 7:03 am
Φταίνε οι κραδασμοί (συνήθως από μπάσο) που κουνάνε το jog.
Η θα προσπαθήσεις να λύσεις το θέμα των κραδασμών ή θα πρέπει να αλλάξεις το mapping της κονσόλας σου για να βάλεις κάποια "ασφάλεια"

Δεν ξέρω ποιον controller έχεις, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις το εξής script για το jog:

cue ? touchwheel_touch ? touchwheel : nothing : touchwheel

Σημείωση: Ανάλογα με τον controller που έχεις μπορεί να χρειαστεί να βάλεις το script παραπάνω απο μία φορές (σε όποιο στοιχείο βλέπεις σαν εντολή το "touchwheel")
 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 4:18 am
PIONEER DJ - DDJ-S1 αυτο εχω γιωργο..το jok του κοντρολερ το σκλήρυνα αλλα παλυ το ιδιο
 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 7:15 am
Το οτι έκανες το jog πιο σκληρό δεν λέει κάτι καθώς οι κραδασμοί προκαλούν μικροδονήσεις που διαβάζει σαν κίνηση ο αισθητήρας της κονσόλας. Δοκίμασε και το script που σου έδωσα και πες μας αν έτσι σταμάτησε το πρόβλημα ή οχι.
 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 7:34 am
αυτο εννοεις?
 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 8:15 am
PhantomDeejay wrote :
μπορείς να δοκιμάσεις το εξής script για το jog:

cue ? touchwheel_touch ? touchwheel : nothing : touchwheel


 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 8:32 am
το γραφω ολο αυτο στην αναζητηση του virtual κ δεν μου βγαζει τπτ..τωρα διαπιστωσα οτι ειναι απο τον κραδασμο σιγουρα..το χτυπαω ελαφια κ το κανει..
 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 8:40 am
LOL
Οχι δεν είναι ρύθμιση. Είναι αλλαγή που πρέπει να κάνεις στον mapper της κονσόλας σου.
Αν δεν ξέρεις πως να το κάνεις (και προφανώς χρησιμοποιείς τον εργοστασιακό mapper χωρίς αλλαγές) στείλε μου το e-mail σου με PM για να σου στείλω ένα ετοιμο mapper
 

Posté Thu 06 Aug 15 @ 10:11 am
Γιωργο τα καταφερα κ εκανα αυτο που μου ειπες αλλα συνεχιζει το ιδιο
 

Posté Tue 11 Aug 15 @ 1:52 pm
Γεια σας..εβαλα το προγραμμα που εχει το κοντρολερ το serato itch κ δεν μου το κανει...πως να απενεργοποιώ το jog dial?
 

Posté Mon 05 Oct 15 @ 12:17 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)