Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet ssd history

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

kalispera stin omada eprokeito na valo ssd se macbook pro kai extrra 1 tera esoteriko disko xrisimopoio virtual dj 8 apla tha ithela kapois na mpu pei ti mporo na kano akrivos gia na soso to history kai fysika na mporo na to xrismopoio

euxaristo poli
 

Posté Wed 13 Jan 16 @ 1:55 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
το history βρίσκεται στο C:τα εγγραφά μου/Virtualdj.Εαν κρατήσεις αυτόν τον φάκελο backup θα έχεις ότι χρειαστείς μετά από φορματ
 

Posté Wed 13 Jan 16 @ 9:47 pm
Καλησπέρα παιδιά,
Σκέφτομαι να κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο σε windows7.Συγκεκριμένα ο υπάρχων σκληρός να γίνει δευτερεύων και να προστεθεί ένας SSD;ως κύριος μόνο για τα προγράμματα.Οι φάκελοι με τα τραγούδια θα παραμείνουν στον παλιό σκληρό , ο οποίος όμως θα φορμαριστεί , οπότε προφανώς θα αλλάξουν και θέση εντός του σκληρού.Κάνοντας το προτεινόμενο backup/restore το VDJ 8 θα αναγνωρίσει τους φακέλους στην νέα τους θέση;Επίσης έχω δημιουργήσει κάποιους εικονικούς φακέλους με λίστες τραγουδιών.Αυτά θα αναγνωριστούν ή θα πρέπει να δημιουργηθούν από την αρχή
 

Posté Mon 29 Feb 16 @ 6:28 pm
Ας τα πάρουμε ένα - ένα.

Πρώτον:
Δουλεύεις με το VirtualDj 7 ή το VirtualDj 8 ?
Δεύτερον:
Αυτή την στιγμή ποιος είναι ο κύριος φάκελος με τη μουσική σου;

Τρίτον:
Αν κρατήσεις σωστό Backup τότε μετά το format κτλ θα μπορείς με λίγο κόπο (επεξεργασία μερικών αρχείων που μπορούμε να σου πούμε και πως θα την κάνεις εύκολα και γρήγορα) να σώσεις τα πάντα.

Απλά πρώτα απάντησε στις παραπάνω ερωτήσεις για να σου πούμε τι πρέπει να κάνεις backup
 

Posté Mon 29 Feb 16 @ 6:44 pm
Ευχαριστώ για την απάντηση!
1. Δουλεύω με το VDJ 8 .
2. Τα τραγούδια μου αυτή τη στιγμή είναι σε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας . Το πρόβλημά μου όμως κυρίως δεν είναι ο φάκελος που περιέχει τα τραγούδια , αυτά νομίζω ότι εύκολα μπορώ να τα αποκαταστήσω.Εκείνο που φοβάμαι είναι οι εικονικοί φάκελοι που έχω δημιουργήσει και περιέχουν τις θεματικές μου λίστες.Αυτοί προφανώς κοιτάνε τα τραγούδια στη θέση που αυτά βρίσκονται τώρα.Όμως μετά το format τα τραγούδια θα έχουν κάποια άλλη θέση στον σκληρό.Γίνεται να διατηρηθεί αυτή η αντιστοίχιση ;
 

Posté Mon 29 Feb 16 @ 11:22 pm
Όλα γίνονται! :)

Λοιπόν κρατάς backup τον φάκελο με την μουσική σου, και ΟΛΟΚΛΗΡΟ το φάκελο Documents\VirtualDj

Όταν κάνεις το format βάλε τα αρχεία σε μια θέση στον δίσκο D: (δεύτερος μηχανικός δίσκος) κρατώντας όμως την δομή των φακέλων και μετά πες μας να σου πούμε τι μετατροπές θα χρειαστεί να κάνεις για να σώσεις τις λίστες σου.
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 12:49 am
Καλημέρα και καλό μήνα !
Ευχαριστώ πολύ Phantom , θα το κάνω μέσα στις επόμενες μέρες και θα ενημερώσω.
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 7:07 am
Phantom...

Εάν, μετά από format και έχοντας κρατήσει backup και το φάκελο της μουσικής και το φάκελο του vdj στα έγγραφά μου, αλλάξουμε το όνομα του laptop και το όνομα χρήστη του laptop, τι αλλαγές θα πρέπει να κάνουμε, ώστε να ξαναέχουμε το vdj ακριβώς όπως πρώτα?
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 10:54 am
Theios Giorgos wrote :
Phantom...

Εάν, μετά από format και έχοντας κρατήσει backup και το φάκελο της μουσικής και το φάκελο του vdj στα έγγραφά μου, αλλάξουμε το όνομα του laptop και το όνομα χρήστη του laptop, τι αλλαγές θα πρέπει να κάνουμε, ώστε να ξαναέχουμε το vdj ακριβώς όπως πρώτα?


Καλύτερα να μην μπερδέψουμε τα νήματα... Αν χρειάζεσαι βοήθεια για κάτι τέτοιο άνοιξε ένα νέο νήμα για να σου απαντήσω ακριβώς τι πρέπει να κάνεις με βάση τα δικά σου δεδομένα. Πάντως το όνομα του υπολογιστή δεν παίζει ρόλο ενώ το όνομα του χρήστη παίζει ρόλο υπό προϋποθέσεις.
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 11:18 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Theios Giorgos wrote :
Phantom...

Εάν, μετά από format και έχοντας κρατήσει backup και το φάκελο της μουσικής και το φάκελο του vdj στα έγγραφά μου, αλλάξουμε το όνομα του laptop και το όνομα χρήστη του laptop, τι αλλαγές θα πρέπει να κάνουμε, ώστε να ξαναέχουμε το vdj ακριβώς όπως πρώτα?


όταν λες φάκελο μουσικής τι εννοείς ? οτι τα αρχεία της μουσικής σου είναι στον φάκελο μουσικής πχ (C:\Users\users1\Music)
η σε έναν άλλο φάκελο στο C πχ (C:\Music)
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 11:20 am
Βασικά όλη η μουσική μου (και μόνον) βρίσκεται σε ξεχωριστό δίσκο (D:). Αυτός, κατά το format, παραμένει "απείρακτος" - ως έχει, συνεπώς "τράβηξα" backup μόνον τον φάκελο VirtualDj που ήταν στα έγγραφά μου (C:).
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 11:31 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
όπως λέει και ο Γιώργος να ανοίξεις άλλο θέμα για να μείνει καθαρό αυτό το topic ;)
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 11:41 am
Sorry παίδες, λόγω κεκτημένης ταχύτητας δεν είδα το post του Phantom...
 

Posté Tue 01 Mar 16 @ 11:51 am
Καλημέρα παιδιά !
Έτοιμος ο υπολογιστής. Ο φάκελος με τα τραγούδια βρίσκεται πλέον στη θέση D:my songs.
Περιμένω οδηγίες ...
 

Posté Fri 04 Mar 16 @ 11:22 pm
Τελικά το βρήκα μόνος μου , δεν ήταν και τόσο δύσκολο. Ανοίγεις τα αρχεία του φακέλου Folders με το notepad και αλλάζεις το song path. Εύκολο.
Ευχαριστώ πάντως για την διάθεση που έχετε όλοι για βοήθεια !
 

Posté Sat 05 Mar 16 @ 7:25 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)