Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet SX3... - Page: 11

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

vlahoskwn wrote :
καλημερα να σας πω και κατι που εχω παρατηρησει δυο φορες αφου παιζω μπορει πχ σε μιση ωρα στα jog να σταματησει να κινουνται τα led και μενει σε ενα σημειο
λετε να υπαρχει καποιο προβλημα;

Ναι υπάρχει. Για κάποιο λόγο η κονσόλα "αποσυνδέεται" στιγμιαία (χάνει το MIDI) και επειδή η διακοπή είναι πολύ μικρή δεν ξαναπερνά από τη διαδικασία αρχικοποίησης που ενεργοποιεί και το jog ring.

Οπότε κοίτα καλώδια, θύρες κτλ....

 

Posté Mon 30 Dec 19 @ 10:50 am
PhantomDeejay wrote :
vlahoskwn wrote :
καλημερα να σας πω και κατι που εχω παρατηρησει δυο φορες αφου παιζω μπορει πχ σε μιση ωρα στα jog να σταματησει να κινουνται τα led και μενει σε ενα σημειο
λετε να υπαρχει καποιο προβλημα;

Ναι υπάρχει. Για κάποιο λόγο η κονσόλα "αποσυνδέεται" στιγμιαία (χάνει το MIDI) και επειδή η διακοπή είναι πολύ μικρή δεν ξαναπερνά από τη διαδικασία αρχικοποίησης που ενεργοποιεί και το jog ring.

Οπότε κοίτα καλώδια, θύρες κτλ....



με αφορμη αυτο με τα jog αλλαξα το καλωδιο με το Oyaide και δε μου το εκανε τη πρωτοχρονια που τη δοκιμασα
εψαξα βεβαια ολες τις ρυθμισεις σχετικα με usb και ειναι ενταξει
αλλα επισης εψαξα και το manual και βρηκα μια ρυθμιση που θελω να μαθω πως πρεπει να το εχω αν χρησιμοποιηω μονο το virtual dj και σε ποια ρυθμιση οταν χρησιμοποιηω καποιο αλλο;

το κειμενο απο το manual ειναι αυτο:
Forcefully using the unit as the general MIDI controller
The unit automatically changes operation as follows depending on whether Serato DJ Pro is running.
! When Serato DJ Pro is running, this unit can be operated as acontroller according to the Serato DJ Pro functions.
! When Serato DJ Pro is not running, the unit can be operated as ageneral MIDI controller.
Even though Serato DJ Pro is running, you can forcefully operate the unit as a general MIDI controller.
Press the [HOT CUE] or [ROLL] mode button on theright deck.
! [HOT CUE] mode button lit: Operation automatically changes depending on whether or not Serato DJ Pro is running.
! [ROLL] mode button lit: Regardless of whether or not Serato DJ Pro is running, the unit is forcefully operated as a general MIDI controller.



εγω τωρα το εχω βαλει στο general (roll) αν τυχον χρειαστει να παιξω με serato θα πρεπει να το γυρισω παλι;
 

Posté Sun 05 Jan 20 @ 11:41 am
επισης στη σελιδα με τα πιθανα προβληματα και τις λυσεις τους γραφει και αυτο:
Jog illumination does not rotate during playback or it rotates but is not synchronized with the Serato DJ Pro virtual deck. When the deck is switched, the [TEMPO] slider operation does not work.

In the utilities mode, is the unit set to be forcefully operated as a general MIDI controller?

In the utilities mode, set the mode with which the operation of the unit is automatically switched according to whether or not Serato DJ Pro is running.
 

Posté Sun 05 Jan 20 @ 11:50 am
Να γυρίσεις την κονσόλα σε Serato Mode.
Αν χρειαζόταν να την βάλεις σε General MIDI θα το λέγαμε.
Γενικά το General MIDI έχει λιγότερες λειτουργίες από το Serato Mode (και ο τρόπος λειτουργίας του λευκού jogring είναι ένας απο αυτούς)
 

Posté Sun 05 Jan 20 @ 1:28 pm
Ααα οκ θα το αλλάξω τώρα
Πέρα από καλώδιο και θέμα ρυθμίσεων για την ενέργεια στα usb πρέπει να δω κάτι άλλο;
 

Posté Sun 05 Jan 20 @ 2:46 pm
Τι πρόβλημα είχες με την sx3 και ποιας παρτίδας ήταν, τα τελευταία uptade του Virtual την απογείωσαν. Μεταφορά από το ποστ περί καλωδίων.
 

Posté Mon 27 Jan 20 @ 7:03 am
djkappas wrote :
τα τελευταία uptade του Virtual την απογείωσαν


Δηλαδη τι αλλαξε οσον αφορα την sx3?
 

Posté Mon 27 Jan 20 @ 7:06 am
Αν τη βάλεις με δυο pc θα δεις τη διαφορά αμέσως.Παλιά για να πάει από το ένα pc στο άλλο έπρεπε να το πας αργά να δεις ότι έχει αλλάξει,αν το έκανες γρήγορα δεν άλλαζε ενώ τώρα απλά μετακινείς το διακόπτη και μάλιστα στα γρήγορα και αλλάζει.
Εγώ το μόνο που βλέπω αυτή τη στιγμή είναι σε μικροδιακοπές ρεύματος που δεν επανέρχεται όπως η rx και sx που έχω.
 

Posté Mon 27 Jan 20 @ 7:15 am
το θεμα μαλλον τα θεματα που ειχα με την 3 δεν ειχαν να κανουν με το προγραμμα γιατι τα ιδια εκανε και με το σερατο που ειχε
δηλαδη διακοπες ηχου και αντι για ηχο ενας παρατεταμενο ενοχλητικο παρασιτο επισης ενω ηταν η κονσολα σε κατασταση αναμονης τα ηχεια εκαναν λες και εσκαγαν δεν μπορω να καταλαβω τι τους εστελνε και ξαναλαεω αυτα και με το σερατο αλλα και χωρις λαπτοπ
πεον δεν ειχε την εμπιστοσυνη μου και πηγε στον καδο ακλαυτη μερικα κουμπια κρατησα για χρηση σε αλλες κονσολες
παγωματα τριξιματα πως να το πω
 

Posté Mon 27 Jan 20 @ 8:18 am
θυμαμαι την τελευταια διακοπη περιπου 15 δευτερολρπτων την εκανε μολις ακριβως ειχε τελειωσει το μπλουζ της νυφης και δεν το καταλαβε κανεις 5 δευτερα νωριτερα θα ειχα παθει ζημια
την επομενη μερα ηταν στον καδο
 

Posté Mon 27 Jan 20 @ 8:24 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)