Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet TimeCode Vinyl

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

aledjoPRO InfinityMember since 2005
Meta apo toses peripeties me hercules 1, mk2, balitses ktl.... skeftika na asxolitho me timecode vinyl!
dokimasa merika vinylia kai m'arese to feeling, to scratch-scroutch ktl...
exo ti mk2 tote mporo aneta na syndeso 2 pick-up me 2 vinyl kai na kano ti douleia mou.
exo omos merikes apories sxetika me olo auto to thema ton timecode!

1) blepo pou grafoun oi VirtualDJides p.x. stis allages ton version, oti tora opou paei i belona tote se auto to simeio tou mp3 paei kai to vdj kai paizei apo kei kai pera. sosta?
diladi san na paizei kanoniko vinylio!
i aporia einai i eksis, an patiso loop tin ora pou tha gyrizei o diskos ti tha ginei?
yparxei dinatotita na gyrizei o diskos alla kanei tis leitourgies tou vdj?
an katalabete ego thelo to disko, mono kai mono gia feeling kai tipota allo!
thelo na diladi na to xeirizomai san ena megalo jog pou gyrizei!

eixa dei oti yparxei ena "pragmataki" (de ksero pos legete) pou mpenei epano sto pick-up kai akoumpaei epano sto vinylio kai gyrizei enas troxos, autos o troxos syndeetai se ena cd-player kai tote to pick-up ginetai jog tou cd-player! den yparxei tropos na ginei auto sto vdj? poli pio ligo tha kostize olo auto e?
pou na trexo tora gia pick-up, diskous kai ola auta? giati de bgazoun ena tetoio kai gia to vdj?
tespa. an kserete kanena allo tropo na mou peite gia petyxo auto pou thelo....

2) peste oti to perno apofasi kai pao gia pick-up. ti prepei na koitakso? ti belona? ti diafora exei me imanta kai xoris imanta?

an exei kaneis kanena palio timecode vinyl pou to exei kai de to xrisimopoiei (gia diaforous logous) kai de to thelei, parakalo tha to ithela gia na do pos einai na paizeis me vinyl.... na mou fygei i aporia re aderfe!
 

Posté Fri 06 Apr 07 @ 5:03 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
giati de mou leei kaneis?
 

Posté Tue 10 Apr 07 @ 2:59 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
1) to vinylio sinexizei na paizei asxetws ta loop...
2)kanonizoume an 8es na ta paixeis ;)
 

Posté Wed 11 Apr 07 @ 5:56 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
to pickup to psaxneis analoga ti xrisi pou 8a kaneis..protimas omws direct;)
 

Posté Wed 11 Apr 07 @ 5:57 pm
FILE ALEDJO PEZO 2 XRONIA ME TIMECODE KAI EINAI FANTASIKO!EINAI SAN KANONIKO VINYL APLA DEN KOUBALAS VALITSES KAI 500 DISKOUS KATHE FORA MAZI SOU.KAI STH LOOP GYRIZEI KANONIKA O DISKOS KIA OPOU VALEIS THN VELONA THA PEKSEI TO KOMMATI SAN ENTELOS KANONIKO BINYLIO.KAMMIA DIAFORA.AN PSAXNEIS GIA KALES KEFALES NA PAREIS ORTOFON CONCORDE.PROS THEOU OXI STANTON EINAI MAPA.GIA PIKAP H TECKNICS SL1200/1210MK2 'H TECKNICS SL12001210MK5 H NUMARK TTX!AN EXEIS FRAGA MPOREIS NA PAREIS KAI TO TECKNICS TO M5G.MPOROUME NA KANONISOUME AN THES NA TA DOKIMASIS
 

Posté Fri 25 May 07 @ 6:35 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ego tha ithela na parakaleso na grafoume me mikra kai oxi me kefalaia ...pleeeaseee
 

Posté Sat 26 May 07 @ 10:41 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
euxaristo paidia tis apantiseis!
otan to apofafiso sobara kai exo ta xrimata, tha to ksanasizitisoume....
 

Posté Sat 26 May 07 @ 11:10 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posté Sat 09 Jun 07 @ 10:32 am
ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ VDJ ΑΠΛΑ ΜΟΤΙ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΣΤΟ PC ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΚΑΠ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΒΙΝΥΛΙΟ
 

Posté Sat 09 Jun 07 @ 4:02 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai to ksero auto alla rotao an auta douleuoun sto vdj afou einai alli etairias (MIX VIBES).
diladi me auta mporo na doulepso to vdj?
 

Posté Sat 09 Jun 07 @ 8:20 pm
TO VIRTUAL DJ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΒΙΝΥΛΙΑ ΟΧΙ ΜΕ ΑΛΛΑ.ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟ ΚΩΔΙΚΑ ΤΑ ΑΛΛΑ SOFTWARE
 

Posté Mon 11 Jun 07 @ 6:46 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Penguin .. Pos aisthanesai pou eisai o monadikos sto VDJ Forum pou grafei me kefalaia?
Na ypotheso oti exei xalasei to Caps Lock tou pliktrologiou sou, i sou einai tromera dyskolo na akolouthiseis merikous atypous kanones autou tou forum?
 

Posté Tue 12 Jun 07 @ 4:03 pm
opos esy den mporis ta kefalaia ego mperdevomai na grafo me mikra alla an se enoxlei toso poly tha grafo me mikra
 

Posté Thu 21 Jun 07 @ 1:16 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)