Connexion rapide:  

Forum: Balkan Forum

Sujet Kupujem VDJ... što još trebam?

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Pozdrav iz HR...

Kupujem VDJ i želim znati što bi još trebao uz to, koliko cca para, i sl.
preporuke za zvučne kartice također primam (ASIO po mogučnosti)

hvala unaprijed!

b.
 

Posté Fri 20 Jul 07 @ 4:38 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Cao Berislave, pozdrav iz Srbije ;)
Virtual DJ Pro kosta 239 € plus porez ili PDV, ako je potreban ili se naplacuje za Hrvatsku. Kupovinu mozes videti ovde: Buy Virtual DJ
Mozes da koristis bilo koju zvucnu karticu koja ima 4 kanala (2x stereo), neke od njih su:
Sound Blaster Live/Audigy 5.1 ili 7.1 USB
Maya 44 USB
ESI U46DJ (kazu da se ne prodaje vise ali moze jos uvek da se nadje).

Mozes da koristis bilo koju spoljnu hardversku miksetu, imas preslusavanje kao i na obicnim cd plejerima. Po meni je ovo najkomotnije za rad, ja imam Hercules MK2 kontrolu koju sam extra izmapirao, na njoj koristim jogove za pitch bend, nobove za efekte itd. Ako planiras da uzmes Hercules onda prvo uzmi njega jer ces onda imati Home verziju a sa njom imas popust kada kupujes Pro licencu (popust je 24 €).
Sve kartice imaju svoje drajvere za ASIO upotrebu, ili mozes da koristis univerzalne koje mozes naci ovde: www.asio4all.com .

Ako te interesuje jos nesto slobodno pitaj, zato smo ovde!
Veliki pozdrav
 

Posté Sat 21 Jul 07 @ 1:11 am
surfingHome userMember since 2007
Dakle, da ne otvaram novi topik, imam samo jedno pitanje:

u cemu je bitnija razlika izmedju hecules konzole starije i ove novije mk2.
posedujem ovu matoru i generalno mislim da je igracka za malu decu, zvuk je katastrofalan, cak mi i dugmici slabo rade, pitch neprecizan, o EQ da ne govorim i latenciji.

Kakva je ta mk2 konzola?

pozdrav!

(obrisite onaj topik greskom sam ga otvorio)
 

Posté Mon 23 Jul 07 @ 7:57 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pozdrav
MK2 je poboljsana verzija prve konzole i po recima mnogih koji su imali MK1, MK2 je mnogo bolji i po zvuku kao i kontrola. Ja imam MK2 i zadovoljan sam njime, naravno ima i mnogo boljih kontrola da se nadju ali za cenu mislim da Hercules nema konkurenciju. Numark Total Control je samo kontrola bez zvucne kartice i ako bih menjao Hercules, uzeo bih samo njega.
Sto se tice MK1 koji imas, bas to sto si naveo su bile najvece zamerke ovde na forumu u to vreme pa je Hercules to sve ispravio u novijoj verziji.
Dakle preporucujem MK2 :)
Pozdrav (ne brini za topik, sredjeno ;) ).
 

Posté Tue 24 Jul 07 @ 12:12 am
surfingHome userMember since 2007
e hvala na tako brzom odgovoru, zvuk mi nije bitan jer posedujem vec gore pomenutu maya 44.
pogledacu malo taj numark, u principu meni treba nesto sto bi mi bio kontorler za dekove jer i mixer imam, sada cu videti sta jos ima, poz
 

Posté Tue 24 Jul 07 @ 1:18 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Zato smo tu ;)
Maya 44 ti je extra, nemas potrebe nista da menjas a predlazem Total Control jer je bolji kontroler od Hercules-a.
http://www.numark.com/totalcontrol
I ja razmisljam da ga uzmem.... :)
Pozdrav
 

Posté Tue 24 Jul 07 @ 11:08 am
surfingHome userMember since 2007
 

Posté Tue 24 Jul 07 @ 9:27 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Extra surf, nisam ni gledao da li ga ima kod nas :))
Odakle si? Ja sam iz Svilajnca, oko 100Km ka Nisu. Mozda i uzmem Total Control, da ga probam pa posle da prodam Hercules-a, mada sam ja sa njim zadovoljan.
 

Posté Wed 25 Jul 07 @ 10:58 am
surfingHome userMember since 2007
iz beograda sam. znam znam, cuo sam za svilajnac naravno
 

Posté Wed 25 Jul 07 @ 4:54 pm
surfingHome userMember since 2007
 

Posté Wed 25 Jul 07 @ 5:16 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Jeste, Vestax je definitivno najbolji od svih jer ima i jogove osetljive na dodir kao i XP 10 sto ostali nemaju. Ali posto ja ne skrecujem, dovoljan mi je i Hercules. Ali uvek koristim eksterni hardverski mikser, ne miksujem na samom Hercules-u, njega sam izmapirao za Pitch bend, EQ sam postavio da budu slideri za efekte (kao sto su flanger, delay) i mogu ti reci da je ekstra tako. Isto to moze da se uradi i sa Numark-om, pa se sad razmisljam dal da uzmem... slatke muke :)
Pozdravi Beograd i hvala za ove linkove, ekstra su ;)
 

Posté Wed 25 Jul 07 @ 8:13 pm
 

Posté Sun 16 Nov 08 @ 10:00 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Ne prolazi jer opis te zvucne kartice nije tacan, nema 5.1 zvuk, pogledaj opis na sajtu Creative-a.
 

Posté Sun 16 Nov 08 @ 2:24 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)