Connexion rapide:  

Forum: Balkan Forum

Sujet Behringer BCD 3000 ?!? - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

Pozdrav iz Zagreba!

Zanima me da li je Behringer BCD 3000 kompatibilan sa dj mixstationom 3? Googlao sam sad po netu, tražio po forumu al nigdje nema konkretnog odgovora.
Ako radi, kako radi i podržava li scratch?

Prvo sam razmišljao o nabavi Hercules MK 2, al bi trebao čekat 3-4 tjedna, a to mi nikako ne paše pa ako mi netko može molim vas odgovoriti na to pitanje. Čim prije tim bolje jel bi to svakako trebao saznati najkasnije do nedjelje.

Unaprijed hvala!
 

Posté Fri 10 Aug 07 @ 5:40 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pozdrav
BCD 3000 je prilicno nova konzola i znam da postoji maper za njega ali moras da imas Pro verziju, sa Mixstation-om neces moci da ga skines. Ceka se podrska za njega u Virtual DJ-u, mada korisnici koji su imali BCD 2000 kazu da 3000 nije nista bolji, malo je kvalitetniji kao kontroler ali problemi sa zvucnom karticom su ostali, na zalost. Losi drajveri, ne radi pod Vistom... lose :(
Savetujem nabavku Hercules MK2 konzole koju imam ja ili Numark Total Control koji je jos bolji. Uz MK2 imaces popust za Virtual DJ Pro a uz Total Control imaces popust prilikom kupovine Numark Cue software-a. Oba programa su ista. Total Control sigurno mozes naci u Hrvatskoj posto ga vec ima u Beogradu.
Pozdrav
 

Posté Fri 10 Aug 07 @ 9:25 pm
Puno hvala na odgovoru i savjetima, od velike su mi koristi obzirom da sam jako slabo informiran! Ako je tako onda cu se rade sacekat malo.

par pitanja u vezi MK2 i total controla.
Uglavnom mixam rap, i puno koristim cue-ove (cim ih vise mogu stavit, tim bolje), kolko sam shvatio MK2 dopusta 3 cue-a ako se stave gore na one 1,2,3 gumbe umjesto efekata + 1 na glavnom.(?) Kak je to izvedeno na total controlu, koliko ih najvise mogu stavit?

Cjenovno oba su kontrolera slicna tak da duboko dvojim izmedu njih. Dal se moze na nekom od njih koristit jog-ove za scratcheve, i na kojem su bolje izvedeni?
 

Posté Sat 11 Aug 07 @ 12:20 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Da, imas 3 Cue pozicije na MK2 ali mozes da mapiras i vise ako ti treba uz pomoc mapera, naravno, opet ti treba VDJ Pro verzija da bi ga skinuo ;)
Sto se tice TC-a, evo velike slike pa ga mozes prostudirati malo bolje:

Koliko vidim, on nema sekciju za Cue pozicije ali mozes da mapiras na primer Sample sekciju da ti bude knob za selektovanje odredjene Cue pozicije a sa tasterima ispod da ih aktviras. Sa maperom mozes sta pozelis jer su ovo MIDI kontrole i funkcije mogu da se menjaju.
Sto se tice cene, MK2 je malo jeftiniji ali ima ugradjenu zvucnu karticu dok Numark nema, to jes, radi samo kao kontrola, znaci trebace ti i zvucna kartica sa njim pa je skuplje resenje. Posto ja pustam uglavnom House, ne skrecujem uopste ali sam video par videa kako ljudi to rade sa MK2 i nije lose. Numark ima bolje jogove, nisam probao ali ljudi ovde na forumu vec imaju i svi kazu da je bolji od MK2.
Ako bih ja sada uzimao, uzeo bih Numark Total Control i Numark DJIo zvucnu karticu ;)
Pozdrav
 

Posté Sat 11 Aug 07 @ 5:54 am
Ja imam Numark TC i DJ/io karticu. Kad otvoris Numark Cue software imas sekciju sa 3 cue hot buttons. Isto kao i MK2...
 

Posté Tue 21 Aug 07 @ 4:54 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Cao DJDayside, odakle si?
Kazi mi koji tasteri se koriste za Cue pozicije? Posto planiram i ja da uzmem Total Control. Jesi li probao MK2, koliko je Total Control bolji?
Pozdrav
 

Posté Tue 21 Aug 07 @ 10:23 am
Iz BGD-a ali sam vec 8 godina u U.S. Jedan od najboljih drugova mi je iz Svilajnca - Nenad Djordjevic, cale mu je Boban Zubar...mozda ga znas.
Na Numark TC konzoli imas samo jedan cue button, odmah pored pause and play button. U Numark Cue software-u mozes da oznacis 3 cue pozicije ali moras preko laptopa da ih koristis. Sto se tice MK2 nisam ga probao ali ti mogu reci da sa TC nikad nisam imao problema. Jedino ponekad se file zamrzne na par sekundi ali krene cim malo pomeris jog wheel - mozda je to samo Mac verzija, cuo sam da ima malo vise bagova neko PC verzija. Koristim ga bar 2 puta nedeljno u baru/clubu u kojem sam resident. Radi sjajno sa DJ/io...
 

Posté Tue 21 Aug 07 @ 6:46 pm
Ej pozdrav...imam jedno pitanje u vezi ovog numarka totala controlera...Da li je moguce ikako podesiti EQ za mikrofon preko ovog DJ i/O zvucne kartice?
 

Posté Tue 21 Oct 08 @ 5:35 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Mislim da ne moze da se podesi EQ za mikrofon.
 

Posté Wed 22 Oct 08 @ 4:23 am
ja cu ti samo rec da NE KUPUJES MK2 Controler radio sam na njemu na moru stvarno ni za sta ne sluzi sve je pre malo sve je mini..neojbilo sta drugo ja preporucujem X-PONENT ja sam ga uzeo i evo stvarno nemam nikakih problema--ZNAM ALF CE SE LJUTIT STO CU OVO NAPISAT ALI X PONENT RADI I SA KREKIRANOM 5.2 VERZIJOM--
 

Posté Thu 20 Nov 08 @ 8:08 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Ma ne ljutim se ja, ako tebi tako odgovara, radi tako ;)
 

Posté Thu 20 Nov 08 @ 10:54 am
ODGOVARA I RADIM dobio sam samo original softwear od x ponenta i dobro je mogu sve da skidam bez problema ali vdj je meni zakon..nego tjeo sam pitat koji su bagovi u verziji 50 rev.2 koji se bagovi pojavljuju i dali su ti isti bagovi popravljeni u 5.2 verziji
 

Posté Tue 25 Nov 08 @ 5:30 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Tu informaciju mozes da dobijes kada kupis program ;)
 

Posté Wed 26 Nov 08 @ 10:10 am
haha ne treba procito sam rewiew od virtual dj rev 2 i virtual dj 5.2..a i kako ocekujes da ja to kupim kad neznam razliku pa valjda se moram malo informirat da znam sta kupujem..hehe..ma ja cu kupit VIRTUA DJ kad si nabavim Time Coded Vinile i zvucnu i gramofone onda cemo igrat po pravilima dotle..TORENTAJ brale hehe.
 

Posté Thu 27 Nov 08 @ 8:57 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pa normalno je da su ispravljeni bagovi, Tim stalno radi na unapredjivanju verzija. Ako imas konkretan problem, kazi pa da ih pitamo ;)
 

Posté Thu 27 Nov 08 @ 10:16 am
ma nema konretan problem sve radi kak treba..ma samo da mi je pare skupit za kodirane vinile i onda uzmem VDJ org..i pici
 

Posté Tue 02 Dec 08 @ 6:33 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pa polako, skupices, a sto ne bi uzeo neku kontrolu? Jer za Timecode moras da uzmes i gramofone, jedino ako ih vec imas?
 

Posté Tue 02 Dec 08 @ 7:00 am
ma znam da mi trebaju gramofoni ali kupit cu i to..jer ovo je skupa operma i nebi tjeo da se zezam sa krekiranim verijama ovako cu kupit orginal a controler ja imam IMAM X-PONENTA
 

Posté Wed 03 Dec 08 @ 1:37 pm
e da ALF kako to da je sad najedno skinovi postali samo za PRO ili Home Korisnike prije su ih svi mogli skidat bar do tamo 3.0 verzije...i ove pozakljucavane diskusije pobrisi samo ruzno izgledaju
 

Posté Wed 03 Dec 08 @ 2:03 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Diskusije se nikada ne brisu, mozda se podignu na visi nivo ;) Ne brini se, same ce da odu u zaborav.
Sto se tice skinova, samo su neki ranije bili za korisnike bez licence, sada vise nema.
 

Posté Wed 03 Dec 08 @ 3:43 pm
83%