Connexion rapide:  

Forum: Balkan Forum

Sujet Virtual DJ i kasnjenje beata

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

DorryHome userMember since 2006
Zdravo Alf,

Ne znam ako si primetio na nekim pesmama beat je off-beat, tacnije prvi minut pesme nije na beatu 4/4 i ne pocinje sa prvim beatom vec malo iza ili malo ispred, ali tokom pesme to se samo od sebe ispravlja i oko drugog minuta dolazi do pravih 4/4. Jedan odlican primer je The World Is Mine (FMIF Remix) ili svezi remix Seven Nation Army (Chriss Ortega and Thomas Gold Remix). Ne znam da li je to od lose kompresije ili CD ripa ali svakako smeta u miksu.

I jedno pitanje za tebe: Zar stvarno mislis da je DJ pravi DJ ako mu je svo vreme ispisan BPM i radi sa softverom koji ima beatmatch? Mislim, u cemu je zadovoljstvo? Napraviti miks bez greske?

Ja realno koristim VDJ kao pomagalo da bih napisao BPM kod pesama dok miskam na sugavim duplim cd plejerima, a kad radim na CDJkama/plocama radim po sluhu i mnogo mi je vece zadovoljstvo, pa iako pogresim vrlo brzo se ispravim tako da se to ni ne oseca u masi.

Na VDJu nikada nisam radio uzivo iako mi se x puta pruzala prilika, CDJ200 su nesto neverovatno, a kamoli 1000MK3...

Pozdrav,
Dorian

 

Posté Thu 24 Jan 08 @ 8:11 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pozdrav
Te razlike u bitazi su definitivno do loseg rip-a, razlikuje se bitaza na raznim delovima tracke, probaj da nadjes bolji rip.

Jedno pitanje za tebe: Zar ti mislis da DJ koji koristi kompjuter nije pravi DJ? Mnoge svetske zvezde koriste racunare vec odavno, a VDJ koriste Dennis Ferrer, Benny Benassi itd. DJ se ne meri po tome kako miksuje vec STA miksuje (to ce ti reci svaki gazda, posetilac). Dalja rasprava nije realna jer svako koristi ono sto mu odgovara. Ako tebi odgovara da se mucis sa CD playerima to i radi, meni nikako to ne odgovara jer radim vise stvari odjednom kao sto su svetla, mikrofon itd.
Moj savet ti je da nabavis neku kontrolu za VDJ (i licencu naravno) pa ces videti koliko je to bolje od CD-a.
Pozdrav
 

Posté Fri 25 Jan 08 @ 6:24 am
DorryHome userMember since 2006
Nerviraju me jako ovi losi ripovi, uglavnom nabavljam 320K, ali ponekad uleti neki fejk :/

DJ koji koristi MAC i Ableton i/ili FinalScratch za ploce je profi DJ, jer u Abeltonu baca i slaze semplove dok FinalScratch mu koristi kao pomagalo da ne vuce masu ploca, vec sve da strpa u laptop. Benassi je izumreo deda, kada je imao poslednji nastup kod Pete Tonga na radiju? Pre x godina...
Meni nikad nije bila muka da radim na pioneerima, naprotiv, dva puta mi ja lakse miksam i da radim vise stvari istovremeno, sto ujedno demonstrira umece DJa u miksu.
Situacija na house sceni je s***e jer pre su DJevi edukovali clubbere, sada se clubberi edukuju DJeve. Pogledaj snimak na youtubeu kada masa skandira Prydzu da im pusti Call On Me sto on naravno odbija - e to se zove DJ koji fura svoj Pryda fazon i niko mu ne diriguje. To je nesto sto se zove underground i sto se ceni izmedju profi djevima i clubberima... Budi svoj i ne j**i nikoga.

A dobro necu vise da ti pricam o tome, jer nadam se da znas kako stoje stvari. Nije valjda da pustas i domacu muziku?! Ako to radis onda nema smisla dalje da te smaram ;)

Sve najbolje,
Dorian

P.S. Za te pare kolko kosta VDJ mogao bih da kupim Pioneer HDJ-1000 ili Stanton DJ Pro 3000 :)

MOD BY DJ ALF: Molim te da obratis paznju na reci koje pises ;)
 

Posté Sat 26 Jan 08 @ 8:54 am
DejambaHome userMember since 2007
Verzija koju imas pretpostavljam da nije original edit vec je isecena iz mixa (verzija bez intra i outra) 6:14 min, original verzija je 7:15 min i ona je constant BPM od prve pa do poslednje sekunde... Znaci u toj verziji fali ti 64 beata intro i 64 beata outro!
U original verziji nema potrebe za editovanjem grida ili BPM jer je VDJ algoritam skenira korektno.

 

Posté Sat 26 Jan 08 @ 10:18 am
DorryHome userMember since 2006
U pravu si, set rip je... Da li bi mogao da mi posaljes na mail full verziju da se ne bahcem da je trazim? Bio bih ti zahvalan ;)

Sto znaci da i TWIM remix je isto tako set rip... Ako mozes i to srce si, jer ne mogu nikako da nadjem taj ceo release... =)

****[at] ****com

Hvala unapred

MOD BY DJ ALF: Drugo upozorenje, sa sledecim letis sa foruma ;)
Demo korisnici nemaju pravo postovanja e-mail adrese na forumu.
Hvala
 

Posté Sat 26 Jan 08 @ 7:29 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)