Connexion rapide:  

Forum: Balkan Forum

Sujet Virtual Dj problem sa dve zvucne kartice

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

salledjHome userMember since 2008
Pozdrav svima, novi sam ovde na forumu, drago mi je da postoji i ovaj deo na srpskom!
Muci me jedan problem sa VDJ pa bi bilo lepo ako neko moze da pomogne. Koristim VDJ vec par godina i radi super,nijednom mi nije stao
usred zurke... Medjutim u zadnje vreme od kada sam na output namestio external mixer i 2 sound card da bih mogao da prelaze radim na mixeti
javlja se mali problem! Kada zvuk ide preko druge zvucne dogodi se pucketanje koje traje mozda 30 sekundi i posle toga sve bude normalno!
To mi se dogodi mozda 2-3 puta u toku cele veceri a ponekad se ne desi uopste! Isprobao sam sa vise zvucnih jer sam prvo mislio da je problem
hardverski, ali se opet dogodi isto bez obzira koja zvucna je u pitanju! Takodje reinstalacija sistema nije pomogla, a i probao sam sve verzije VDJ od
4.0 pa do 5 rev.6 i desava se isto!
Ako neko zna moguce resenje problema (bilo da je neka izmena u regeditu ili podesavanje u VDJ) neka napise! Bio bih mu veoma zahvalan!
Konfiguracija na kojoj radim je Intel Pentium 2.3Mhz 1gb DDR2 80GB HDD
 

Posté Tue 10 Jun 08 @ 3:22 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Dobro dosao!
Neverovatno kako si uspeo godinama da radis sa "demo" verzijom koja radi samo 20 dana? Hm. ;)
Elem, problem koji imas je vezan za latenciju, zvucnu kartu koja pucketa si naterao da radi malo vise nego sto moze da izdrzi. Mozes da probas da ukljucis samo Safemode u opcijama ili da povecas latenciju (Performance slider skroz levo).
Ako ti se svidja program, predlazem da ga kupis.
Pozdrav
 

Posté Wed 11 Jun 08 @ 7:11 am
salledjHome userMember since 2008
Naravno da mi se svidja program, mozda ga i kupim ako budem imao mogucnosti...
Safemode mi je bio ukljucen uvek (izgleda da je tako po default), prema tome probacu sa povecanjem latencije pa javljam da li je pomoglo!
U svakom slucaju hvala puno!
Pozz
 

Posté Wed 11 Jun 08 @ 11:12 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Kada je Safemode ukljucen donji slider ne deluje jer tada VDJ automatski podesava latenciju. Probaj kombinacije, Safemode> Overclock i latenciju.
 

Posté Thu 12 Jun 08 @ 11:49 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)