Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet νεος χρηστης .απορια.....

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Καλησπερα απο ενα καινουργιο μελος και αρχαριο στο προγραμμα....
Εχω μια ερωτηση (αρχαριου).... Εχω φορτωσει στο 1οdeck ενα τραγουδι και παιζει..στο 2ο deck φορτωσα ενα τραγουδι και το εχω ετοιμο για αναπαραγωγη οταν τελειωσει το πρωτο.
Πως γινεται να πατησω play στο 2ο deck...να αρχισει να παιζει..και να σταματησει αυτοματα το τραγουδι στο 1ο deck?? δηλαδη να μην χρειαστει να πατησω pause στο 1deck..? Με το που θα θελω να ακουστει το τραγουδι στο 2ο deck, να σταματησει αυτοματα το τραγουδι του 1ου deck??
 

Posté Sat 31 Aug 13 @ 3:57 am
Διαβαζοντας αυτα που εγραψα ...μαλλον θα μπερδεψω τους αγαπητους χρηστες...οποτε δινω ενα μικρο παραδειγμα του προβληματισμου μου.....
Παιζοντας ενα τραγουδι Α στο deck 1 ,θελω να βαλω να παιξει ενα τραγουδι Β στο deck 2....πως θα γινει να αρχισει το τραγουδι Β εκει που το θελω και να σταματησει αυτοματα το τραγουδι Α χωρις να του πατησω pause....Ελπιζω να βοηθαω περισσοτερο ετσι.....
 

Posté Sat 31 Aug 13 @ 4:17 am
Δεν θα πατήσεις pause..Θα κατεβάσεις χειροκίνητα τον ήχο από το deck1, και θα ανεβάσεις τον ήχο από το deck2.. Μία άλλη περίπτωση, είναι το autoplay, που μέσα από τα settings επιλέγεις εσύ που θες να γίνονται fade in-fade out τα τραγούδια, αλλά δεν σε βολεύει, γιατί θα ισχύει για όλα τα τραγούδια..
 

Posté Sat 31 Aug 13 @ 7:12 am
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου....η βοηθεια σου ηταν πολυ χρησιμη...σε ευχαριστω...
 

Posté Sat 31 Aug 13 @ 7:19 am
Automix Ειναι η μαγικη λεξη που ψαχνεις.
Φορτωνεις οσα τραγουδια θες , και με οποια σειρα θες , και απλα πατας automix.
Aυτο αρχιζει και τα παιζει ολα μονο του , στο ενα πλατο η deck οπως το λες , και με τις ρυθμισεις , μιξαρισματος που εχεις θεσει εσυ.
Σε μπερδεψα?
Ψαξε κανε ενα search στο φορουμ παιξε με το προγραμμα , μονος σου θα ανακαλυψεις πολλα ,
αλλα και μεχρι να γινεις pro user ισως καπως...περιορισμενα καποιες ρυθμισεις.

Και παλι εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις.
 

Posté Mon 02 Sep 13 @ 12:09 pm
cameldjPRO InfinityMember since 2012
Γεια σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε ενα μαγαζι "club" εχω αγορασει προσφατα (1-5 μερες) ενα iMac 21,5.Ακομα εχω το γνησιο
Cue Dj SOFTWARE by NUMARK Powered By VIRTUAL DJ στην εκδοση 6.0.3 πλεον το εχω κανει update στην νεοτερη εκδοση.Ομως συνεχιζει να μου παρουσιαζει προβλημα συχρονισμου ηχου και εικονας!Το προβλημα που παρουσιαζει ειναι οτι το τραγουδι παιζει κανονικα αλλα το βιντεο βρισκεται καποια δευτερολεπτα μπροστα ή πισω!Θα ηθελα την βοηθεια σας σε αυτο το θεμα διοτι καποιοι τεχνικοι με καθοδηγισαν να βαλω
Windows 7 και να φυγω τελειως απο το λειτουργικο της apple λογω συμαβατοτητος του προγραμματος με τα mac.Eφοσον το VIRTUAL DJ λεει οτι ειναι συμβατο και με Mac θα επρεπε να μου παρουσιασει προβλημα;
 

Posté Wed 04 Sep 13 @ 5:12 am
Θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις την ίδια ερώτηση σε διαφορετικά νήματα. Μας μπερδεύει όλους και δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε συγκεντρωμένα σε ένα νήμα.
Τώρα από την στιγμή που ρώτησες περίμενε κάποιος να σου απαντήσει στο άλλο νήμα (και όχι εδώ) αλλά την επόμενη φορά για τέτοια θέματα τεχνικής βοήθειας καλό θα ήταν να ανοίγεις ένα καινούργιο νήμα.

Ευχαριστώ, και καλώς ήρθες στο VirtualDJ
 

Posté Wed 04 Sep 13 @ 6:06 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)