Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Μια βοήθεια παρακαλώ

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Τώρα τελευταία μου έκανε κάτι κολιματα το λάπτοπ και το πήγα στο πλαίσιο μιας και είναι στην εγγύηση ακόμα και μου κάνανε φορματ.........τους είπα την δουλειά που κάνω και μου πρότειναν να βάλω έναν ssd 128 gb και των hhd που έχει να τον μετατρεψω σε εξωτερικό με USB 3 .....το πρόβλημα μου είναι ότι αυτό με παραθέτει να κουβαλαω έναν εξωτερικό μαζί ενώ πριν όλη την μουσική μου την είχα μέσα στο λάπτοπ γύρο στα 400 gb.........τέλος παντόν θέλω την γνώμη σας το τι είναι καλύτερο και αν πάμε σε εξωτερικό αν πρέπει να είναι με δικό του τροφοδοτικο και αν θα έχει μόνο USB 3 h και 2 .....

Ευχαριστώ και περιμένω την γνωμη σας γιατί τους έχω παγοση στο πλαίσιο για να αποφασίσω το τι θα κάνω...
 

Posté Tue 17 Sep 13 @ 4:32 am
Θα ακούσεις πολλές διαφορετικές γνώμες.
Άλλοι είναι υπέρ των εξωτερικών δίσκων, άλλοι κατά.
Άλλοι ορκίζονται στους δίσκους με δική τους τροφοδοσία, και άλλοι χρησιμοποιούν χωρίς κανένα πρόβλημα δίσκους 3.5' με ρεύμα από την USB.

Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ προσωπικά είναι να αποφύγεις όσο είναι δυνατόν το USB 3.0 Δυστυχώς είναι απρόβλεπτο (στο πως θα σου δουλέψει) και δεν έχει την "σταθερότητα" της USB 2.0 σύνδεσης. Για ένα σκληρό δίσκο το κακό δεν είναι μεγάλο, αλλά εγώ αποφεύγω ακόμα συσκευές USB 3.0


Υ.Γ.:
Προσωπικά χρησιμοποιώ εξωτερικό σκληρό δίσκο 3.5' με ρεύμα από την θύρα USB από το 2009 χωρίς κανένα πρόβλημα. Επειδή όμως η πρωινή δουλειά μου μου το επιτρέπει, είχα δοκιμάσει αρκετούς σκληρούς δίσκους πριν καταλήξω σε αυτούς που αγόρασα για χρήση dj-ing (έχω αλλάξει 3 δίσκους από τότε, σχεδόν ένα κάθε 1.5 χρόνο)
 

Posté Tue 17 Sep 13 @ 4:50 am
PhantomDeejay wrote :
Θα ακούσεις πολλές διαφορετικές γνώμες.
Άλλοι είναι υπέρ των εξωτερικών δίσκων, άλλοι κατά.
Άλλοι ορκίζονται στους δίσκους με δική τους τροφοδοσία, και άλλοι χρησιμοποιούν χωρίς κανένα πρόβλημα δίσκους 3.5' με ρεύμα από την USB.

Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ προσωπικά είναι να αποφύγεις όσο είναι δυνατόν το USB 3.0 Δυστυχώς είναι απρόβλεπτο (στο πως θα σου δουλέψει) και δεν έχει την "σταθερότητα" της USB 2.0 σύνδεσης. Για ένα σκληρό δίσκο το κακό δεν είναι μεγάλο, αλλά εγώ αποφεύγω ακόμα συσκευές USB 3.0


Υ.Γ.:
Προσωπικά χρησιμοποιώ εξωτερικό σκληρό δίσκο 3.5' με ρεύμα από την θύρα USB από το 2009 χωρίς κανένα πρόβλημα. Επειδή όμως η πρωινή δουλειά μου μου το επιτρέπει, είχα δοκιμάσει αρκετούς σκληρούς δίσκους πριν καταλήξω σε αυτούς που αγόρασα για χρήση dj-ing (έχω αλλάξει 3 δίσκους από τότε, σχεδόν ένα κάθε 1.5 χρόνο)


Δηλαδή μου προτείνεις να βάλω πάνω τον ssd 128 για να τρέχει τα προγράμματα μου και να χρησιμοποιησο εξωτερικο σκληρο για την μουσική μου αλλά με USB 2...... Το θέμα τροφοδοτικου είναι καθαρά στην επιλογή μου.
 

Posté Tue 17 Sep 13 @ 5:23 am
Κάπως έτσι, ναι...
Αλλά αυτό είναι απλά μια προσωπική άποψη!
 

Posté Tue 17 Sep 13 @ 5:31 am
Σε ευχαριστώ παρά πολλή αυτό θα κάνω ...
 

Posté Tue 17 Sep 13 @ 5:35 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)