Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet skin&channel

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

καλησπέρα σε ολους σημερα ανοιξα το πρόγραμμα και παρατηρησα ενώ ανεβαζα το αριστερο καναλι της κονσολας μου(pioneer xdj-r1)στο skin επανω υπηρξε ένα μικρο παιξιματακι(τρεμουλο)του συγκεκριμενου καναλιου στο δεξι καναλι κανενα θεμα,βεβαια το παρακολουθουσα για αρκετη ωρα και δεν το ξαναεκανε(δεν το εχει κανει ποτε στο παρελθον) μπορειτε να μου πειτε γιατι εγινε αυτό και τι θα πρεπει να τσεκαρω ο ηχος εβγαινε κανονικα χωρις καμια αυξομειωση παρολο που εκανε αυτό...
σας ευχαριστω!!!!!!
 

Posté Sun 15 Feb 15 @ 12:46 pm
Κάποιο σκουπιδάκι στο fader του καναλιού ήταν. Εμένα μου το είχε κάνει η SX και η MC6000. Στην SX διορθώθηκε μόνο του, στην MC6000 χρειάστηκε να ρίξω ΕΛΑΧΙΣΤΟ σπρέι καθαρισμού επαφών (contact cleaner)
 

Posté Sun 15 Feb 15 @ 3:58 pm
σε ευχαριστω phantom σημερα το παρακολουθησα παλι και δεν το εκανε προφανως αυτό που ανεφερες καποιο σκουπιδακι,θα ηθελα να σε ρωτησω το εξης θα πρεπει μηπως μετα από καποιο χρονικο διαστημα να ριχνω λιγο σπρευ στα ποτασιομετρα της κονσολας ελαχιστο ώστε να μενουν καθαρα,σε ευχαριστω και παλι!!!!!!!!!!
 

Posté Mon 16 Feb 15 @ 5:28 am
OXI!!!

Χρυσός κανόνας: Δεν ρίχνουμε ΠΟΤΕ σπρεί σε ποτενσιόμετρο που δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα. Πολύ περισσότερο στα καινούργια "ψηφιακά" ποτενσιόμετρα που άλλα είναι μαγνητικά, άλλα είναι οπτικά, κτλ...
Γενικά αποφεύγουμε το σπρέι και αν ποτέ χρειαστεί να ρίξουμε, ρίχνουμε ΕΛΑΧΙΣΤΗ ποσότητα. Επίσης αν είναι δυνατόν δοκιμάζουμε πρώτα με σπρέι πεπιεσμένου αέρα πριν καταφύγουμε σε contact cleaner. Τέλος δεν χρησιμοποιούμε ποτέ contact cleaner με λάδι...
 

Posté Mon 16 Feb 15 @ 11:28 am
σπρει πεπιεσμενου αερα ειλικρινα δεν το γνωριζα αυτό phantom ηξερα όλα τα αλλα σπρει,ωραια οποτε αγοραζω ένα τετοιο σπρει αχρειαστο να είναι αλλα σιγουρα καλυτερο από τα υπολοιπα,σε ευχαριστω!!!!!
 

Posté Tue 17 Feb 15 @ 1:50 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)