Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Dublicate tracks in VirtualFolders after update!

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

djnet71PRO InfinityMember since 2007
Παίδες καλησπέρα.Έτρεξα το VDJ8(επίσημα αγορασμένο)και με ενημέρωσε πως υπάρχει update.Επέλεξα να το κάνει και όταν άνοιξε...πήγα στους virtual folders και μου έδειχνε διπλά tracks...απο τον ίδιο ακριβώς δίσκο/path...ενεργά και τα 2 γιατί το φόρτωσα και παίζανε κανονικά!!!Το περίεργο είναι πως δεν μου το έκανε σε όλους τους virtual folders....2-3 έμειναν ανέπαφοι...μονά tracks!
Έκανα ένα clean database αρχικά μπας και επανέλθει αλλά τίποτα!!Πανικόβλητος άρχισα να κάνω remove from this virtual folder τα διπλά tracks....έφτιαξα 2 αλλά είπα να ρωτ'ησω μήπως κάνω ανεπανόρθωτη ζημιά και άντε φτιάχνε μετά πάλι virtual folders!!!
καμιά βοήθεια/συμβουλή???
 

Posté Mon 18 May 15 @ 12:31 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dld to provlima parousiastike me to teleutaio update ?
Prin to update, itan ola mia xara ? eixes dld ksanadei ta Virtual Folders kanonika, me tous diskous koumpwmenous opws prepei ?

O Tag Editor deixnei to idio akrivws path kai gia ta 2 arxeia (pou fainont ai dipla) ?

PS. Min proxwriseis se "episkeui" i allages, mpas kai vroume ti akrivws egine.
 

Posté Mon 18 May 15 @ 2:14 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
μέχρι και πριν λίγες μέρες ήταν όλα οκ.τώρα είναι ακριβώς τα ίδια path...διπλά τραγούδια ενεργά και τα 2!!!
κάτι ανακάλυψα που ίσως βοηθήσει!όλα αυτά που έγραψα πριν παρουσιάστηκαν στο pc με τον κύριο εξωτερικό δίσκο μουσικής μου.
Το Σάββατο κούμπωσα στο laptop timecode vinyls τα οποία αγόρασα μέσα απο εδώ ,τα έκανα calibration και έπαιξαν άψογα!κατέβασα ένα tool για να δημιουργήσω 2 διαφορετικά προφίλ (ένα με timecode και ένα απλό)για να μην χρειάζεται κάθε φορά να κάνω calibration όταν θα χρησιμοποιώ τα πικαπ με τα timecode vinyls!
Χθες πρόσθεσα τραγούδια σε κάποιους virtual folders...το οποία όλα όσα πρόσθεσε τα έβγαζε μια φορά ενώ όλα τα παλιότερα ήταν διπλά!επίσης για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν είναι όλοι οι virtual folders με διπλά τραγούδια,κάποιοι έχουν μείνει ως είχαν.
any ideas?
 

Posté Mon 18 May 15 @ 2:30 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Logika to Tool pou epilegeis profil, den tha eprepe na peirazei kati stin database, alla kalou kakou, poio einai auto ? (link)

Mono o ekswterikos diskos exei ti mousiki sou ? Dld to PC kai to laptop , den exoun parmoia/idia kommatia me ton ekswteriko ?

Ta idia kommatia sta deixnei dipla kai to PC kai to Laptop ?
 

Posté Mon 18 May 15 @ 5:32 pm
Να κάνω κι εγώ μια "άσχετη" ερώτηση;
Μήπως παρ ελπίδα αποσύνδεσες τον εξωτερικό δίσκο με το πρόγραμμα ανοιχτό ;
 

Posté Mon 18 May 15 @ 6:07 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Καλημέρα...αυτό εδώ κατέβασα και έτρεξα... http://www.virtualdj.com/forums/197533/addons/VDJ_8_Profiles_By_Djsadim.html?page=1
μουσική έχω μόνο στον εξωτερικό και απλά τον μεταφέρω απο pc σε laptop.
Χθες το βράδυ έκατσα και έκανα remove from this virtual folder όλα τα διπλά Tracks!δοκίμασα σήμερα το πρωί τον εξωτερικό και στο pc και στο laptop και είναι όλα εντάξει τώρα,μονά tracks στους virtual folders και παίζουν κανονικά.
Όσο για τον εξωτερικό δίσκο κάθε φορά τον βγάζω με κλειστό το virtual dj.
Ελπίζω να παραμείνουν ως έχουν τώρα αλλά αν σκεφθείτε κάτι για το τι μπορεί να φταίει ρίξτε μια ιδέα για να ξέρω στο μέλλον.
όσον αφορά τον folder back up με ένα αρχείο xml μέσα απο 5-4 Broken database να το διαγράψω?το έχω βγάλει ήδη απο τον φάκελο virtual dj

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Posté Tue 19 May 15 @ 12:30 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
 

Posté Tue 19 May 15 @ 8:00 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Exeis akoma Virtual Folders me dipla arxeia ?

an nai, steile mou zipparismena ta parakatw sto babis@virtualdj.com (i anevase ta se kapoion server an einai poly megala kai steile moy to link)
Sto email, mono dwse mou ena paradeigma px. Virtual folder tade, to arxeio tade einai diplo.

- Ton /VirtualDJ fakelo pou tha vreis sto Root tou ekswterikou diskou.
- To arxeio database.xml apo /Documents/VirtualDJ
- Ton fakelo /Folders pou tha vreis sto /Documents/VirtualDJ (edw thelw kai apo to PC kai apo to Laptop)
 

Posté Tue 19 May 15 @ 9:40 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Καλημερα djdad

Έκατσα προχθές το βράδυ κ τα καθάρισα(/removefrom this virtual folder)όλα.
Το έχω δοκιμάσει κ στο pc κ στο laptop κ είναι όλα κομπλέ πάλι


 

Posté Wed 20 May 15 @ 1:30 am
djnet71 wrote :
Καλημερα djdad

Έκατσα προχθές το βράδυ κ τα καθάρισα(/removefrom this virtual folder)όλα.
Το έχω δοκιμάσει κ στο pc κ στο laptop κ είναι όλα κομπλέ πάλι

Ξαναδοκιμασες να αλλαξεις προφίλ απ το tool?






 

Posté Wed 20 May 15 @ 3:23 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Όχι,θα δοκιμάσω απόψε κ θα ενημερώσω
 

Posté Wed 20 May 15 @ 5:04 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)