Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet 8.2 mapper deleted

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Καλησπερα, εχθες το βραδυ προσπαθησα να κανω mapping ενα κουμπι της sx2 σε beat_tap.... Δεν γινοταν τιποτα, το κουμπι δεν ανταποκρινοταν σε καμια εντολη. Εβαλα τον default mapper για να δω αν εχει θεμα το κουμπι αλλα επαιξε κανονικα. οταν ξαναεριξα το δικο μου mapper (πρεπει να μεσολαβησε και μια επανεκκινηση του προγραμματος-δεν θυμαμαι καλα) ηταν αδειο! Καλα που ειχα κρατησει back up. Οταν εβαλα το back up mapper δουλεψε και το beat tap αμεσως....

 

Posté Wed 08 Jun 16 @ 10:03 am
Αν ο mapper που χρησιμοποιούσες είχε description μπορεί αυτή να ήταν η αιτία.
Πάντως κανονικά το VirtualDj πλέον σε κάθε περίπτωση σε ρωτάει αν θες να σώσεις τις αλλαγές σου.
 

Posté Wed 08 Jun 16 @ 10:14 am
Τι εννοεις description? Γινε λιγο πιο σαφης γιατι τον ιδιο mapper ξαναεριξα. Υπαρχει περιπτωση να ξανα-διαγραφει?
 

Posté Wed 08 Jun 16 @ 10:26 am
Άνοιξε τον mapper με το Notepad και κοίτα στην πρώτη γραμμή αν υπάρχει description="Blah blah blah"
Αν υπάρχει σβήστο και σώσε το αρχείο
 

Posté Wed 08 Jun 16 @ 10:28 am
 

Posté Wed 08 Jun 16 @ 6:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Poio koumpi itan auto pou prospathouses na kaneis mapping ? Itan syndyasmos me SHIFT ?
 

Posté Wed 08 Jun 16 @ 9:09 pm
Το grid slide
 

Posté Thu 09 Jun 16 @ 5:11 am
Και ξανα τα ιδια... Θελησα να επαναφερω ενα κουμπι στην αρχικη του λειτουργια. Εβαλα τον εργοστασιακο mapper, αντεγραψα την εντολη και την εκανα επικοληση στο δικο μου (Μεσα απο το vdj) Μετα πηγα να δω κατι αλλο στον εργοστασιακο και μολις γυρισα στον δικο μου ηταν αδειος και παλι!!!!! Εριξα το back up και εκανα την ιδια διαδικασια και παλι τα ιδια! Με την τριτη φορα το καταφερα.... Γιατι ομως να συμβαινει αυτο?
 

Posté Mon 20 Jun 16 @ 6:53 pm
Μπαμπη εχει μια εντολη oninit για να ανοιγει σε multifx.... στον στελνω να τον δεις κι εσυ
 

Posté Mon 20 Jun 16 @ 8:25 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)