Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΧΟ

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΚΟΝΣΟΛΑ DDJ-SB ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΑΠΛΑ ΣΤA VOLUME TΩΝ ΔΥΟ ΝΤΕΚ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΤΕΡΜΑ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΩ,ΣΕ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΣΕΡΑΤΟ,ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
 

Posté Thu 07 Jul 16 @ 8:59 am
1) Μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις.
2) Λογικά είναι πρόβλημα στο fader. Θέλει καθαρισμό ή αντικατάσταση.
 

Posté Thu 07 Jul 16 @ 9:22 am
σορρυ καταλαθοσ,δλδ τι πρεπει να κανω?
 

Posté Thu 07 Jul 16 @ 9:24 am
Αν η κονσόλα είναι καινούργια πήγαινε την για service εντός εγγύησης μήπως γλυτώσεις τίποτα από τα έξοδα (δεν είναι πολλά)
Αν δεν είναι πλέον εντός εγγύησης δοκίμασε να αγοράσεις ένα σπρέι πεπιεσμένου αέρα και να φυσήξεις μέσα στο fader να φύγουν τυχόν σκουπίδια.
Αν και πάλι δεν στρώσει, τότε πήγαινε την στο service να σου αλλάξουν το προβληματικό ποτενσιόμετρο. Λογικά η αντικατάσταση θα πρέπει να σου κοστίσει από 20 μέχρι 40 ευρώ.

Σημείωση: ΜΗΝ δοκιμάσεις να χρησιμοποιήσεις το διάσημο σπρέι "contact cleaner" που έχει και ειδικό υγρό μέσα καθώς 9 φορές στις 10 αυτό το σπρέι είναι ακατάλληλο για αυτού του τύπου τα faders που χρησιμοποιούν οι κονσόλες
 

Posté Thu 07 Jul 16 @ 9:35 am
ναι απλα το θεμα ειναι οτι με το σερατο παιζει κανονικα με το βιρτσουλα γιατι να το κανει αυτο?
αρα τοτε δ εχε προβλημα με το ποτενσιομετρο?μηπωσ ιεναι κατι απο το βιρτσουαλ?
 

Posté Thu 07 Jul 16 @ 9:39 am
Όχι, δεν είναι πρόβλημα του Virtual (τουλάχιστον της γνήσιας έκδοσης) και για αυτό είμαστε 100% σίγουροι! :)
Το γιατί δεν στο κάνει στο Serato είναι απλό: Το Serato ΔΕΝ έχει μίκτη για να σου δείχνει τα volume...
 

Posté Thu 07 Jul 16 @ 9:45 am
Το ίδιο έχω κι εγώ στην sb.Είναι το fader θέλει αλλαγή.
 

Posté Fri 08 Jul 16 @ 4:47 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)