Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet ολα καλα..

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

ολα καλα με το προγραμμα κλεινοντας μια σεζον με παρα πολλες εκδηλωσεις σχεδον καθημερινα χωρις το παραμικρο προβλημα με εβγαλε παλικαρι σε συνδυασμο με την sx2
δυο παρατηρησεις
σε μερικα τραγουδια και με κοντινο bpm παταω sync και το κομματι δεν συνχρονιζει βεβαια δεν εγινε τπτ το κανω παραδοσιακα χειροκινητα απλα μηπως ειναι καποια ρυθμιση δεν ξερω αν και νομιζω οτι δεν φταιει το προγραμμα αλλα τα τραγουδια
και ενα δευτερο καποιος ειχε ρωτησει πως χρωματιζουμε τα τραγουδια στην πλαυλιστ οπως γινοταν στην 8,1 εκδοση ειχε απαντηθει αλλα δεν βρισκω το νημα ευχαριστω
 

Posté Wed 31 Aug 16 @ 8:07 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
kokkinoskoufitsos wrote :
...
και ενα δευτερο καποιος ειχε ρωτησει πως χρωματιζουμε τα τραγουδια στην πλαυλιστ οπως γινοταν στην 8,1 εκδοση ειχε απαντηθει αλλα δεν βρισκω το νημα ευχαριστω

πηγαίνεις στον επεξεργαστή tag στο παραθυράκι "χρώμα" επιλέγεις το χρώμα της αρεσκείας σου και τέλος πατάς το κουμπί "οκ".
 

Posté Wed 31 Aug 16 @ 10:28 am
djsadim wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
...
και ενα δευτερο καποιος ειχε ρωτησει πως χρωματιζουμε τα τραγουδια στην πλαυλιστ οπως γινοταν στην 8,1 εκδοση ειχε απαντηθει αλλα δεν βρισκω το νημα ευχαριστω

πηγαίνεις στον επεξεργαστή tag στο παραθυράκι "χρώμα" επιλέγεις το χρώμα της αρεσκείας σου και τέλος πατάς το κουμπί "οκ".


ναι αυτο λεω φιλε μου οτι δεν γινεται στην νεα εκδοση και υπαρχει μια ρυθμιση οπου το επαναφερεις
 

Posté Wed 31 Aug 16 @ 10:33 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
se emena doylebei
 

Posté Wed 31 Aug 16 @ 10:42 am
οκ εγω κανω λαθος για το sync εχουμε κατι?
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 6:55 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Δωσε καποιο παραδειγμα για το sync και καποιες φωτογραφιες για να βγαλουμε μια ακρη
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 7:02 am
Τι εννοείς όταν λες δεν συγχρονίζει;
Δεν αλλάζει τα BPM ? Αλλάζει τα BPM αλλά δεν συγχρονίζει τον ήχο;
Τα κουτάκια του CBG είναι συγχρονισμένα;
Δοκίμασες να κάνεις re-analyze τα τραγούδια καθώς η έκδοση 8.2 έχει βελτιωμένο αλγόριθμο BPM analyze και Grid detection ?
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 7:13 am
ναι οπως ξαναειπα πιστευω δεν φταει το προγραμμα σε ορισμενα ελληνικα τραγουδια με παρομοιο bpm ενω παταω sync δεν γινεται συνχρονισμος πιστευω μαλλον κατι τρεχει με τα κομματια και ισως μπερδευει το προγραμμα ενω σε ξενο δεν το εχω παρατηρησει αυτο που πραγματικα θελω να ρωτησω ειναι εαν μεσα απο το προγραμμα μπορω ( γιατι νομιζω οτι στο τρακτορ γινεται ) το κεθε κομματι που μου εχει προβλημα να το διορθωσω να επισημανω οτι δεν ειναι σοβαρο το προβλημα κουβεντα να γινεται

 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 7:17 am
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 7:18 am
ναι αλλαζει το bpm αλλα δεν συνχρονιζει ο ηχος τα αλογα τρεχουν τα κουτακια CBG συνηθως δεν προλαβαινω να τα συνχρονισω και αυτο δεν το εχω παρατηρησει και οχι δεν εχω κανει re analise θα το κανω ευχαριστω για τις απαντησεις
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 7:19 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Δώσε ένα παράδειγμα σε ποια ελληνικά τραγούδια στο κάνει
Υπάρχουν πολλά τραγούδια τα οποία δεν έχουν σταθερό bpm άρα και τα CBG δεν ‘πατανε‘ ακριβώς
Σε αυτές τις περιπτώσεις το sync κάνει ιππόδρομο.
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 8:05 am
ok στην επομενη εκδηλωση θα σημειωσω ορισμενα αλλα οπως προειπα κανουμε και καμια μιξη με τον παραδοσιαο τροπο δεν εγινε τπτ
 

Posté Thu 01 Sep 16 @ 8:54 am
kokkinoskoufitsos wrote :
ναι αλλαζει το bpm αλλα δεν συνχρονιζει ο ηχος τα αλογα τρεχουν τα κουτακια CBG συνηθως δεν προλαβαινω να τα συνχρονισω και αυτο δεν το εχω παρατηρησει και οχι δεν εχω κανει re analise θα το κανω ευχαριστω για τις απαντησεις


Κώστα κάποια κομμάτια remix Ελληνικά και πολλά disco δεν έχουν σταθερό bpm γι αυτό το πρόγραμμα δεν μπορεί να συγχρονίσει ή το βρίσκει σε κάποιο σημείο και μετά το ξαναχάνει . Το τράκτορ στις τελευταίες εκδόσεις αν δεν κάνω λάθος γιατί δεν ασχολούμαι πλέον καθόλου με αυτό, όταν δεν υπάρχει σταθερό bpm δεν σηματοδοτεί τα beat grid δηλαδή δεν δείχνει τίποτα και όταν ξαναβρίσκει σταθερό beat τα εμφανίζει πάλι. Η γνώμη μου μετά από τσεκάρισμα που έχω κάνει στο vdj & traktor είναι ότι το vdj είναι μπροστά στην ανάλυση, αξιοπιστία, ευκολία στη χρήση και ο ήχος είναι καλύτερος και από το traktor και από το serato.To καλύτερο εργαλείο για mobile dj.Για τους φίλους που λένε ότι υστερεί στα effect , με λίγο mapping κάνεις παπάδες.
 

Posté Sat 03 Sep 16 @ 11:44 am
djkappas wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
ναι αλλαζει το bpm αλλα δεν συνχρονιζει ο ηχος τα αλογα τρεχουν τα κουτακια CBG συνηθως δεν προλαβαινω να τα συνχρονισω και αυτο δεν το εχω παρατηρησει και οχι δεν εχω κανει re analise θα το κανω ευχαριστω για τις απαντησεις


Κώστα κάποια κομμάτια remix Ελληνικά και πολλά disco δεν έχουν σταθερό bpm γι αυτό το πρόγραμμα δεν μπορεί να συγχρονίσει ή το βρίσκει σε κάποιο σημείο και μετά το ξαναχάνει . Το τράκτορ στις τελευταίες εκδόσεις αν δεν κάνω λάθος γιατί δεν ασχολούμαι πλέον καθόλου με αυτό, όταν δεν υπάρχει σταθερό bpm δεν σηματοδοτεί τα beat grid δηλαδή δεν δείχνει τίποτα και όταν ξαναβρίσκει σταθερό beat τα εμφανίζει πάλι. Η γνώμη μου μετά από τσεκάρισμα που έχω κάνει στο vdj & traktor είναι ότι το vdj είναι μπροστά στην ανάλυση, αξιοπιστία, ευκολία στη χρήση και ο ήχος είναι καλύτερος και από το traktor και από το serato.To καλύτερο εργαλείο για mobile dj.Για τους φίλους που λένε ότι υστερεί στα effect , με λίγο mapping κάνεις παπάδες.



δεν το συζηταμε αυτο βαγγελη και οπως προειπα αυτα δεν ειναι προβληματα κανουμε και καμια μιξη οπως παλια με το προγραμμα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν το αλλαζω αυτο που μου αρεσει περισσοτερο ειναι η αξιοπιστια του το καλοκαιρι και μετα απο πολλες δουλειες συγκεκριμμενα απο 6 αυγουστου εως 29 που ηταν η γιορτη φασολαδας ειχα καθε μερα ( ! ) εκδηλωση και το προγραμμα απλα κουμπωνα την usb και επαιζε τοσο απλα χωρις να μου δημιουργησει το παραμικρο προβλημα και οσο το μαθαινω τοσο πιο ευκολη μου κανει την δουλεια τα ξερεις αλλωστε
 

Posté Tue 06 Sep 16 @ 6:32 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)