Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet denon 4000

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

καλησπέρα θελω τα φωτα σας..εχω πια την denon την 4000 και νέο λαπτοπ (πλεον με δευτερο εσωτερικο ssd μεσα) κ ησυχασα.ολα καλα μεχρι εδω.η κονσολα ειναι τελος καλοκαιριου κουτα αγορασμενη.προσεγμενη και λοιπα.εκει που παιζω παρατηρησα το εξης:παιζει το αριστερο καναλι πχ ακουω ακουστικα το δεξι ..παταω cue δεν σταματάει (δεν ειναι ρυθμιση)λεω το κουμπι τοσο γρηγορα να χαλασε με τοσο προσοχή δεν παιζει οποτε παταω από το πρόγραμμα το cue παλι τπτ.μετα από λιγο φτιαχνει μονο του.θυμηθηκα πως ακριβως το ιδιο θεμα ειχα με άλλη κονσολα κ άλλο λαπτοπ ..με την ssb την 1 και την 2.ειναι καποιο bug του προγράμματος?γιατι αν ηταν το κουμπι θα δουλευε μεσα από το πρόγραμμα και δεν ακουγε ουτε από εκει.τι να κοιτάξω? μου εχει σπασει τα νευρα ολο αυτο



λαπτοπ:asus VivoBook Pro N752VX
 

Posté Thu 16 Jan 20 @ 7:36 pm
Πατάς το κουμπί "CUE" στο πρόγραμμα (με το ποντίκι) και το κουμπί δεν λειτουργεί;;;
 

Posté Fri 17 Jan 20 @ 8:01 am
ναι και δεν ειναι η πρωτη φορα!σας το ειχα πει και παλιοτερα με άλλο λαπτοπ άλλη κονσολα(τοτε νομιζα εφταιγε η sb2 αφου κανενας δεν ηξερε να μου πει τι φταιει)δεν το κανει μονιμα.προλαβα κ το πατησα για να σιγουρευτω
ότι δεν εφταιγε το κουμπι της κονσολας.τι μπορει να φταιει?ειναι πολύ ενοχλητικο αυτο το πραγμα
 

Posté Fri 17 Jan 20 @ 9:25 am
Μήπως αντί να σταματήσει το κομμάτι, αλλάζει τη θέση του σημείου CUE ??? (Και επομένως δουλεύει μεν αλλά όχι όπως το περιμένεις δε; )
 

Posté Fri 17 Jan 20 @ 10:42 am
PhantomDeejay wrote :
Μήπως αντί να σταματήσει το κομμάτι, αλλάζει τη θέση του σημείου CUE ??? (Και επομένως δουλεύει μεν αλλά όχι όπως το περιμένεις δε; )



πατωντας το δεν βαζει καπου cue αλλα κάθε φορα που το παταω αλλαζει (αχνα)τον κερσορα του cue(χωρις ξαναλεω να βαζει cue αλλου).όταν ξεκολλάει τπτ δεν εχει αλλαξει στα cue μου.
ερχεται κ φευγει μονο του.χωρις να κανω τπτ.ακουω γνωμες γιατι ειναι η τριτη κονσολα κ εχω αρχισει κ νευριάζω που δεν ξερω τι φταιει.σταματαει μονο
με το play όταν κολλησει μεχρι να συνελθει
 

Posté Fri 17 Jan 20 @ 11:45 am
Άραγε αλλάζει την θέση του προσωρινού cue.

Αυτό συνήθως συμβαίνει όταν το touch του jog "έχει κολλήσει" μετά από χρήση SHIFT.

Για να μην μπαίνω σε απίθανες τεχνικές λεπτομέρειες και εξηγήσεις:
Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ενώ χρησιμοποιείς SHIFT+JOG (για οποιοδήποτε λόγο) αφήνεις το SHIFT πριν αφήσεις το JOG.
Το πρόβλημα λύνεται με τον ίδιο τρόπο που δημιουργήθηκε. Κάνεις SHIFT+JOG αλλά αυτή τη φορά αφήνεις πρώτα το jog και μετά το SHIFT
 

Posté Fri 17 Jan 20 @ 12:51 pm
PhantomDeejay wrote :
Άραγε αλλάζει την θέση του προσωρινού cue.

Αυτό συνήθως συμβαίνει όταν το touch του jog "έχει κολλήσει" μετά από χρήση SHIFT.

Για να μην μπαίνω σε απίθανες τεχνικές λεπτομέρειες και εξηγήσεις:
Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ενώ χρησιμοποιείς SHIFT+JOG (για οποιοδήποτε λόγο) αφήνεις το SHIFT πριν αφήσεις το JOG.
Το πρόβλημα λύνεται με τον ίδιο τρόπο που δημιουργήθηκε. Κάνεις SHIFT+JOG αλλά αυτή τη φορά αφήνεις πρώτα το jog και μετά το SHIFT



ωραια ειναι μια αρχη...το θεμα ειναι ότι ποτε ομως όταν συνεβει δεν τα ειχα ακουμπησει αυτά :)
 

Posté Fri 17 Jan 20 @ 1:04 pm
το ιδιο πραγμα μου κανει και εμενα που παιζω με cdj 400 kai sb2 μονο στο ενα deck
 

Posté Thu 14 May 20 @ 10:39 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)