Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Load security δεν λειτουργεί στο mac
Όταν πατηθεί το κουμπί BROWSE δεύτερη φορά φορτώνει κανονικά στο deck που είναι στον αέρα έχοντας την επιλογή του Load security στο silent.
Όταν είναι στο yes επίσης σταματάει δεν βγαζει κάποιο μύνημα και φορτώνει το κομμάτι απο το άλλο deck.
Ας το δοκιμάσει κάποιος για να δούμε αν είναι σε όλους για να φτιαχτεί.
 

Posté Sat 02 Mar 24 @ 1:02 pm
Το κουμπί BROWSE λειτουργεί σαν ENTER στα παράθυρα διαλόγου.
Οπότε αν σου βγάζει το παράθυρο του LOAD SECURITY και πατήσεις BROWSE ξανά, είναι σαν να πατάς ENTER δηλαδή ΝΑΙ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ ΤΟ DECK
Για να πατήσεις ESCAPE πρέπει να πατήσεις το κουμπί BACK.
Επίσης αν θυμάμαι καλά, το παράθυρο του LOAD SECURITY κλείνει μόνο του μετά από λίγα δευτερόλεπτα αν δεν πατήσεις τίποτα, ενώ αν σταματήσεις το κομμάτι (π.χ με το CUE) τότε φορτώνει το νέο κομμάτι και κλείνει το παράθυρο.

Τέλος μια διευκρίνιση:
Το Load Security ενεργοποιείται ΜΟΝΟ αν το κομμάτι είναι στον αέρα (δηλαδή το αποτέλεσμα των Volume Faders και του Crossfader κάνουν το κομμάτι audible στον αέρα.
Διαφορετικά δεν ενεργοποιείται. Υποθέτω οτι το γνωρίζεις αυτό, σωστά;

Οπότε, κοίτα ξανά πως δουλεύει, και αν εξακολουθείς και έχεις πρόβλημα, περιέγραψε ακριβώς τα βήματα και τις ρυθμίσεις που το δημιουργούν.
 

Posté Sat 02 Mar 24 @ 2:27 pm
Απ ότι βλέπω το ίδιο κάνει και στα windows χωρίς να βγάλει κανένα μύνημα λάθους.
Aν πατηθεί το κουμπί BROWSE δεύτερη φορά φορτώνει κανονικά στο deck που είναι στον αέρα έχοντας την επιλογή του Load security στο silent.
Όταν έχεις επιλεγμένο το silent δεν εμφανίζει κάποιο μενού απλά φορτώνει το κομμάτι κανονικότατα.
Δηλαδή deck 1 στον αέρα φορτώνεις κομμάτι στο deck 2 και σου λένε μπορείς να μου βάλεις το τάδε και αντί να το φορτώσεις πάνω στην πίεση στο deck 2 πατάς το deck 1 2 φορές και η μουσική σταματά.
Είναι θέμα maping της flx10 γιατι δεν δοκίμασα με την 1000 να δω αν είναι το ίδιο την εχω στην αποθήκη.
 

Posté Sat 02 Mar 24 @ 5:23 pm
(double-click) to clone the track from the other deck to this deck.
Τροποποίησα την εντολή και είμαι οκ
browser_window 'folders' ? browser_window 'songs' : load
Έβγαλα αυτό
doubleclick ? clone_from_deck :
Ευχαριστώ
 

Posté Sat 02 Mar 24 @ 6:16 pm