Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Update...
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Μετά το τελευταίο update βάλατε δύο ωραία πράγματα 1 ...
Όμως... στου 2017 αργούν αρκετά να φορτώσουν και 2 πιο σοβαρό... έκανα στο m2 το update και μόλις πάτησα sampler κόλλησε το VirtualDj και μετά μαυρισε η οθόνη χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα...αναγκαστικά να το κλείσω από το κουμπί εκκινήσεις ... μετά την επανεκκίνηση δεν είχα θέμα... τα πάτησα όλα επίτηδες 100 sampler ταυτόχρονα να δω άμα κολλάει άλλα ευτυχώς δεν έκανε κάτι... μάλλον κάτι έγινε απότομα στην αναβάθμιση.

αλλά κατά τα άλλα έγινε πιο όμορφο έτσι με της κυματομμορφες....

και ...2...



Έπρεπε από καιρό να γίνει αυτό μπράβο... ερώτηση... υπάρχει τρόπος να το έχω σε custom κουμπί, ώστε όταν επιλέγω smart να επιλέγω on το keep bpm? Και όταν το έχω σε άλλη επιλογή να είναι στο normal tempo ?

Κατά τα άλλα κάνατε μια ωραία δουλειά και περιμένω και τα άλλα που έρχονται όπως το beatgrid που είμαι σίγουρος ότι το ετοιμάζεται και άλλα πολλά που πιστεύω οτι έρχονται στο 2025 συντομα 😉😉😉
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 1:45 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Αυτό έπρεπε να μπει από καιρό γιατί πολλές φορές ένα τραγούδι ήταν 96 bpm το έκανα +4 να πάει 100 το ξεχνούν και το επόμενο αν ήταν 105 το έκανε 109 και είχα θέματα... μπράβο που το βάλατε αλλά... θα πρέπει η να.μπει στο menu του automix αντί να πηγαίνουμε στης ρυθμίσεις η ... να μπει ένα κουμπί κάπου δίπλα στο on off του automix και να το επιλέγουμε από εκεί για πιο ευκολία!

Κάτι σαν αυτό που είχα ανεβάσει της ευχές κάποτε. Αν και ηταν για αλλο λογο για να μην κανει διπλο κλικ το τραγούδι καταλαθοςκατι που βαλατε ρύθμιση αλλα θα έπρεπενα εχει και μερικα τεροια κουμπιά...
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 3:43 am
Γειά σε όλους.
Το προηγουμενο κομπιούτερ μου, πήγε από δίσκο. Πήρα καινούργιο κομπιούτερ (μεταχειρισμένο, δηλαδή) και επειδή το μαίηλ μου είχε γεμίσει, έχασα την πρόσβαση, μην μπορώντας να μπω. Εφτιαξα λοιπόν, νέα διεύθυνση μαίηλ και προχθές αγόρασα πάλι το πρόγραμμα, :-(((((( γιατί δεν μπορούσα να βρω άκρη. Προσπαθώ να παίξω τώρα και μου κάνει μία παραμόρφωση στα τραγούδια, σαν να τραγουδάω την ώρα που κατεβαίνω σκαλιά. `Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω, προσπάθησα να κλείσω και να ξανανοίξω, να τα βάλω σε άλλο ντεκ, δοκίμασα ό,τι σκέφθηκα. Τίποτα. Κάνει πάντα το ίδιο!!! Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ? Ευχαριστώ!
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 2:27 pm
Γειά σε όλους.
Το προηγουμενο κομπιούτερ μου, πήγε από δίσκο. Πήρα καινούργιο κομπιούτερ (μεταχειρισμένο, δηλαδή) και επειδή το μαίηλ μου είχε γεμίσει, έχασα την πρόσβαση, μην μπορώντας να μπω. Εφτιαξα λοιπόν, νέα διεύθυνση μαίηλ και προχθές αγόρασα πάλι το πρόγραμμα, :-(((((( γιατί δεν μπορούσα να βρω άκρη. Προσπαθώ να παίξω τώρα και μου κάνει μία παραμόρφωση στα τραγούδια, σαν να τραγουδάω την ώρα που κατεβαίνω σκαλιά. `Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω, προσπάθησα να κλείσω και να ξανανοίξω, να τα βάλω σε άλλο ντεκ, δοκίμασα ό,τι σκέφθηκα. Τίποτα. Κάνει πάντα το ίδιο!!! Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ? Ευχαριστώ!
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 2:27 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Γιατί δεν άνοιξες ένα νέο θέμα και το γράφεις στο δικό μου ... δεν κολλάει
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 2:34 pm
Adrianagaina wrote :
Γειά σε όλους.
Το προηγουμενο κομπιούτερ μου, πήγε από δίσκο. Πήρα καινούργιο κομπιούτερ (μεταχειρισμένο, δηλαδή) και επειδή το μαίηλ μου είχε γεμίσει, έχασα την πρόσβαση, μην μπορώντας να μπω. Εφτιαξα λοιπόν, νέα διεύθυνση μαίηλ και προχθές αγόρασα πάλι το πρόγραμμα, :-(((((( γιατί δεν μπορούσα να βρω άκρη. Προσπαθώ να παίξω τώρα και μου κάνει μία παραμόρφωση στα τραγούδια, σαν να τραγουδάω την ώρα που κατεβαίνω σκαλιά. `Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω, προσπάθησα να κλείσω και να ξανανοίξω, να τα βάλω σε άλλο ντεκ, δοκίμασα ό,τι σκέφθηκα. Τίποτα. Κάνει πάντα το ίδιο!!! Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ? Ευχαριστώ!


Πήγαινε στα settings και βάλε το auto key στο off
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 6:43 pm
Adrianagaina wrote :
Γειά σε όλους.
Το προηγουμενο κομπιούτερ μου, πήγε από δίσκο. Πήρα καινούργιο κομπιούτερ (μεταχειρισμένο, δηλαδή) και επειδή το μαίηλ μου είχε γεμίσει, έχασα την πρόσβαση, μην μπορώντας να μπω. Εφτιαξα λοιπόν, νέα διεύθυνση μαίηλ και προχθές αγόρασα πάλι το πρόγραμμα, :-(((((( γιατί δεν μπορούσα να βρω άκρη. Προσπαθώ να παίξω τώρα και μου κάνει μία παραμόρφωση στα τραγούδια, σαν να τραγουδάω την ώρα που κατεβαίνω σκαλιά. `Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω, προσπάθησα να κλείσω και να ξανανοίξω, να τα βάλω σε άλλο ντεκ, δοκίμασα ό,τι σκέφθηκα. Τίποτα. Κάνει πάντα το ίδιο!!! Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ? Ευχαριστώ!


Πήγαινε στα settings και βάλε το auto key στο off
 

Posté Tue 08 Oct 24 @ 6:43 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Θα μπορούσατε να κάνετε κάτι τέτοιο.... εγω ειπα στον αλεξ που μου έκανε το skin αν μπορεί να μου το προσθέσει μέχρι να το κάνετε και αν το κανετε εσεις 😋😁
 

Posté Wed 09 Oct 24 @ 12:14 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αυτο ειναι θεμα σκιν
 

Posté Wed 09 Oct 24 @ 11:59 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
PANOSV wrote :
αυτο ειναι θεμα σκιν


Ε ναι θα έπρεπε να υπάρχουν σε κουμπιά αυτές οι επιλογές είναι πολύ χρήσιμες.... εγώ έστειλα στο παιδί που μου έκανε το skin μου να μου το κάνει!
 

Posté Wed 09 Oct 24 @ 1:45 pm
Με το συμπάθιο..

Το VirtualDJ έχει κάτι χιλιάδες (πλέον) ρυθμίσεις/επιλογές. Το ποιες από αυτές είναι "πολύ χρήσιμες" είναι θέμα καθαρά προσωπικής επιλογής.

Π.χ. προσωπικά δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το automix. Οπότε για μένα "δεν είναι χρήσιμες" και τζάμπα θα πιάνουν έξτρα χώρο..

Αυτό που θέλω να πω, είναι πως όλα είναι υποκειμενικά. Και γι αυτό άλλωστε υπάρχουν και οι επιλογές. Αλλιώς η λειτουργία θα ήταν αυστηρά ΜΙΑ.
 

Posté Wed 09 Oct 24 @ 2:15 pm