Connexion rapide:  

Forum: Balkan Forum

Sujet Herkules rmx & virtual dj - Page: 1

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

Moze mi netko reci kako herkules rmx i virtual dj funkcioniraju . Naime planiram kupiti rmx konzolu no brinu me neke stvari kao naprimjer latencija odnosno kasnjenje i kvaliteta zvuka pa ako netko ima vec iskustva s tim da mi da savijet isplati li se kupiti rmx konzola i da li ona korektno odradjuje svoj posao kako je i reklamiraju .
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 9:46 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Da, rmx je dobra konzola i radi odlicno sa VDJ-om. Zvucna kartica ima nisku latenciju i moze se koristiti za timecode cd ili ploce.
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 10:03 am
Da, rmx je dobra konzola i radi odlicno sa VDJ-om. Zvucna kartica ima nisku latenciju i moze se koristiti za timecode cd ili ploce.




zelis reci da bi se s njom mogao igrati ko sa analognom mixetom i da ne bi bilo zastajkivanja ili smrzavnja .. Naime pustam, glazbu sa laptopa externe m audio kartice i analogne miksete .. Zelis reci da crosfader u svakom trenutku radi bez zastajkivanja ili kasnjenja .. Zanima me posjedujes li ti osobno rmx pa mi govoris na temelju svog osobnog iskustva ili iskustva drugih korisnika. Citao sam dosta forum engleski i mnogi se zale na latenciju ,a ne bi htio kupiti rmx ( po koji idem slijedeci tjedan) pa da u klubu di pustam dodje do navedenih problema .
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 10:12 am
ako ne zelis probleme zaleti se i kupi X PONENT malo je skuplji ali neces imat problema sigurno..RMX je dobra konzola ali X PONENT JE BOLJA hehe najbolje ti je da pitas coeka da ti pristeka jednu u shopu i da vidis kako radi i to je to tako sam ja kupio x ponenta
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 10:16 am
ako ne zelis probleme zaleti se i kupi X PONENT malo je skuplji ali neces imat problema sigurno..RMX je dobra konzola ali X PONENT JE BOLJA hehe najbolje ti je da pitas coeka da ti pristeka jednu u shopu i da vidis kako radi i to je to tako sam ja kupio x ponenta



upravo se oko toga dvoumim , izmedju te dvije konzole razlika je u cijeni je oko 150 eura ali ne bi htio doci doma sa rmx i razocarat se .
Koristis mozda Virtual dj i x ponent ako da reci mi da li ispunjava sve tvoje zahtjeve ?
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 10:24 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Xponent nije u istoj klasi i naravno da je bolji. Pogledaj sajtove i opise pa odluci sam sta ti odgovara.
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 6:56 pm
ja sam ultra mega zadovoljan i nema sta meni osobno je ispunio stvarno svaki zahtjev i ma nemam stvarno rjeci jedini problem koji meni smeta osobono je mali jog wheel ali ajde sta sad ima veze na neikma su i manji ali najbolje bi ti bilo otic to uzivo vidit odlucit malo po netu prosarat i kupit NAJBOLJE STO TEBI ODGOVARA..jos jednom ja bi ti osbono preporuco posudi laptop i prikljuci kontrolere na njega ili na VDJ isprobaj i odluci..
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 7:35 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Slazem se, ako mozes da probas to je najbolje resenje ;)
 

Posté Sat 06 Dec 08 @ 7:44 pm
Budimo realni di na balkanu se moze takva sprava isprobat , jos i xponent bi i mogao naci nekog ko bi mi dao da isprobam ali hercules rmx mogu iskljucivo naruciti plaiti pa isprobat. Naime prednosti herkulesa su to sto je manji i stane mi u ruksak sa laptopom ,a xonent je ogroman ko i moj midi kontroler morao bi svaki put u klub nositi kofere sto me umara isto ko i cd-i .. Ostaje total control kojeg u hrvatskoj nema i to nikako . Pa sam mislio da ljudi koji su mozda u posjedu rmx-a mi kazu svoja iskustva no takvih ocigledno jos nema . Onda moze bar netko rec nesto za mk2 ? Najvise me brine to sto mislim da latencija na herkulesu i nije bas nesto stoga sto mi vrijedi pustat ako ce mi crosfader kasniti bas ili play ili nesto drugo ..
 

Posté Sun 07 Dec 08 @ 7:58 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Nece ti kasniti ni MK2, zvucna kartica je odlicna unutra i ako koristis ASIO mod mozes da imas latenciju od 5ms, sto je dovoljno za extra brzo skretchovanje. Upravo sam gledao neke opise i mislim da ako imas zvucnu kartu razmisli o Vestax VCI-100 kontroli, odlicna je i ima bolji kvalitet i od Numark-a i Hercules-a. Samo sto nema zvucnu u sebi ali to mozes da nabavis posebno.
 

Posté Sun 07 Dec 08 @ 8:37 am
moze se isprobat budi kulturan i dat celjudi meni je coek spojio izlozbeni primjerak na laptop U TRHOVNI AUDIOPRO VINJEVAS SELO IZA OSIJEKA..st se..mislim da ti latencije zavise od toga koliko brz imas procesor moj stolni komp ima 512 mb rama i PROCESOR 1,19 i kad mixam cuje zvuk puketanja KAO NA VINILU ZNAS ONO KVRCC KVRC..na laptopu nista laptop ima 2 gige rama i procesor 2.53 ide VDJ KO MANIJAK a bass i sve to fader i to nista ne kasni sve je ono u bocu ko sto bi se reklo
 

Posté Sun 07 Dec 08 @ 8:58 am
Eto bas idem u audiopro imaju trgovinu u zg pa se nadama da ce mi dat da isprobam. Inace imam laptop 2 ghz centrino i 1gb ram . Latencija prvenstveno ovisi o kvaliteti zvucne kartice , a onda procesora . Imam externu m audio karticu i nula latencije kad radim na njoj zato i ne sumnjam da xponent radi savrseno. No imam dvojbu o herculesu mozda je kvalitetniji izvana ali brine me ovo unutra . Software je uvijek skuplji od hardwera stoga sve sto ima stabilne drivere radit ce stabilno. Vidjet cemo slijedeci tjedan isprobat cu rmx ako radi uzimam ga ako ne bit ce to xponent .
 

Posté Sun 07 Dec 08 @ 9:58 am
znam u ima i u zagebu ali gledaj meni je sam vlasnik koji je iz visnjevca izvadio x ponent prikljucio i dao da vidim ali sam doso i reko jel imate xponent ja ga ocu kupit ali de da vidimjl to to
onje reko lega nema problema
i eto probo e sad dali cemo tebi tamo nei radnik izvaditx ponenta ineznam bas nisam siguran ali et vrjedi pokusat.
 

Posté Sun 07 Dec 08 @ 10:50 am
ferengiHome userMember since 2008
Poštovanje Alf.
Nažalost imam veliki problem.
Kupio sam prije pet dana novu konzolu Rmx i novi laptop s ciljem da još ove godine uletim u posao .Problem nastaje kad sve instaliram ,uređaji prorade i nakon 10 min,ili 5 ili sat vremena,ekran laptopa se smrzne i pokaže veliku grešku sistema.U dučanu Audio pro su probali otkriti problem ali ništa od toga.Po njima,riječ je o driverima i skidali su nove s neta al ni to nije pomoglo.
Instalirao sam ih barem desetak puta,provjeravao korak po korak instalacije ,poštelavao laptop po postavkama ali stvar ista.Prekjučer mi je radilo 4 sata ali jučer opet sve po starom.Laptop imam končar Nela (http://www.koncar-inem.hr/racunala/racunala/nela.htm) koji zadovoljava sve uvjete postavljene za Hercules DJ Consolu RMX (čak i puno više).. Kad konzola nije spojena, sve, baš sve aplikacije i programi rade na laptopu.Probavao sam i sve što mi je palo na pamet ali Končar radi bez problema.Čak sam kupio i dopunsko napajanje za usb (koje sam isto poštelao po uputama).Na kraju sam deinstelirao Widowse i ponovo plačao insalaciju kod tipa koji ima orginale . Netrebam ti ni reći koliko me ovo flustrira jer je sve novo i nimalo jeftino a ne radi.Konzola na stolnom kompu radi pa pretpostavljam da nešto u laptopu nije dobro.Dali postoji mogučnost da jednostavno nisu kompatibilni i da nikad neče raditi kako treba.Ta solucija mi nedaje spavati več par dana od kad se borim s ovim.Za novi laptop nemam a ovaj "stari" (5 dana) nemogu prodati a da ne izgubim lovu.Virtula koristim probni i imam još 15 dana korištenja.Čak sam probao i crekanu verziju al ni to nije radil.Uglanom,sve ideje sam potrošio i neznam šta dalje.
Pomozi ak možeš.Hvala
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 12:48 pm
Da li se problem javlja samo kada koristis RMX ili uopste kada koristis Virtual dj ?

Testiraj malo laptop, ostavi ga da radi na primer 2 dana ukljucen plus muci ga sa malo zahtevnijim aplikacijama i pogledaj da li se problem opet javlja...
Koju to "veliku gresku sistema" pokazuje...Sto vise info-a nam das bice bolje u resavanju problema...
Koji si OS koristio i koristis sada ?
Probaj sve moguce kombinacije.

Po0oz
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 1:32 pm
ferengiHome userMember since 2008
Koristim sustav Xp profesional servis pack 3.Sad sam gledao šifre grešaka a to su:stop 0x0000000A pa 0xFFFFFFFF pa 0x000000002 pa 0x00000001 i još 0x806E6A2A.Daj samo molim te ako znaš riješenje,nemoj me zasipati stručnim izrazima jer baš i nisam stručnjak.Problem se javlja kad je sve priključeno tj kad pokrenem virtual i počne svirati.
Virtual ni nemogu pokrenuti ako konzola nije spojena.
Hvala na tome što si vrlo brzo odgovorio.Nisam ni znao da ste tako brzi.Svaka čast
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 2:38 pm
ferengiHome userMember since 2008
Prije nisam ništa koristio,nego sam puštao muziku sa dva zasebna decka i malom miksetom.Sad sam se zadužio ko pas a gaže stoje jer sam ja u kvaru.Znaš i sam da ovaj mjesec posla za DJ ima preko glave.
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 2:40 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Tesko je reci sta je problem, moze biti svasta, od sistema, drajvera do software-a. Ono sto prvo treba da probas jeste da koristis ASIO drajvere za RMX, mislim da dolaze uz konzolu. Ako ne, skini odavde
www.asio4all.com
pa probaj. Moze da se desi da laptop i RMX nisu kompatibilni.
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 2:51 pm
ferengiHome userMember since 2008
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 3:07 pm
ferengiHome userMember since 2008
Nemam više živaca za ovo smeče.Od ranog jutra pokušavam sve moguče ali ne pomaže.
Idem sad s neta da nebi sve bacio kroz prozoa a tebi ako nešto padne na pamet piši.U svakom slučaju hvala!!
 

Posté Sat 13 Dec 08 @ 3:26 pm
56%