Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet τελικά πόσο κοστίζει

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

έβαλα το κωδικό μου για να πάρω την έκπτωση στο προ και γράφει 279 δολλάρια μου το μεταφράζει σε 289 ευρώ χωρίς να μου λέει ότι περικλύει κάποιο φόρο αλλά λογικά θα τον έχει μέσα (εκτός αν έχω επεισόδια στην τιμή του δολλαρίου)... μέσω paypal όμως μου γράφει 359 ευρώ.... ζήτω προκαταβολικά συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις
 

Posté Tue 13 Dec 16 @ 9:44 am
Η τιμή του VirtualDj είναι σταθερή σε δολάρια. $299
Με την έκπτωση πέφτει $20 οπότε πάει στα $279.

Από εκεί και πέρα πρέπει να υπολογίζεις Α την μετατροπή ευρώ -> δολάρια και Β να προσθέσεις 24% ΦΠΑ

Οπότε το νούμερο που σου λέει το PayPal είναι το λογικό και το τελικό!
 

Posté Tue 13 Dec 16 @ 3:51 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
PhantomDeejay wrote :
Η τιμή του VirtualDj είναι σταθερή σε δολάρια. $299
Με την έκπτωση πέφτει $20 οπότε πάει στα $279.

Από εκεί και πέρα πρέπει να υπολογίζεις Α την μετατροπή ευρώ -> δολάρια και Β να προσθέσεις 24% ΦΠΑ

Οπότε το νούμερο που σου λέει το PayPal είναι το λογικό και το τελικό!

pantos me thn symerinh isotimia σta 359 € den exoyn afere8ei ta $20
 

Posté Tue 13 Dec 16 @ 4:02 pm
Ποια ισοτιμία απ' όλες; Την χρηματιστηριακή; :P
Το έχουμε ξαναπεί: Η ισοτιμία κάθε μέρας υπολογίζεται με βάση τη μέση τιμή της ισοτιμίας τις τελευταίες 7 ή 10 μέρες, συν ένα μικρό fee για την μετατροπή. Αυτά τα χρήματα (exchange fees) δεν τα παίρνει το VirtualDj.
Όταν ο φίλος πήγε να κάνει την αγορά η σελίδα τον ενημέρωσε για το ακριβές ποσό σε ευρώ. Απλά μετά στο PayPal είδε και την προσθήκη του ΦΠΑ

Κοινώς μην κοιτάς τι λέει το Google αυτή τη στιγμή γιατί αυτή είναι η χρηματιστηριακή ισοτιμία ημέρας! :)
 

Posté Tue 13 Dec 16 @ 6:09 pm
παντως αν εχεις Internasional αφμ αν εχεις κανει δηλαδη αγορες με τιμολογιο απο εξωτερικο στο αφαιρει το φπα εμενα το εβγαλε!!
 

Posté Tue 13 Dec 16 @ 6:14 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)