Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Περιεργο προβλημα - Page: 2

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

PhantomDeejay wrote :
Βλέπω οτι το rotation στην οθόνη έχει full speed. Και αναρωτιέμαι αν για κάποιο περίεργο λόγο είτε η κονσόλα στέλνει συνέχεια κίνηση του jog είτε το VirtualDj νομίζει οτι το jog κινείται (σαν να κάνεις pitch bend με το jog ένα πράγμα γυρίζοντας το τρομερά γρήγορα)


Αν κι εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στις γνωσεις και την εμπειρια σου νομιζω προσανατολιζομαστε σε λαθος κατευθυνση.Anyway θα το δοκιμαζω οταν ξανατυχει και βλεπουμε
 

Posté Wed 02 Aug 17 @ 10:55 am
Δεν προσανατολιζόμαστε κάπου. Απλά προσπαθούμε να αποκλείσουμε ενδεχόμενα... ;)
 

Posté Wed 02 Aug 17 @ 3:51 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αυτο που προσεξα στο βιντεο (χωρις να χω ιδιαιτερες γνωσεις) μου κανει σαν θεμα της καρτας ηχου...η στο buffer της η στον driver της .. σορρυ δε θελω να μπερδεψω τους υπολοιπους!
 

Posté Thu 03 Aug 17 @ 11:04 am
PANOSV wrote :
αυτο που προσεξα στο βιντεο (χωρις να χω ιδιαιτερες γνωσεις) μου κανει σαν θεμα της καρτας ηχου...η στο buffer της η στον driver της .. σορρυ δε θελω να μπερδεψω τους υπολοιπους!

κι εγω κατι τετοιο νομιζω. Το θεμα ειναι οτι το βιντεο αυτο ειναι απο το προηγουμενο gear set μου (Toshiba I3 και sx1) και τωρα το αντιμετωπιζω ακριβως ιδιο και με το τωρινο (Sx2 και dell I5). Οποτε?
 

Posté Thu 03 Aug 17 @ 3:57 pm
Εάν υποθέσουμε ότι είναι θέμα προβλήματος “ροής δεδομένων” (ανεξαρτήτως λόγου), τότε θα έπρεπε να έχουμε ψαλιδισμό στον ήχο και όχι παραμόρφωση, πόσο μάλλον επιβράδυνση (!) αυτού…

Εφόσον το ίδιο ακριβώς πρόβλημα παρουσιάστηκε σε 2 διαφορετικά gears, τότε η λογική “λέει” να ψαχτεί οτιδήποτε κοινό, όπως π.χ. το καλώδιο USB, το AC Surge Protector, τα settings – preferences του VDj και το OS, τα οποία (απ’ όσο ξέρω, εάν δεν κάνω λάθος) είναι κοινά
 

Posté Thu 03 Aug 17 @ 4:13 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)