Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Μια βοηθεια με τη βαση δεδομενων SOS - Page: 2

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Καλησπερα Δασκαλε!! Σε ποιο email να σου στειλω τις βασεις; εχω μπερδευτει τωρα εδω.. Εδω η σελιδα δε μ αφηνει να μπω στα μηνυματα μου για να στειλω
 

Posté Tue 19 May 20 @ 10:33 am
PhantomDeejay wrote :

Phantomdj at VirtualDj dot com


 

Posté Tue 19 May 20 @ 1:05 pm
PhantomDeejay wrote :

Phantomdj at VirtualDj dot com



Εχω στειλει το μηνυμα αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν σας σταλθηκε.. σε περιπτωση που δε το εχετε λαβει ενημερωστε. Ευχαριστωω πολυ για τη βοηθεια
 

Posté Tue 19 May 20 @ 7:12 pm
Καλησπερα στην ομαδα!Απο χθες αντιμετωπιζω και εγω παρομοιο προβλημα.Παρολο που η database υπαρχει στον εξωτερικο σκληρο που εχω τα τραγουδια,δεν μου αναγνωριζει τιποτα πλεον απο tag,αναλυσεις κλπ. Οπως φαινεται, ολα τα κομματια εμφαζονται για πρωτη φορα στο προγραμμα,με εξαιρεση καποια ελαχιστα προ του 2014. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η database στον εξωτερικο σκληρο εχει την ονομασια ''database'',ενω η αντιστοιχη σε εναν παλαιοτερο που βρηκα ονομαζοταν ''VirtualDJ Local Database v6''. Επισης μετα απο μια αναλυση που εκανα χθες σε καποια τραγουδια,παρατηρησα οτι η βαση δεδομενων του σκληρου δεν ενημερωθηκε (δεν μεγαλωσε το αρχειο), σε αντιθεση με το αντιστοιχο αρχειο που υπαρχει στα ''εγγραφα μου''. Ελπιζω να τα εγραψα κατανοητα και να βρεθει μια λυση.
 

Posté Sun 31 May 20 @ 12:38 pm
Το αρχείο "VirtualDJ Local Database v6" είναι η βάση δεδομένων του VirtualDJ 6 και 7. Η βάση δεδομένων του VirtualDJ 8 ονομάζεται πλέον Database.xml και για εξωτερικούς δίσκους βρίσκεται στο φάκελο "VirtualDJ"
Παράδειγμα: F:\VirtualDJ\database.xml
Η ερώτηση εδώ είναι κρίσιμη:
Τι έκανες και σου εμφάνισε το πρόβλημα; Έτσι ξαφνικά άρχισε από μόνο του ή έκανες κάτι εσύ με τις βάσεις;;;
 

Posté Sun 31 May 20 @ 11:26 pm
Εδω μαλλον ειναι το προβλημα.Στον εξωτερικο σκληρο υπηρχε και υπαρχει το αρχειο της database στην διαδρομη F:\database.xml (οχι σε φακελο του virtual δηλ). Το θεμα ειναι οχι κανοντας format στο laptop,εκανα copy paste τον φακελο virtual dj απο τα ''εγγραφα μου'' για να τον εχω σαν back up ,στην διαδρομη που μου γραψατε, δηλ F:\VirtualDJ oποτε πιθανον να διαβαζει πλεον την database απο την συγκεκριμενη διαδρομη.
 

Posté Mon 01 Jun 20 @ 6:42 am
Σκέτο αρχείο τύπου F:\Database.xml δεν το είχε δημιουργήσει το VirtualDJ 100%
Μπορεί να το είχες αντιγράψει εσύ εκεί κάποια στιγμή από κάπου αλλού.
Το πρόβλημα βέβαια είναι οτι αν έκανες αντικατάσταση της βάσης του δίσκου στην διαδρομή F:\VirtualDJ\Database.xml τότε δεν υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα σου εκτός κι αν είχες κρατήσει κάπου backup της βάσης δεδομένων.
 

Posté Mon 01 Jun 20 @ 10:08 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)