Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet How to create a brand new DATABASE_nOOb

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Kalisperizw oloi tin parea tou VirtualDJ. Me aformi ena house warming partaki pou tha kanw avrio edw sto spiti mou sto londino einai meres twra pou psahnomai me to virtualdj kai ehw enthusiastei! Den eimai DJ se kamia periptosi, eimai omws mousikos (klasikis sholis vevaia) kai oti ehei na kanei me mousiki to gustarw opws katalavenete hehehe. Etsi loipon eipa na kanw mia prospatheia sto party avrio na min pezei mousiki mesw tou lame winamp me to crossfade plugin alla na kanw kati pio axiologo kai omologoumenos pio diskolo...na kanw egw ton Virtual DJ hahahaha (e nai oikonikos eimai min trelathoume twa...me ti gnwseis hehehehe). Meta apo 3 meres pou "mixarw" (leme twra) katalava ta basika kai eimai ikanos pleon na kanw wraio nudging kai manual crossfading se komatia idiou stil (po po re megale siga to katorthoma tha lene kapioi kakendreheis tipoi...ftou sas remalia hehehe). Oso pio poly pezw me to vdj toso pio poly porwtiko ginete.

Meta tin eisagwgi mou, kai enw ehw ekatomiria erwtiseis (maresei na to pedevw ligaki prin rwtisw) tha ithela tin voitheia sas sto exeis: mias kai ehw nea engatastasi tou vdj 5 rev.6, tha ithela merika tips sto pws tha ftiaxw mia axiologi database twn tragoudiwn. Pio sigekrmena me endiaferei na paroun to bpm kai na min hriazete kathe fora pou den ehw pexei ena komati na prepei na to fortwsw sto allo deck gia na parei tin pliroforia. Iparhei dynatotita na tou pw kapws na skanarei ola ta mp3 mou?

Efharistw gia to hrono sas,

Happy mixing
 

Posté Fri 14 Dec 07 @ 6:56 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Sto deksi meros tou browser sou deixnei tous sklirous diskous kai ta folders. Kaneis deksi klik se opoia folder exeis mousiki (i se olo to skliro) kai epilegeis analyze (search bpm) kai tecnho/house. Tha sou parei apo wres mexri kai meres analoga me to plithos twn kommatiwn pou exeis. Gia na ypologiseis kanei peripou 2-3 sec /mp3. To saving twn pliroforiwn ginetai automata meta to telos tis diadikasias. Kleineis to programma kai eisai etoimos.
Prin kaneis omws auto prepei na kaneis ta idia folders (i sklirous diskous) deksi klik kai "Add to Search db".
 

Posté Fri 14 Dec 07 @ 11:21 am
Efharistw para poly DJdad! Tha to dokimasw kai tha sas enimerwsw paides.
 

Posté Fri 14 Dec 07 @ 12:53 pm
Efharistw poly!! Doulepse apsoga. O fakelos pou ithela eihe 25 giga mp3 kai to ekane se 2 writses 1 me 1misi sec gia kathe mp3.
 

Posté Mon 17 Dec 07 @ 7:52 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oraia. Twra sto root directory as poume sto C: exei ftiaksei ena arxeio me onoma VirtualDJ Database. Araia kai pou, pairne kammia copia giati den einai mono o xronos pou tha xaseis na to ksanakaneis an kata lathos to sviseis as poume, einai kai oi plirofories (oi anektimites kammia fora) pou xaneis, giati ekei swnontai as poume ta cues kathe tragoudiou, ta comments, ktl.
 

Posté Mon 17 Dec 07 @ 10:48 am
e nai vevaia ena backup panta voithaei! Efharistw poly
 

Posté Tue 18 Dec 07 @ 6:56 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)