Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet SX3... - Page: 3

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

Ωραία... Αν και για θέμα Dell @ USB 2.0 το κόβω το "πρόβλημα" και όχι για θέμα SX3, εφόσον μου παρουσιάζεται παρόμοιο πρόβλημα και εμένα με τον MC6000MkII...
 

Posté Thu 28 Mar 19 @ 8:53 am
Τελικα δεν μου το κανει θειε δεν ξερω αν κανει κατι ανεπαισθητο παντως επειδη ειμαι σε εκδηλωση απο τα ηχεια δεν ακουω κατι εστω λιγο ουτε κολλαει καθολου το προγραμμα οποτε πιστευω ειναι οκ.κουμπωμενη στην usb2
 

Posté Sat 30 Mar 19 @ 7:45 pm
Λοιπον τωρα που επανεκτησα την κατοχη της sx3 μου ( !!!) να αναφερω οτι πλεον ειναι ξεκαθαρα θεμα DELL, καθως στο backup laptop (Toshiba) δεν το κανει σε καμια περιπτωση (ουτε usb 2 ουτε 3), ενω αντιθετως στο dell το κανει σε ολες.... Προσανατολιζομαι σε καποια ρυθμιση διαχειρησης ενεργειας απο τα BIOS και εκει θα το ψαξω λιγο και θα επανελθω

Υ.Γ. Theios Giorgos με εφαγες με τα DELL!!!!
 

Posté Sat 30 Mar 19 @ 9:13 pm
Χμ... Να και ένα μειονέκτημα της "μικρής και στενής κοιλάδας", έναντι του "φαγωμένου μήλου" (και όχι μόνον)...
 

Posté Sun 31 Mar 19 @ 3:19 pm
Ειναι η ιδεα μου ή το echo της sx3 ειναι απαραδεκτο? Εκτος και αν μπορουμε να αλλαξουμε τις παραμετρους του και να το ρυθμισουμε απο καπου και δεν το ξερω....
 

Posté Fri 12 Apr 19 @ 5:42 pm
 

Posté Sat 13 Apr 19 @ 8:11 am
MAC II wrote :


Φιλε Mac δεν καταλαβαινω σε ποιο ακριβως σημειο με παρεπεμψες να κοιταξω. Το manual το διαβασα και απλα λεει οτι μπορεις να βαλεις οποιο εφφε θελεις με custom mapping στα colour fx. Εγω ομως αναρρωτιεμαι αν μπορεις να αλλαξεις τις παραμετρους στο ηδη υπαρχον hardware echo. Ευχαριστω πολυ ετσι κι αλλιως.
 

Posté Sat 13 Apr 19 @ 1:55 pm
Further adjustments for the Microphone Inputs can be done via the DDJ-SX3 Settings Utility

... δες στο τέλος της σελίδας του λινκ που σου έστειλα .....
 

Posté Sun 14 Apr 19 @ 7:59 am
Μα τι σχεση εχει το μικροφωνο με το echo απο τα colour FX;
 

Posté Sun 14 Apr 19 @ 9:11 am
... σορυ φίλε , έχεις δίκιο ... άλλο κατάλαβα εγώ ...
 

Posté Sun 14 Apr 19 @ 10:46 am
MAC II wrote :
... σορυ φίλε , έχεις δίκιο ... άλλο κατάλαβα εγώ ...

Κανενα προβλημα. Η προθεση να βοηθησεις μετραει πανω απ ολα εξαλλου.. απλα απορησα κι εγω πως δεν το βλεπω!!!! Χαχαχαχα
 

Posté Sun 14 Apr 19 @ 12:23 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
εχω την εντυπωση πως και αυτη (οπως η Rx) στις φετες που χρησιμοποιει το εκαστοτε sw το colorfx γινεται απο το sw. Οποτε και μπορεις να επεμβεις με μαπαρισμα . σκεψου πως στην rx που εχω το ενα color fx ειναι κενο (οταν δουλευει το vdj) γιατι πολυ απλα το αντιστοιχο fx δεν υπαρχει στο vdj, οποτε στανταρ μπορεις να το αλλαξεις... (ακομα δε το χω κανει αλλα ειμαι στην φαση...)
 

Posté Sun 14 Apr 19 @ 2:31 pm
Χμ... με βαζεις σε σκεψεις. Ειχα την εντυπωση οτι τα 4 αυτα fx ειναι ανεξαρτητα απο το software και αν χρησιμοποιουσα καποια εξωτερικη πηγη (πχ cd) θα λειτουργουσαν εξισου. Αν ειναι οπως τα λες δεν μενει παρα να βρω ποιο plugin echo του vdj χρησιμοποιει και να επεμβω εκει. Παρολαυτα θα δοκιμασω πρωτα και μια εξωτερικη πηγη για να δουμε τι ακριβως συμβαινει
 

Posté Sun 14 Apr 19 @ 6:16 pm
Δεν δουλεύουν όλες οι κονσόλες με τον ίδιο τρόπο.
Τα Color FX σε όλες τις κονσόλες της Pioneer που έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι πάντα HW για αναλογικές πηγές.
Η μόνη κονσόλα Pioneer που είχε SW effects για αναλογικές πηγές ήταν η DDJ-1000. Αλλά κι αυτό δεν ισχύει πλέον καθώς μετά από κάποια προβλήματα που παρουσιάστηκαν η Pioneer με ενημέρωση του firmware τα έκανε HW για αναλογικές πηγές.

Κρατάω μια επιφύλαξη για την SX3 καθώς δεν την έχω έχω δει από κοντά/δουλέψει.
Όμως είμαι σίγουρος πως η DDJ-RX (αν αναφερόμαστε σε αυτή) ΔΕΝ έχει SW color FX για τις αναλογικές πηγές.
 

Posté Mon 15 Apr 19 @ 9:40 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :

Όμως είμαι σίγουρος πως η DDJ-RX (αν αναφερόμαστε σε αυτή) ΔΕΝ έχει SW color FX για τις αναλογικές πηγές.

αυτο ακριβως ειπα και γω ...απλα μαλλον πιο μπερδεμενα!! Οι φετες που ειναι του sw παιζουν με εφφε που ναι επισης του sw, οι αναλογικες φετες παιζουν με εφφε της κονσολας (hw)

 

Posté Mon 15 Apr 19 @ 9:51 am
Λοιπον στην παρθενικη της εμφανιση σε εκδηλωση η sx3 αποψε με προβλημάτισε παρα πολυ... μετα απο καμια ωρα παιξιματος σε γαμο σταματησε ο ηχος τελειως για δεκα δευτερολεπτα και ξαναξεκινησε μονος του. Λεω οτι φταει ή κονσολα γιατι το vdj επαιζε κανονικα και τα led στο master της κονσολας δεν σταματησαν. Αυτο εγινε μονο μια φορα. Ευτυχως η εισοδος και ο χρος του ζευγαριου μετα εγιναν κανονικα και ολοκληρωθηκε η βραδια χωρις αλλο θεμα.
Εχει ξανα αντιμετωπισει κανεις αλλος ποτε τετοιο θεμα? O theios που ρωτησα μου ειπε οτι διαβασε οτι αυτο ειναι το προβλημα που ειχαν οι ελαττωματικες που απεσυρε η pioneer, (εκοβαν τον ηχο στο master για λιγα δευτερολεπτα)...
 

Posté Sun 05 May 19 @ 2:18 am
"Pioneer DJ has discovered a problem which can cause the audio output to freeze or make the LEDs switch off on at least some of its new DDJ-SX3 controllers – and although the company is denying that it is mounting a recall, it is asking affected users to get in touch.Aug 24, 2018"

Audio freeze ειναι αυτο που επαθα?
 

Posté Sun 05 May 19 @ 8:15 am
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
 

Posté Sun 05 May 19 @ 10:06 am
Dj-RFTD wrote :
Κοίτα αυτό ..... αν έχεις μαύρη τελιτσα είσαι οκ ...αλλά κατά τα λεγόμενα μάλλον δεν έχεις ...

https://www.pioneerdj.com/en/news/2018/ddj-sx3-controller-free-inspection-and-repair/

Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να το δω γιατι ειμαι σε εκδηλωση και κανω τον Σταυρο μου. Αν μπορεις ομως και δεν σου ειναι κοπος μπορεις να ανεβασεις μια φωτο με την τελιτσα γιατι δεν καταλαβα που ακριβως πρεπει να ειναι. Επισης μονο στο κουτι μπορω να το δω? Και τελος πως πρεπει να κινηθω μετα? Γιατι την κονσολα την εχω αγορασει εδω και δυο μηνες αλλα τωρα την χρησιμοποιησα πρωτη φορα σε εκδηλωση
 

Posté Sun 05 May 19 @ 11:27 am
djadamxControlleristMember since 2006
 

Posté Sun 05 May 19 @ 12:48 pm
29%