Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet μια εντολη ακομα... - Page: 3

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Το πρόβλημα με την γρήγορη μετάβαση του διακόπτη από το ένα USB στο άλλο, το είχαμε δεί, αλλά νομίζαμε ότι ήταν η συσκευή μας.
Θα το ξανακοιτάξουμε μήπως καταφέρουμε και το βελτιώσουμε. Πάντως με μία πρώτη ματιά, φαίνεται bug στο firmware, αφού όταν η μετάβαση γίνεται γρήγορα, η συσκευή δεν στέλνει όλα τα MIDI που στέλνει κατά την αργή μετάβαση.
 

Posté Tue 12 Mar 19 @ 11:50 pm
ενα θεμα που εχω ακομα αλυτο ειναι η ενταση τoy samper που ειναι πολυ χαμηλη πρεπει να γυρισω το κουμπι τερμα και παλι δεν ακουγεται καλα στις ρυθμισεις δεν ειδα καπου να ανεβαινει η ενταση του σαμπλερ μονο υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?
να πω οτι την κονσολα την δουλευω με μειον 6 απο την κονσολα οχι απο το προγραμμα που εκει ειναι νομιζω -3 απο προεπιλογη
 

Posté Wed 13 Mar 19 @ 11:59 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
O μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ είναι σε κάθε ένα από τα samples που χρησιμοποιείς, να αυξήσεις το Gain από τον Sampler Editor. Μπορεί όμως να επιφέρει και κάποια παραμόρφωση στον ήχο και δεν θυμαμαι αν ο Limiter εφαρμόζεται σε αυτή την περίπτωση.
 

Posté Wed 13 Mar 19 @ 1:34 pm
Αν θυμάμαι καλά sampler το έλυσα από τις ρυθμίσεις γιατί το είχα κι εγώ το πρόβλημα.Θα το κοιτάξω να θυμηθώ τι έκανα για δοκίμασε
το sampmlerAplyeffectondeckoutput στο όχι.
Την έχω και στην αποθήκη στο Μεσολόγγι και δεν μπορώ να το δοκιμάσω.
 

Posté Wed 13 Mar 19 @ 4:58 pm
djdad wrote :
O μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ είναι σε κάθε ένα από τα samples που χρησιμοποιείς, να αυξήσεις το Gain από τον Sampler Editor. Μπορεί όμως να επιφέρει και κάποια παραμόρφωση στον ήχο και δεν θυμαμαι αν ο Limiter εφαρμόζεται σε αυτή την περίπτωση.


αυτο το σκευτηκα και εγω να κανω επεξεργασια σε καθε ενα σαμπλερ τουλαχιστον σε αυτα που με ενδιαφερουν και να αυξησω το gain τους να αυξησω δηλαδη το δυναμικο τους πεδιο αλλα και αυτο εχει ενα οριο απο εκει και μετα υπαρχει παραμορφωση αυτο ειναι ενα θεμα ενω με την sx2 το κεντρικο ποτενσιομετρο δεν το εφτανα ουτε μεχρι την μεση...τεσπα κατι θα βρουμε
 

Posté Wed 13 Mar 19 @ 5:02 pm
Τελικα ποιο ειναι το "ορθο" audio set up για την sx3; inputs none και output headphones+master; ή none και στο output?
 

Posté Wed 13 Mar 19 @ 7:46 pm
παντως και σε μενα απ οτι ειδα ( δεν το ειχα προσεξει πριν ) η εισοδος γραμμης ειναι ενεργοποιημενη
 

Posté Thu 14 Mar 19 @ 6:21 pm
kokkinoskoufitsos wrote :
παντως και σε μενα απ οτι ειδα ( δεν το ειχα προσεξει πριν ) η εισοδος γραμμης ειναι ενεργοποιημενη

Εγω εχω και κουμπωμενο Rca επανω. Μαλλον για αυτο. Στο output τι εχεις επιλεξει?
 

Posté Thu 14 Mar 19 @ 6:23 pm
δεν εχει καμια σχεση το οτι εχεις κουμπωμενπ το rca στην κονσολα...θυμαμαι σε παλαιοτερες εκδοσεις η εισοδος γραμμης ηταν παντα απενεργοποιημενη τωρα εδω δεν ξερω....πιστευω θα το κοιταξουν...παντως και ετσι δεν εχω διακοπες ηχου
 

Posté Fri 15 Mar 19 @ 10:17 am
kokkinoskoufitsos wrote :
δεν εχει καμια σχεση το οτι εχεις κουμπωμενπ το rca στην κονσολα...
Όντως, ισχύει...

linein : Activate or deactivate the linein on this deck. You can also specify a linein number to assign another linein: "deck 1 linein 2 on". Or you can assign the microphone input: "deck 3 linein 'mic' on".
Σε custom button, η Line-In μπορεί να ενεργοποιείται ή και να απενεργοποιείται ή με συνδυασμό του oninit στο mapping, για μόνιμη απενεργοποίηση...

 

Posté Sat 16 Mar 19 @ 9:01 am


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)