Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ - Page: 2
Εννοείται κάθε περιοχή έχει τα δικά της ακούσματα και ειδικά σε μας που ασχολούμαστε με γάμους και τα λοιπά δηλαδή mobile καταστάσεις έχουμε χτίσει και τη δισκοθήκη μας ανάλογα.
Ειδικά στο παραδοσιακό χορευτικό πρόγραμμα μία καλή λύση είναι μικρές ενοτητούλες του πενταλέπτου περίπου.
Δεν κουράζει και δεν σταματάει και η ροή του χορού .
Βέβαια πάνω σε αυτό που λες συμφωνώ και εγώ :
Δεν είμαι "υποχρεωμένος"να έχω 30 εκτελέσεις από κάθε τραγούδι, εάν κάποιος θέλει κάτι εξειδικευμένο μου το λέει νωρίτερα στο ραντεβού και έχω φροντίσει αν φυσικά μπορώ να το έχω,διαφορετικά σε παραγγελίες τις στιγμής θα βάλω την αυθεντική όσο γίνεται εκτέλεση ή το πολύ πολύ από κάποιο live.
 

Posté Wed 14 Feb 24 @ 3:07 pm
icj27331 wrote :
Αμ το άλλο που βλέπω από συναδέλφους και μου ανεβαίνει η πίεση;;;

Παίζουν με το πρόγραμμα κατεβασμένο μέχρι τα decks και από πάνω ανοιχτό-μισό το windows explorer και ψάχνουν τα τραγούδια από τους φακέλους απευθείας.

Έλεος😏


Αυτό είναι ανέκδοτο το έχω δει κι εγώ πολύ γελοίο και νομίζουν ότι κάτι κάνουν.
Μερικοί παίζουν με 4 deck μη δεν προλάβουν να βάλουν τραγούδι.
Ότι βολεύει τον καθένα βέβαια και ότι μπορεί,
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 4:49 am
Διάβαζα αυτό το νήμα προχτές, και σκεφτόμουνα για άλλη μια φορά τι ωραία που θα ήταν να μπορούσαμε και στο VDJ να έχουμε ένα εύκολο και πρακτικό τρόπο να συσχετίσουμε tracks μεταξύ τους*. Ε δε σκεφτόμουνα ένα τσουβάλι λίρες καλύτερα, που λένε και στο χωριό μου.

Σήμερα ανοίγω κατά λάθος το VDJ στο PC του γραφείου, και πριν προλάβω να το κλείσω μου σκάει μήνυμα για update. Ρίχνω μια ματιά στο changelog και βλέπω κάτι για related tracks, linked tracks, και λέω όπα; λες;

Και ναι, τα τσακάλια μας το έφτιαξαν και αυτό.

https://es.virtualdj.com/forums/256826/VirtualDJ_Technical_Support/Related_Tracks_Feature__is_now_in_Early_Release.html?page=1

Είναι ακόμα στα σπάργανα από ότι κατάλαβα, θα το δοκιμάσω το βράδυ, αλλά η χαρά μου ήταν μεγάλη και δεν μπορούσα να μην το μοιραστώ.

@ PhantomDeejay, DJDAD Η πληροφορία για την διασύνδεση των κομματιών αποθηκεύετε στον database ;

*O Locodog είχε φτιάξει ενα plugin που το έκανε αυτό αλλά είχε θεματακια.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 9:29 am
Όχι. Η πληροφορία αποθηκεύεται σε ένα νέο αρχείο "δίπλα" στην database, και μόνο στον κεντρικό φάκελο του προγράμματος. (Documents\VirtualDJ ή AppData\VirtualDJ)

Το πρόγραμμα δεν συνδέει τα ονόματα των αρχείων μεταξύ τους.
Αντίθετα συνδέει "Καλλιτέχνη, Τίτλο και Remix"
Σχεδιάστηκε έτσι ώστε να είναι λίγο πιο ευέλικτο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις χρήσης.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 10:52 am
Και μια άσχετη ερώτηση:
Γιατί κάνεις περιήγηση στο forum μέσω της ισπανικής μετάφρασης;
Μαθαίνεις ισπανικά;
Το link που έκανες post πιο πάνω ξεκινάει από es που σημαίνει οτι έβλεπες το site με ισπανική μετάφραση!
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 10:55 am
PhantomDeejay wrote :
Το πρόγραμμα δεν συνδέει τα ονόματα των αρχείων μεταξύ τους.
Αντίθετα συνδέει "Καλλιτέχνη, Τίτλο και Remix"
Σχεδιάστηκε έτσι ώστε να είναι λίγο πιο ευέλικτο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις χρήσης.


Που σημαίνει οτι θα δουλεύει πολύ καλά για όσους έχουν αφιερώσει έστω και λίγο χρόνο να "συμμαζέψουν" τα tags τους.
Από την άλλη, αν κάποιος χρήστης στηρίζεται αποκλειστικά στα ονόματα των αρχείων για να δουλέψει (ναι έχω δει συναδέλφους να έχουν ανοιχτές μόνο τις στήλες filename και BPM στον browser και τίποτα άλλο) και τα tags τους είναι κυριολεκτικά σαλάτα, τότε μάλλον αυτή η νέα λειτουργία δεν θα δουλέψει, ή θα δίνει απροσδόκητα/περίεργα αποτελέσματα.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 11:07 am
PhantomDeejay wrote :
Όχι. Η πληροφορία αποθηκεύεται σε ένα νέο αρχείο "δίπλα" στην database, και μόνο στον κεντρικό φάκελο του προγράμματος. (Documents\VirtualDJ ή AppData\VirtualDJ)

Το πρόγραμμα δεν συνδέει τα ονόματα των αρχείων μεταξύ τους.
Αντίθετα συνδέει "Καλλιτέχνη, Τίτλο και Remix"
Σχεδιάστηκε έτσι ώστε να είναι λίγο πιο ευέλικτο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις χρήσης.


χμ... θα προτιμούσα να την κρατάνε στην database ώστε να είναι ποιο απλό να μεταφέρετε από το ένα PC στο άλλο, αλλά οκ ... μου φτάνει που το φτιάξατε και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό.
Φαντάζομαι ότι σύντομα θα προσθέσουν και αυτό :

που δεν φαίνεται ακόμα και είναι πολύ χρήσιμο γιατί τώρα δεν είναι ξεκάθαρο ποιανού track τα related βλέπεις στο sideview.
Μ αρέσει που μπορείς εύκολα να προσθέτεις και να αφαιρείς related tracks. Θα το δω το βράδυ στο DJ PC ποιο διεξοδικά, αλλά και από το λίγο που το είδα μ αρέσει. Και είμαι και πολύ χαρούμενος, δεν ξέρω αν σας το είπα :-)

PhantomDeejay wrote :
Και μια άσχετη ερώτηση:
Γιατί κάνεις περιήγηση στο forum μέσω της ισπανικής μετάφρασης;
Μαθαίνεις ισπανικά;
Το link που έκανες post πιο πάνω ξεκινάει από es που σημαίνει οτι έβλεπες το site με ισπανική μετάφραση!


... μόλις είδα το changelog, googlαρα "VDJ related tracks linked tracks" και μου έβγαλε αυτό, εγώ στα αγγλικά το βλέπω ...
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 11:34 am
Το post είναι στα αγγλικά, και στα αγγλικά το βλέπεις.
Αλλά τα μενού πάνω στο forum και γενικότερα το forum γίνεται "ισπανικό" :P

Πέρα από την πλάκα, στα σοβαρά θέματα τώρα.
Η εικόνα που έδειξες υπήρχε αλλά αφαιρέθηκε. Δηλαδή δεν είναι κάτι που ΘΑ έρθει στο μέλλον, αλλά κάτι που υπήρχε στο παρελθόν.
Υπάρχει η σκέψη στη θέση του κουμπιού αυτού να μπει ένα κείμενο για να σε βοηθάει όπως λες να καταλάβεις τι κάνεις link με τι.

Επίσης στην τελευταία ενημέρωση το συγκεκριμένο tab τραβάει και αποτελέσματα από το ιστορικό σου και σου τα δείχνει σε χωριστή κατηγορία.

Τέλος, για μεταφορά από PC σε PC, το μόνο που χρειάζεται είναι ένα copy του αρχείου extra.db από τον κεντρικό φάκελο του VirtualDJ.
Επειδή το αρχείο αυτό δεν κρατάει filepaths παίζει σε όποιο σύστημα και να το βάλεις αν τα tags των κομματιών είναι τα ίδια.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 11:44 am
PhantomDeejay wrote :
PhantomDeejay wrote :
Το πρόγραμμα δεν συνδέει τα ονόματα των αρχείων μεταξύ τους.
Αντίθετα συνδέει "Καλλιτέχνη, Τίτλο και Remix"
Σχεδιάστηκε έτσι ώστε να είναι λίγο πιο ευέλικτο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις χρήσης.


Που σημαίνει οτι θα δουλεύει πολύ καλά για όσους έχουν αφιερώσει έστω και λίγο χρόνο να "συμμαζέψουν" τα tags τους.
Από την άλλη, αν κάποιος χρήστης στηρίζεται αποκλειστικά στα ονόματα των αρχείων για να δουλέψει (ναι έχω δει συναδέλφους να έχουν ανοιχτές μόνο τις στήλες filename και BPM στον browser και τίποτα άλλο) και τα tags τους είναι κυριολεκτικά σαλάτα, τότε μάλλον αυτή η νέα λειτουργία δεν θα δουλέψει, ή θα δίνει απροσδόκητα/περίεργα αποτελέσματα.


Καλά, ναί, θα μπορούσα να πώ πολλά για τους μαστορους που δεν ασχολούνται να μάθουν τις στοιχειώδεις δυνατότητες του εργαλείου που χρησιμοποιούν στη δουλειά τους. Είναι σα να παίρνεις ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι και να το περιστρέφεις με το χέρι για να βιδώσεις τις βίδες, γιατί έτσι είχες μάθει παλιά. Και να γκρινιάζεις κιόλας πως το φτιάξανε έτσι οι μ@λ@κες και δεν βολεύει να το περιστρέφεις. Anyway ....



PhantomDeejay wrote :

...Πέρα από την πλάκα, στα σοβαρά θέματα τώρα.
Η εικόνα που έδειξες υπήρχε αλλά αφαιρέθηκε. Δηλαδή δεν είναι κάτι που ΘΑ έρθει στο μέλλον, αλλά κάτι που υπήρχε στο παρελθόν.
Υπάρχει η σκέψη στη θέση του κουμπιού αυτού να μπει ένα κείμενο για να σε βοηθάει όπως λες να καταλάβεις τι κάνεις link με τι.


Και γιατί το βγάλανε; Μια χαρά ήτανε. Αυτή είναι η πληροφορία που θέλεις εκεί. Το όνομα του Track του οποίου βλέπεις τα linked και αν το track έρχεται από τον browser ή από τα decks.

Edit: τώρα που ξαναδιαβάζω ποιο προσεκτικά τι έγραψες, διευκρινίζω, δεν αναφέρομε στο κουμπί, ή αλλαγή από deck σε browser μια χαρά είναι στην κουκκιδα, στα πεδία αναφέρομε, τίτλος κομματιού και απο που έρχεται ...
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 12:05 pm
Βγήκε γιατί ήταν "ένα μεγάλο άσχημο κουμπί"

Αλλά όπως είπα, μάλλον θα προστεθεί κάποιο πιο κομψό κείμενο που θα κάνει την ίδια δουλειά.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 12:11 pm
PhantomDeejay wrote :
Βγήκε γιατί ήταν "ένα μεγάλο άσχημο κουμπί"

Αλλά όπως είπα, μάλλον θα προστεθεί κάποιο πιο κομψό κείμενο που θα κάνει την ίδια δουλειά.


τώρα που ξαναδιαβάζω ποιο προσεκτικά τι έγραψες, διευκρινίζω, δεν αναφέρομε στο κουμπί, ή αλλαγή από deck σε browser μια χαρά είναι στην κουκκιδα ...
στα πεδία αναφέρομε, τίτλος κομματιού και απο που έρχεται ...
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 12:14 pm
... και επειδή έκανα hijack το νήμα, να εξηγήσω λίγο πως κατά τη γνώμη μου η νέα δυνατότητα του VDJ να συνδέεις απείθειας κομμάτια μεταξύ τους έχει σχέση με το πως οργανώνουμε τη μουσική μας με τρόπο που δεν μπορούσαμε πριν.
Ας υποθέσουμε οτι έχεις μια λίστα με 30-40 κομμάτια με τα must play Disco, και μέσα εκεί υπάρχει το Hot stuff. Κάποια στιγμή βρίσκεις οτι το Hot stuff αλλάζει καλά πχ με το sharp dressed man αν θες να γυρίσεις σε Rock, και με το poker face αν θες να πας σε ποιο καινούργια pop.
Μέχρι τώρα αυτή την πληροφορία ή έπρεπε να την θυμάσαι (για μένα δεν παίζει ) ή έπρεπε στη λίστα με τα disco κάτω από το hot stuff να έχεις αυτά τα δυο κομμάτια που είναι άσχετα με τα υπόλοιπα. Που αν αλλάξεις το short της λίστας τα χάνεις, και που δεν είναι μόνο δυο, γιατί μέσα στα 30 disco υπάρχουν 4-5 κομμάτια που το κάθε ένα από αυτά με το "ζευγάρι" του θα μπορούσε να είναι γέφυρα για κάπου άλλου.
Τώρα υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις αυτά τα τρία κομμάτια μεταξύ τους και κάθε φορά που θα παίζεις ένα από αυτά θα βλέπεις τα άλλα δυο. Αυτό σου δίνει την δυνατότητα να κινείσαι με μεγαλύτερη ευκολία "τρισδιάστατα" μέσα στην μουσική και οχι "δισδιάστατα" όπως κινούμαστε τώρα με τις λίστες.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 1:25 pm
Παίδες, ερώτηση πάνω σε αυτή την ωραία νέα προσθήκη:
Τα Tags μου, πρέπει να είναι φτιαγμένα μέσα από το Vdj απαραίτητα, ή και με διαφορετικό πρόγραμμα?
Πχ εγώ για τα tags και μετονομασίες κτλ χρησιμοποιώ το Mp3tag.
 

Posté Thu 15 Feb 24 @ 3:43 pm
Δεν παίζει ρόλο που είναι φτιαγμένα τα tags.
Για την ακρίβεια δεν παίζουν καν ρόλο τα tags.
Παίζει όμως ρόλο η πληροφορία που έχει το VirtualDj στην database του για κάθε κομμάτι.
Αν τις πληροφορίες τις βλέπεις σωστά στον browser τότε όλα θα δουλεύουν σωστά.
Αν όχι, ίσως να θέλεις να κάνεις reload tags ή να επεξεργασθείς τις πληροφορίες της database χειροκίνητα.
 

Posté Fri 16 Feb 24 @ 8:14 am
Άλλο σύστημα που έχω δεί από κάποιους: όλα τα tracks χύμα στον δίσκο(Τσάμικο-παραδίπλα Progressive και καπάκι δίπλα Reggae🤣) και η ταξινόμηση να γίνεται ΜΟΝΟ μέσα από το πρόγραμμα(Virtual folders για VDJ/Crates για Serato).

Δεν υιοθετώ αυτόν τον τρόπο αλλά ουσιαστικά όντως δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να υπάρχει η απόλυτη ταξινόμηση στον σκληρό αν μόνο Dj πρόγραμμα "δουλεύει" τα αρχεία.

Βέβαια εγώ τα έχω και στον δίσκο όσο γίνεται ταξινομημένα καλύτερα, απλά μοιράζομαι αυτό που είδα σε μαγαζί το περασμένο Σάββατο.
 

Posté Thu 22 Feb 24 @ 6:37 pm
Ένα παράδοξο αλλά αποτελεσματικό για εμένα τρόπο αρχειοθέτησης. όλα τα tracks οργανωμένα στο iTunes (πρεραιτικά εξώφυλλα , όνομα άλμπουμ , ημερομηνία που βγήκε το άλμπουμ) 15-20 βασικές κατηγορίες (Rock , Greek , Pop , After κ.λ.π.) στην επιλογή είδους και μετά στα σχόλια τι είναι το τραγούδι π.χ. το Love Shack των B-52's στο βασικό Genre είναι Rock και στα σχόλια επίσης είναι 80s αλλά είναι και Fun είναι και Ska , ψάχνωντας λοιπόν στο virtual : Rock 80s βγαίνουν όλα τα 80s Rock , αλλά και συγχρόνως ψάχωντας Ska είναι πάλι στην λίστα και αντίστοιχα.
 

Posté Sat 24 Feb 24 @ 3:22 pm
PhantomDeejay wrote :
Όχι. Η πληροφορία αποθηκεύεται σε ένα νέο αρχείο "δίπλα" στην database, και μόνο στον κεντρικό φάκελο του προγράμματος. (Documents\VirtualDJ ή AppData\VirtualDJ)

Το πρόγραμμα δεν συνδέει τα ονόματα των αρχείων μεταξύ τους.
Αντίθετα συνδέει "Καλλιτέχνη, Τίτλο και Remix"
Σχεδιάστηκε έτσι ώστε να είναι λίγο πιο ευέλικτο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις χρήσης.


Σε μενα θα δουλεψει ?... που αντι για το πεδιο "Remix" δουλευω το πεδιο "Genre" ?
Δεν μπορω να ρυθμισω η διασυνδεση να γινεται με "καλλιτεχνη, Τιτλο και Genre" ?
 

Posté Wed 28 Feb 24 @ 5:30 am
Δηλαδή έχεις το ΙΔΙΟ τραγούδι με δύο διαφορετικά Genres ?

Γιατί αυτός είναι ο λόγος που χρησιμοποιεί το πεδίο Remix.
Αν έχεις 2-3 Remix από το ίδιο κομμάτι να ξέρει πιο remix θες να συνδέσεις.

Τώρα αν έχεις το ίδιο κομμάτι (Ίδιος καλλιτέχνης, ίδιος τίτλος) 2-3 φορές αλλά με διαφορετικό genre, και κάνεις σύνδεση, τότε θα χρησιμοποιήσει κάποια "μαγικά" για να τραβήξει ένα από όλα. Αλλά μπορεί να μην είναι αυτό που θες (που δεν καταλαβαίνω πως γίνεται, αλλά οκ)

Σημείωση: Όχι, δεν μπορείς να επιλέξεις ποια πεδία θα χρησιμοποιεί για να καταλάβει ποιο κομμάτι συνδέεις με ποιο.
 

Posté Wed 28 Feb 24 @ 8:06 am
Περί Προεργασίας

Ο δίσκος της μουσικής μου είναι πάντα ξεχωριστός (D:) και περιέχει μόνο τη μουσική μου, τίποτε (μα τίποτε) άλλο.

Τα κομμάτια μου πρώτα κατεβαίνουν ή αντιγράφονται στον C:, μετά διαγράφονται όλα τα tags τους (και μέσω Windows και μέσω Tag & Rename), μετά προστίθενται τα βασικά (Title, Artist, Year, Remix) tags (μέσω Tag & Rename) και τέλος αντιγράφονται (μέσω windows explorer) στον D: σε συγκεκριμένο φάκελο (Imports).

Από το συγκεκριμένο φάκελο και πλέον μέσω VDj, γίνεται ακρόαση, συμπληρώνονται τα δευτερεύοντα πεδία (Genre, Group, Rating, Color), διορθώνονται τα Bpm (όπου και όταν απαιτείται), διορθώνεται ο χρονισμός (Tap & First Beat), προστίθενται Cues και τέλος μεταφέρονται στον φάκελο που ανήκουν.

Περί Δομής Δίσκου…

Ο δίσκος της μουσικής μου έχει ακριβώς την ίδια δομή με τα tags μου. Με άλλα λόγια, έχει φακέλους με τα Groups μουσικής και υποφακέλους με τα Genres μουσικής.

Κατ’ αυτόν τον τρόπο και εφόσον κρατάω πάντα back-up σε USB Stick, μπορώ να κουμπώσω ανά πάσα ώρα και στιγμή το stick σε οποιοδήποτε CDJ και να παίξω από εκεί απροβλημάτιστα, χωρίς να ψάχνω που βρίσκεται τι.

Περί Tags

Genre: Στο πεδίο αυτό ορίζω το γένος του κομματιού. Το γένος, στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων, είναι μοναδικό. Π.χ Deep.

Group: Στο πεδίο αυτό ορίζω την ομάδα που ταξινομώ το κομμάτι. Π.χ House.
Εάν κάποιο γένος κομματιού ταιριάζει σε περισσότερα groups, τότε τα προσθέτω, διαχωρίζοντάς τα με #. Π.χ. #House#Pop#.
Ο λόγος διαχωρισμού εξυπηρετεί (κατά το searching) να μην μου παρουσιάζονται τα αποτελέσματα απλών και σύνθετων λέξεων ταυτόχρονα. Π.χ. Disco και NuDisco. Συνεπώς, όταν στην εύρεση θέσω #NuDisco#, αποκλείω την πιθανότητα να μου εμφανιστούν και όλα τα κομμάτια με tag: Disco.

Rating: Στο πεδίο αυτό ορίζω κατά πόσο ήταν δημοφιλές – γνωστό ένα κομμάτι. Έτσι, π.χ. εάν θέλω να παίξω "πιασάρικα" κομμάτια, επιλέγω τα κομμάτια με rating >=4.

Color: Στο πεδίο αυτό ορίζω επίσης (μέσω χρώματος) κατά πόσο ήταν δημοφιλές – γνωστό ένα κομμάτι. Ο λόγος και προσθήκης χρώματος, εξυπηρετεί καλύτερα το μάτι.
Πέραν αυτού, όμως, έχω θέσει “προϋποθέσεις” χρωματισμού, ώστε αυτός να γίνεται αυτόματα (αναλόγως του rating) και (το βασικότερο) να γίνεται αυτόματα (με επιλογή συγκεκριμένου χρώματος, ξεχωριστό από τα άλλα), όταν ένα κομμάτι συμπεριλαμβάνεται σε οποιαδήποτε playlist.

Comments: Στο πεδίο αυτό ορίζω σε ποιες playlists έχω συμπεριλάβει το εν λόγω κομμάτι. Όταν οι Playlists είναι άνω της μίας, τότε ο διαχωρισμός γίνεται με @. Π.χ. @80s@90s@, ώστε το καμμάτι να λαμβάνει ξεχωριστό χρώμα, εάν είναι σε μία ή περισσότερες playlists.

Τα πεδία Album, Remixer, Composer, Label, Track, User 1, User 2, δεν τα συμπληρώνω - χρησιμοποιώ ποτέ μου.

Περί Playlists

Έχω καμιά 10αριά βασικές playlists και αυτό είναι όλο! Για εμένα προσωπικά, όποιος παίζει με playlists, δεν υπάρχει περίπτωση να μην επαναληφθεί (Dj κασέτα). Το έχω διαπιστώσει και σε γάμους και σε bars και σε clubs.

Περί Filter Folders

Τους χρησιμοποιώ κατά κόρον και μάλιστα με τέτοια tags criteria, που κάνω παπάδες! Μπορώ, για παράδειγμα, να έχω άμεσα μία λίστα από κομμάτια Disco και NuDisco, τα οποία να έχουν κυκλοφορήσει σε συγκεκριμένη χρονική περίοδο, με συγκεκριμένη "δημοφιλία", ε συγκεκριμένο εύρος Bpm, χωρίς να συμπεριλαμβάνονται σε playlists και να εμφανίζονται με σειρά κατά Key!

Στο Δια Ταύτα…

Ναι, η μουσική μου βιβλιοθήκη δεν ξεπερνά τα 10.000 κομμάτια. Ναι, χρειάζομαι (συνολικά) περίπου 10 λεπτά για κάθε κομμάτι (tagging και ταξινόμηση).

Αλλά…

Δεν επαναλαμβάνομαι ποτέ και στις επιλογές μου και στις μίξεις μου. Δεν έχω περιορισμούς. Δεν αργώ ποτέ να βρω την επόμενη αλλαγή.

Και, εάν και όποτε απαιτηθεί, παίζω αρκετά εύκολα και σε CDJs ;-)
 

Posté Wed 28 Feb 24 @ 7:27 pm
να ρωτησω εγω κατι για τα linked songs
δεν μπορω να τα εντοπισω χρειαζεται συνκεκριμμενο σκιν?
δουλευω το Controller 2020 by DennYo
και την εκδοση b7921
 

Posté Thu 29 Feb 24 @ 8:42 pm
89%