Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet NI S2 MK2
Χαίρεται εχτες έβαλα την ni s2 MK2 και στο αριστερό Ντεκ στη κονσόλα γυρνώντας την ρόδα πήγαινε σαν τρελό, τι κανει ξεριθμιζεται από μονο του από το βιρτουαλ? Πολυ περιεργο ποτε δεν το πειραζω αυτο το έχει κάνει καί άλλες φορές όταν βάζω την κονσόλα μετά από κάποιο διάστημα παίζω με Μακ
 

Posté Sat 04 Sep 21 @ 3:16 pm
επισης στο s2 mk2 οταν το pitch το κουναω προς τα κατω στην οθονη στο προγραμα μου δειχνει οτι παει προς τα επανω και οταν το κουναω προς τα πανω στην οθονη στο προγραμα μου δειχνει οτι παει προς τα κατω τι εχει γινει?
 

Posté Sat 04 Sep 21 @ 5:12 pm
Μήπως έκανες καμία ανβάθμιση το Firmware ?
Για το πρώτο θέμα με το jog δεν ξέρω γιατί μπορεί να στο κάνει ούτε και το έχω ακούσει ποτέ να συμβαίνει.
Για το δεύτερο θέμα με το pitch ξέρω οτι άλλες κονσόλες το έχουν "σωστά" και άλλες ανάποδα. Δυστυχώς δεν ξέρουμε ποιες κονσόλες (μάλλον κάποιο συγκεκριμένο batch παραγωγής) έχει τα pitch sliders αντεστραμμένα.
Σε κάθε περίπτωση όμως αυτό λύνεται έυκολα κάνοντας ένα remap του pitch slider από "pitch" σε
param_invert & pitch

 

Posté Sun 05 Sep 21 @ 4:46 pm
τι αναβαθμιιση εννοεις στο Firmware φιλε μου?δε τα καταλαβαινω και πολυ αυτα
 

Posté Mon 06 Sep 21 @ 3:33 pm
Φιλε μου ειχα κανει αναβαθμιση αλλα το ξαναγυρισα σε ποιο παλιο λογισμικο γιατι δεν με βολευε το καινουριο
 

Posté Mon 06 Sep 21 @ 3:51 pm
Τo λογισμικο Mojave εχω τωρα στο macbook pro
 

Posté Mon 06 Sep 21 @ 3:56 pm
To jog εφιαξε αλλα τωρα εβγαλε ενα αλλο προβλημα στο δεξιο deck οταν κανω cue καποιο κοματι οταν το ξαναπαταω το κουμπι δεν πιανει την εντολη τι εχει γινει να πατησω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Αλλα θα τα ξαναφιαξω παλι απο την αρχη φιλε μου
 

Posté Tue 07 Sep 21 @ 2:52 am
Μου απαντησες για τα pitch. Σε κάθε περίπτωση όμως αυτό λύνεται έυκολα κάνοντας ένα remap του pitch slider από "pitch" σε
param_invert & pitch. Aυτο που το κανω ομως?
 

Posté Tue 07 Sep 21 @ 3:22 am
Ανοίγεις τις ρυθμίσεις και ακολουθείς την εικόνα:
 

Posté Tue 07 Sep 21 @ 12:33 pm
To kανω αλλα δεν κανει τιποτα, τι αλλο πρεπει να πατησω μηπως πρεπει να κλεισω το προγραμα και την κονσολα και να τα ξανανοιξω?
 

Posté Tue 07 Sep 21 @ 3:26 pm
Και εκει πανω δεξια που λεει Deck που πρεπει να ειναι στο Αυτόματα (left, right)?
 

Posté Tue 07 Sep 21 @ 3:28 pm
Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου μολις το εφιαξα το pitch!
 

Posté Tue 07 Sep 21 @ 4:22 pm