Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Virtual dj v5.xx ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ... - Page: 6

Cette partie de ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes

pos mporo na apoktiso ena sirial number?
 

Posté Wed 05 Sep 07 @ 3:58 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
DJ-PENGUIN wrote :
A kai kati allo. Otan fortwnw ena kommati me cue point se ena deck kai meta fortwnw ena allo xwris cue point sto idio deck me vazei sto cue point toy prohgoymenou kai prepei me to pontiki na pataw to stop gia na paei sthn arxh.


Bgale to AutoCue apo to always kai balto sto enable (sta Options tou VirtualDJ)
 

Posté Wed 05 Sep 07 @ 7:10 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
eurika eurika!
to problima pou de fortonei ta tragoudia ofiletai sto vdj!
to problima auto yparxei kai sto 4 kai sto 5.
otan to tragoudi na bazeis na paiksei proti fora, xoris na exei ginei analyze, tote polles fores tyxenei na mi mporei na to diabasei!
otan omos to exeis kanei analyse kai exei brei to bpm kai ta sxetika, tote to fortonei xoris kanena problima.
de ginetai panta se ola ta tragoudia alla tyxenei para polles fores.
an tyxeis se tragoudia tetoia kai fortoseis na paiksoun polla sti seira, meta apo ligo kolaei to vdj
kai bgazei "error" kai de paizei kanena tragoudi.
i lysi mexri tora einai na exeis kanei analyse ola sou ta tragoudia gia na mporei na ta diabasei kai na ta paiksei.

mipos omos tha eprepe na to ftiaksoun auto? na mporei diladi na ta diabasei apo ti proti fora xoris na kaneis analyse.
gia peste to mipos ginei kati....

auto ginetai stin 4 & 5
 

Posté Thu 06 Sep 07 @ 2:54 pm
Kathws neos sto forum kai sto vdj..mia erotisoula....ti na fteei..pou to koumpaki tou automix na min doulevei apo ti 4.2r1 version pou xrisimopioo sto demo tou 5?Enimerotika se ola ta skins pou dokimasa den doulevei to koumpaki giati apo to ctrl page dwon and up to automix doulevi kanonika?Kaneis na mou pi kati?
 

Posté Fri 07 Sep 07 @ 12:48 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
to automix douleuei kanonika. To koumpi einai stin playlist aristera panw apo to stauro (gia to default skin) kai tha sou anapsei to automix stopanw meros tis othonis. H diafora stin 5.0 kai ekei einai mallon pou mperdeuesai, einai oti twra to automix ginetai se ena deck kai oxi kai sta dyo. An den katalaba kala, gine ligo pio safis.
 

Posté Fri 07 Sep 07 @ 11:33 pm
file apopsis, menoyn 3 meres gia na mou liksei i trial. xtes tin dokimasa sto magazi, ti to thela?
meta apo mia wra xwris na kolisei i mousiki kolisan ola sto skin. den saleye tipota. to programma
epaize ap ta shortcuts kai tin hercules kanonika, fortwne kommatia allaze pitch ktl alla to skin eixe
meinei fwtografia kai den allaze tipota. paizw apo winamp toy kanw restart. meta apo mia wra peripoy
crush. pali winamp. toy kanw recover (aporw ti to xei ayto afoy pote den epanerxetai) kai kleinei teleiws
(eytyxws oxi ston aera, epaize idi winamp). synexizw. se kamia writsa pali paw na patisw deksi klik se ena
track kai.....ups! ws dia mageias kleinei teleiws to vdj!!!! mougga sto magazi. vazw cd me ta neyra spasmena
xrisimopoiw tin trial me vista. pc core 2 duo 1,86 2gb ram (format poly prosfato). to crush leei


CRASHGUARD
date=709080244
version=5.0
build=500
thread=Main
address=0046fbf6
ins=66833800
excode=c0000005 (0,80000000)

pes mou esy twra ti ginetai, me tin 4,1 oute ta kserame ayta.epaize mexri na kopei to reyma.
episis ayto to matching pou kanei otan pliktrologeis ton titlo sto search den ginetai na min
to kanei? kathysterei ekneyristika. ayta. thanks kai pali giati kserw oti tha apantiseis
 

Posté Sat 08 Sep 07 @ 12:17 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H lysi einai mia .... sVista !!!

Sou milaei pathwn kai mathwn !!!
 

Posté Sat 08 Sep 07 @ 1:50 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mi perimeneis me ti trial ekdosi na doulepseis....
tin eixa dokimasei kai go ti trial kai itan olo problimata!

i full ekdosi paizei kanonika. ego epaiza me win xp, me ta vista de ksero ti paizei alla oloi lene oti me ta xp einai kalytera.

se ti magazi paizeis?
 

Posté Sat 08 Sep 07 @ 4:24 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Den ksero se aytin tin periptosi an einai ta vista, i oi drivers tis hercules i kapoia crash pou anaferthikan kai diorthothikan idi stin (rev2), i oti den exei ginei "opimize" akoma stin database sou, i h kantemia .... i olla mazi...
Genika opos sou eipa, i rev2 exei arketa crash fixes..., i hercules exei xalia drivers gia vista apo'oso ksero, kai yparxoun tropoi me tin database kai genika na paizeis "ek tou asfalous" ...kai na einai kai grigori :
-Tags:never read
-Add to search: manual
Master tempo/key lock disable...
klp.
 

Posté Sat 08 Sep 07 @ 4:26 pm
Dad..thanks gia tin apantisi sto erotima mou,kati sxetiko vrika apo ton filo "apopsis" sta aglika ala kathws ta aglika mou einai xalia kai nomizo oti san ksenei glosa ta elinika me voithane perisotero..gia ayto exo engrafi edw..lipon den poli to psaxno to pragma dioti den asxoloume epagelmatika me to "athlima'..aplos prospathw na voithiso kapious filous mou edw pou vriskome i opioi doulevoune ti 2.06 version me skin tou 4.2..kai paei legontas... opws kai na exei eyxaristo para poly,oso gia ayto pou rotaga ixe na kanei me to "mix now"..pou malwn den iparxei sto 5!!Ty again!
 

Posté Sat 08 Sep 07 @ 5:01 pm
Yparxei periptosh na kaneis ena filter folder na exei mono san database ta tragoudia pou einai oi titloi tous gramena sta ellinika?
 

Posté Sat 08 Sep 07 @ 9:45 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djjakkosta wrote :
Yparxei periptosh na kaneis ena filter folder na exei mono san database ta tragoudia pou einai oi titloi tous gramena sta ellinika?

....nai an baleis ola ta grammata tis A-Btas.. kai tis paralages tous me tous tonnous kai "or" anamesa... oste na pianei otidipote me elliniko xaraktira -)

Filename contain α or ά or β or γ or δ or ε or έ ............klp
kalo kouragio...
 

Posté Sun 09 Sep 07 @ 2:40 am
thank you. voithises arketa emena na katalavo pos ginete. to idio pistevo pos ginete kai me diaforetiki glossa.(an nai tote na posraris kai sto international forum, tha voithiseis kai allous ektos elladas). telika ta filters file einai poli xrisima kai efxrista, an ftais kai esi gia auto opos diavasa, eisai apextos.















0
 

Posté Sun 09 Sep 07 @ 4:36 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
exo paratirisei oti ena tragoudi gia na xaraktiristei os "paixmeno" diladi oti exei paiksei kai na bgalei to kokkino X sto tragoudi,
tha prepei na exei paiksei 20 deuterolepta.

kai sas leo ego, an akouso to tragoudi apo ta akoustika prin to paikso kai akouso pano apo 20sec, kai den ton sikoso ston aera, pali to bgazei oti exei paiksei!

den einai spastiko auto? giati meta de ksereis ti exeis paiksei!

episis kalytera tha itan otan ta tragoudia einai "paixmena" na ginotan olo to tragoudi kokkino giati
me sketo to X pou einai ena poly mikroooo eikonidio to mperdeueis me Z (kai kala oti den tairiazei)

pos ginetai na apenergopoiisoume auto to Z? kai na yparxei mono to X?
 

Posté Sun 09 Sep 07 @ 11:42 pm
file aledjo poy rwtises poy doyleyw..... douleyw se ena clubaki stin xalkida. ammos club.

kserei kaneis na mou pei an ginetai na exeis se ena pc kai tin 4 kai tin 5 ver kai na
xrisimopoieis opoia theleis?
 

Posté Mon 10 Sep 07 @ 6:34 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo wrote :
exo paratirisei oti ena tragoudi gia na xaraktiristei os "paixmeno" diladi oti exei paiksei kai na bgalei to kokkino X sto tragoudi,
tha prepei na exei paiksei 20 deuterolepta.

kai sas leo ego, an akouso to tragoudi apo ta akoustika prin to paikso kai akouso pano apo 20sec, kai den ton sikoso ston aera, pali to bgazei oti exei paiksei!

den einai spastiko auto? giati meta de ksereis ti exeis paiksei!

episis kalytera tha itan otan ta tragoudia einai "paixmena" na ginotan olo to tragoudi kokkino giati
me sketo to X pou einai ena poly mikroooo eikonidio to mperdeueis me Z (kai kala oti den tairiazei)

pos ginetai na apenergopoiisoume auto to Z? kai na yparxei mono to X?


File aledjo,
eksartatai pws kaneis to preview twn tragoudiwn sou. An ta fortwneis sta deck pou den paizei tote dystixws i eytyxws gia to programma einai san na exei paixtei. Min ksexnas pws analoga me to hardware pou paizeis to crossfader tou programmatgos mporei na einai panta sti mesi kai epomenws den exei noima gia to programma an kapoio deck einai ston aera i oxi (den to katalabainei).
To swsto preview einai deksi klik kai preview, opou to tragoudi paramenei "apaikto" kata to programma kai etsi den mperdeuesai ki esy.

Oson afora twra kapoia simatakia pou merikous mperdeuoun kai allous oxi, mporeiter ki eseis na epembete sto kathge skin kai na allaksete ta icons antikathistwntas ta me kapoia alla dika sas i apo alla skin. Tha anoiksete ta bpm files me to Paint (Zwgrafiki) i kapoio allo programma kai tha kanete paste apo panw (stin idia akribws thesi) to kainourgio icon pou tha exete ftiaksei. Save .. kai eiste etoimoi!
Dokimaste to afou prwtqa omws exete swsei kapou backup to bmp arxeio pou polemate.
 

Posté Mon 10 Sep 07 @ 6:54 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
@djdad de mas eipes gia to meeting! eisai mesa?
 

Posté Mon 10 Sep 07 @ 10:52 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oso mou epitrepoun oi epaggelmatikes kai oikogeneiakes ypoxrewseis. Tha prospathisw. Exw afisei ston Giwrgo kinito.
 

Posté Tue 11 Sep 07 @ 6:09 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
emeis leme gia paraskeui 4-5 mesimeraki...
exo synenoithei me to djvolis kai djdell, menei o djfood kai sy.

opoios allos thelei as mas to pei.....
 

Posté Wed 12 Sep 07 @ 2:01 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Se analyzed tragoudi me length 7.16 min mou bgazei ena (!) deksia apo ton xrono, to opoio den feugei allazwntas to max load. Ti einai, kserei kaneis?
 

Posté Wed 12 Sep 07 @ 8:43 pm
23%