Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet Problima me database

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

alekosgHome userMember since 2003
version 5.0rev2

Afoy epeleksa ola ta kommatia mazi kai ta afisa olo to brady na ta kanei analyze, paratirisa oti i database bgike gyrw sta 3mb. Kleinw loipon to virtualdj kai otan to ksananoigw moy petaei error sto kapaki oti prepei na paw na kanw fix tin database. Molis to kanw, paratirw oti ekeini ginetai pleon 2mb kai polla kommatia fainontai "adiabasta" parolo poy prin apo to fix ta eblepa diabasmena.

Dialegw mono ta "adiabasta" kai ta kanw ksana analyse kai symbainei akribws to idio: otan kleinw-anoigw to virtualdj, pali moy zitaei na kanw fix kai kai pali moy meiwnei ton arithmo twn diabasmenwn.

Na episimanw edw ta eksis:
1.Ta kommatia ta exw ola se ena partition kai etsi asxoloymai mono me mia apo tis database
2.Thewrw oti den "ftaine" sygkekrimena kommatia giati to apotelesma toy fix einai (pisteyw) diaforetiko kathe fora poy kanw fix. O logos allwste poy apofasisa na ta kanw apo tin arxi ola mazi analyze, itan otan meta apo kapoio fix moy bgike to database 600kb (apo 10mb poy itan prin, diladi epoxi virtualdj 4.3)
3. Ama kanw analyse opws eipa, pairnw kanonika "apotelesma", diladi exw tis plirofories twn kommatiwn gia osi wra einai anoixto to virtuldj kai ayta paizoyn kanonika. Otan omws to kleisw-anoiksw, tote zitaei na kanw fix tin database.
4. H "meiwsi" twn diabasmenwn ginetai kai kateytheian, diladi akoma kai an kanw fix monos moy amesws meta to analyse prin kleisw to virtual dj.

Exei kaneis kammia idea?
 

Posté Wed 10 Oct 07 @ 1:29 pm
alekosgHome userMember since 2003
Telika pisteyw oti ontws einai bug.
Otan anti gia analyze, fortwsw ta kommatia sta deck, ayta einai mono poy "paramenoyn" stin database.
Ta alla poy exoyn diabastei mono me analyse, eksafanizontai an kleisw kai ksananoiksw to virtualdj.
 

Posté Sat 13 Oct 07 @ 12:08 am
alekosgHome userMember since 2003
Nomizw oti brika mia lysi sto problima xwris na eimai 100% sigoyros, apla ayti ti stigmi den "xanontai" ta tragoydia moy.
Thewrw loipon oti gia na einai "swsti" i database, tha prepei na ginoyn ta eksis:

1. Anoigma virtualdj kai check-clean-fix tin database, wste na diwksei o,ti den yparxei + na diwksei o,ti then tis aresei ki as yparxei.
2. "Add to search" se oloys toys epithymitoys fakeloys
3. Search me * gia na emfanistoyn oooola ta tragoydia kai sortarisma tetoio, wste na emfanistoyn ksexwrista ta akomi adiabasta tragoydia
4. Diabasma (analyse) olwn twn adiabastwn tragoydiwn (to afinete olo to brady isws)
5. Kai ksana, PRIN KLEISETE AKOMA TO VIRTUALDJ, check-clean-fix tin database. An meta apo ayto parameinoyn diabasmena ola ta tragoydia, tha parameinoyn gia panta!
 

Posté Mon 29 Oct 07 @ 1:52 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Enas grigoros kai "automata enimerwmenos" tropos na briskete ta tragoudia pou den exoun akoma ginei analyze, einai na dimiourgisete ena Filter Folder me kritirio "isscanned=0".
 

Posté Mon 29 Oct 07 @ 9:42 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)