Connexion rapide:  

Forum: Greek Forum

Sujet How to back up my music

Ce topic est ancien et peut contenir des informations obselètes ou incorrectes.

Hello again!!!
Λοιπον εδω μπορουμε να γραψουμε πως κανουμε back up ολη την μουσικη μας!
Ανοιγω αυτο το τοπικ γιατι εχω παρα πολλα giga μουσικη και πρεπει να σωσω μερικα!!
Τι προτεινετε ο aledjo μου ειχε πει καποτε να γραφω ντιβιντι καθε μηνα.
Σκεφτομαι να αγορασω εναν 2ευτερο εξωτερικο και να περασω εκει καποια giga μουσικη και να τον στην βιβλιοθηκη μου.
Τι λετε?
 

Posté Tue 23 Oct 07 @ 2:02 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
tsou tsou!
ego exo brei kainourgio tropo, oikonomiko, grigoro, ksekourasto!

ftiaxno ena fakelo me onoma "1", oti katebazo brisko ktl ta bazo se auton ton fakelo. molis ftasei sta 4.38gb diladi oso ena dvd, to grafo auto to fakelo se ena dvd!
meta arxizo deutero fakelo me onoma "2" ktl ktl...

kathe fora pou grafo ena dvd, to pernao kai apo to whereisit!
etsi exo auto to arxeio tou whereisit kai otan psaxno kapoio tragoudi tote mou leei auto se pio dvd einai kai se pio fakelo......


enoeite oti auta einai ta xima mp3 pou katebazo me to kilo.

auta pou dialego kai ta exo mazi mou otan paizo, ektos apo to disko ta exo grapsei kai se dvd.
de bgainoun polla, skepsou oti ta epilegmena einai liga se sxesi me ta xima.

exei na proteinei kaneis allos kanena allo tropo?
 

Posté Tue 23 Oct 07 @ 3:42 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Prosfata agorasa enan eksoteriko USB 500 Gb. Einai pia tsampa oi skliroi. Den grafw pia DVD. Ton exw syndedemeno kai me to PC kai me to laptop (mikro diktyo), kai xrisimopoiw to Total Commander (thank to apopsis) gia na exw kai backup alla kai sygxronismenous diskous. Brika tin ygeia mou.
Ta neoeiserxomena kommatia mpainoun se temp folder, ta akouw, ta aksiologw, ta bazw stin thesi tous, ftiaxnw to id3tag (me to Tag&Rename), alla kai petaw kapoia. Kai me mia apli kinisi kai grigori, exw backup. Toso apla.
Sklriros diskos kai ksana sklriros.

Kai gia na sas kopsw ligo ta podia (na sas tromaksw) esas pou ftiaxnete DVD, as upothesoume (xtypaw ksylo) oti o skliros pou exete ta mp3 ta paiksei. Pws tha kanete ksana recover oli tin database sas an apla grafate se DVD kapoia folder neoeiserxomena?. Pws tha ta ksanataksinomisete? Makrya apo mas !!!!
 

Posté Tue 23 Oct 07 @ 6:40 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
opos eipa ta nea mp3 kai olokliroi oi diskoi p.x. to kainourgio tis kokkinou tha paei sto teleutaio fakelo pou gemizo gia na einai etoimo gia dvd.
molis gemisei o fakelos tha graftei se dvd!
paei auto

kathos omos einai se katastasi gemismatos o fakelos, enoeite oti psaxno gia dialego ta kommatia pou m'aresoun kai ta antigrafo sto disko pou tha paizo. px se mena sti balitsa mou.

sti balitsa enoeite oti DEN exo oloklirous diskous alla mono ta kommatia pou thelo!
etsi ta gb ton mp3 den einai kai para polla, ante na einai 20-30gb epilegmena mp3.
auta ta 20-30gb yparxoun kai sto desktop mou!
kai kathe fora pou bazo kainourgia sygxronizontai me ti balitsa kai to desktop.

diafono me ti lysi tou diskou, diladi na ta exeis ola ekei mesa giati tzampa xoro poianoun.

ego opos eipa ta grafo se dvd, se 2 dvd, to ena paramenei spiti mou kai to allo einai sti kasetina mou pou perno mazi mou otan paizo kapou.
etsi exontas to arxeio apo to whereisit kai sti balitsa mou, an tyxei (synexia tyxainei) na mou zitisoun ena tragoudi ite palio ite kainourgi, elliniko i kseno
to psaxno apo to whereisit kai mou leei akribos se pio dvd kai fakelo einai!
etsi to bgazo apo ti kasetina kai to xono sti balitsa mou kai to paizo me to vdj!
skeftite oti ta tragoudia einai polla, i lysi tou diskou de m'aresei, me 2 dvd exeis to kefali isixo!
ego sti kasetina mou exo kapou sta 60dvd! palia kai kainourgia.
sketite na itan se skliro dikso kai posi ora tha ekane i anazitisi mexri na brei ena tragoudi anamesa se tosa ola.

episis o usb diskos einai ilektroniki syskeui, skeftite ti mporei na pathei apo tis metafores kai bale bgale synexeia!
aplos einai enas eukolos tropos gia metafora na exeis mazi sou polla mp3 alla oxi gia back up!
 

Posté Tue 23 Oct 07 @ 7:59 pm
Gia mena h lysh aplh.
4 diskoi 500g o kathenas.
Oi 2 einai gia na paizw kai oi alloi 2 gia back up me ta idia kommatia.
Dvd me oloklhrwmena albums kallitexnwn alfabhtika ennoeitai kai oxi xyma wste na exw ola ta kommatia se periptwsh poy moy zhthsoyn kati poy den to exw perasei stoys sklhroys.
 

Posté Wed 24 Oct 07 @ 12:14 am
Eγω εχω back up τα cd που παιζω.Αλλα μαλλον η πιο ευκολη λυση ειναι μια περνεις εναν σκληρο δισκο 500γιγα που ειναι ξεφτυλα η τιμη οπως ειπε και ο νταντ και ανα μηνα οπως εχω χωρισει την μουσικη μου τα αντιγραφω στον σκληρο και μετα ασφαλης καταργηση του.Μια φορα το μηνα θα γινετε αυτο δεν νομιζω να παθει κατι.....
 

Posté Wed 24 Oct 07 @ 1:17 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Enas diskos den einai tipota, gia tin akribeia simera einai ayrio den einai...
BACKUP, kathe diskos na exei kai ton "clono" tou.... opos eipan ta paidia epano.
Kati antistoixo kano kai ego.
 

Posté Wed 24 Oct 07 @ 2:17 am
geia sas paidia.opos gnorizete eimai neos sto forum.tha ithela na katatheso kai go tin apopsi moy.prosfata moy sinebei to eksis-eixa dyo skliroys diskoys 200 gb maxtor (eimai symfonos me ton apopsis gia dyo skliroys klonoys) agorasmenoys to 2004
.na toniso oti ton ena xrisimopoioysa kai ton allo aplos ton ekana boltes etsi gia "exa"(pisto antigrafo toy protoy).i xrisi toy protoy panta prosektiki les kai koybalaga ayga!!!!to apotelesma me diafora 3!!! imeron xtypisan kai oi dyo!!!!! prin apo 20 imeres peripoy!!!!
gia kali moy tyxh kai logo tis "arrostias moy" gia synexes buck up exo enan 300 gb esoteriko ton opoio aposyndeo apo to desktop kai ton exo na ksekoyrazetai tyligmenos se naylaki ektos!!!!!eytyxos eixa ekei to 95% tis moysikis!!mipos oi skliroi exoyn imerominia liksis?den thelo na tromokratiso kanena aplos paratheto tin empeiria moy.a
koma thelo na rotiso ton djdad gia to total commander kai kleinontas aisiodoksa na sas po gia ena poli mikro programmataki -psaxtiri -tromero -aplo-eykolo to Advance Disk Catalogue(isos na to gnorizete eidi)ayto to diaolaki "fotografizei" ton skliro-oys se 5 deyterolepta kai briskei meta paneykola to tragoydaki-arxeio poy theloyme!!!!!!
 

Posté Thu 25 Oct 07 @ 7:42 am
ΜΜΜΜμμ ωρα να παρω νεο εξωτερικο νομιζω.....
 

Posté Thu 25 Oct 07 @ 10:19 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
otan elega 2 diskous ennousa minimum...
To Advance Disk Catalog to douleyo gia cd-rom omos ego, opos kai to total commander.
 

Posté Thu 25 Oct 07 @ 3:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posté Thu 25 Oct 07 @ 3:28 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posté Thu 25 Oct 07 @ 3:32 pm


(Les anciens sujets et forums sont automatiquement fermés)